1 Coman; 20 Milanov, 5 Celeban (Caue 75), 33 Charalambou, 23 Salagean; 8 Antal, 3 Varela, 18 Sanmartean, 78 N'Doye; 10 Stanciu (Varga 46); 29 Niculae (Sburlea 61).

89 Catalin, 17 Gheorghiu, 30 Costin, 67 Cordos

12 Castellazzi; 13 Maicon, 6 Silvestre, 23 Ranocchia, 4 Zanetti; 19 Cambiasso, 14 Guarin, 16 Mudingayi (Nagatomo 21); 10 Sneijder (Juan 82 Jesus), 8 Palacio; 22 Milito (Coutinho 72)

27 Belec, 25 Samuel, 42 Jonathan, 88 Livaja

72' Maicon, 76' Coutinho, 91' Varga

Inter Mediolan dzięki bramkom Estebana Cambiasso i Rodrigo Palacio zwyciężył w meczu przeciwko FC Vaslui. Rewanż 30 sierpnia w Mediolanie.

Do Rumunii Inter jechał w roli faworyta. Piłkarze Interu mieli jednak świadomość, że w tego typu meczach, przed żywiołową publicznością zespoły gospodarzy dają z siebie 200% i czasem zdarza się, że sprawiają niespodzianki. Taką niespodzianką był chociażby rewanżowy mecz z Hajdukiem Split, który co więcej wygrał na Giuseppe Meazza co chluby zawodnikom Stramaccioniego nie przynosi. Dziś miało być jednak inaczej.

Do Vaslui nie pojechał nikt z nowych zawodników Interu. Andrea Stramaccioni nie mógł jednak narzekać i miał do dyspozycji większość swoich graczy. Na stadionie Stadionul Ceahlaul, Stramaccioni postawił na ustawienie 4-3-2-1 a niespodzianką był występ od pierwszych minut Douglasa Maicona. Wciąż nie wiadomo czy Brazylijczyk pozostanie w Interze, jednak jego występ dzięki zmienionym przepisom UEFA nie wyklucza go z gry w Lidze Mistrzów, gdyby zmienił barwy klubowe podczas ostatnich dni letniego mercato.

W 21 minucie meczu boisko musiał opuścić nowy gracz Interu - Gaby Mudingayi. Pomocnik doznał urazu i zastąpił go Yuto Nagatomo. Niedługo potem padł pierwszy gol dla Interu. Ładnym strzałem z woleja popisał się Cambiasso.

W 30 minucie bliski zdobycia gola był Wesley Sneijder. W tym samym fragmencie meczu swoją okazję mieli gospodarze, lecz akcję N'Doye zastopował fruwający w bramce Luca Castelazzi.

Jeszcze przed przerwą na 2-0 mógł podwyższyć Palacio, jednak jego strzał o centymetry minął bramkę Vaslui.

Po zmianie stron Inter ruszył dalej do ataku i bliski zdobycia gola był Guarin, jednak jego strzał obronił Danut Coman. W 70 minucie meczu gospodarze mogli wyrównać, ale sytuację uratował Andrea Ranocchia.

3 minuty później było już 2-0 dla Interu, gdy piłkę przejłą Palacio i ładnym strzałem z prawej strony boiska dał Interowi bezpieczniejszą przewagę. Stracony gol pobudził gospodarzy, którzy próbowali przynajmniej zmniejszyć straty, jednak Castelazzi spisywał się dobrze w zastępstwie dla Handanović'a.

Ostatecznie Inter zwyciężył 2-0 i bliski jest awansu do fazy grupowej Ligi Europy.

Wydarzeniem spotkania był jubileusz Javiera Zanettiego, który rozegrał dziś swój 800-tny oficjalny mecz w barwach Interu.

O godzinie 20:45 w Vaslui rozpocznie się sotkanie lokalnego FC Vaslui z Interem Mediolan w 4. rundzie eliminacji do Ligi Europy. Faworytem spotkania jest zespół Interu Mediolan, jednak gospodarze liczą na niespodziankę i pokonanie Interu, tak jak zrobił to w Mediolanie zespół Hajduka Split.

Vaslui to niewielki klub ze stosunkowo krótką historią, lecz tempo rozwoju budzi podziw. W eliminacjach Ligi Europy znaleźli się, ponieważ odpadli z eliminacji do Ligi Mistrzów. Lepszą drużyną okazało się tureckie Fenerbahce, które po remisie 1-1 w Turcji, rozbiło Rumunów na ich terenie aż 4-1. Podobnego wyniku oczekuje dziś Andrea Stramaccioni, jak to miało miejsce w Splicie. Tylko wysoka zaliczka z pierwszego meczu uratowała Inter od sensacyjnego odpadnięcia, a być może właśnie wysoka zaliczka sprawiła iż Inter pozwolił Hajdukowi w Mediolanie na tak wiele?

W tym tygodniu Interowi udało się pozyskać Antonio Cassano i Waltera Gargano (brakuje jeszcze oficjalnego potwierdzenia), jednak żaden z tych zawodników w meczu z Vaslui nie zagra. Szansę na grę w rewanżu ma Antonio Cassano, który zostanie dopisany do listy zawodników zgłoszonych do tej rundy.

W zesple Interu najważniejszym osłabieniem jest brak Samira Handanovića. Nowy bramkarz Interu doznał kontuzji i nie zagra prawdopodobnie również w rewanżu. Za niego w bramce pojawi się Vid Belec lub Luca Castelazzi. Kontuzjowany jest również Chivu, Mariga, Alvarez, Obi oraz przede wszystkim Stanković. Na urazy uskarżali się ostatnio Coutinho i Samuel, jednak obaj znaleźli się w kadrze i raczej wystąpią. Podobnie jak kapitan Zanetti, który doznał urazu dłoni.

Jeśli mowa o Javierze Zanettim to spotkanie w Rumunii będzie wyjątkowe dla niego, ponieważ będzie to 800-tny mecz tego zawodnika w barwach Interu.

Prawdopodobne składy:

Vaslui: Coman, Milanov, Celeban, Varela, Salegeanu, Caue, N'Doye, Antal, Stanciu Sanmartean, Niculae

Inter Mediolan: Castelazzi, Maicon, Silvestre, Ranocchia, Zanetti, Guarin, Cambiasso, Mudingayi, Palacio, Sneijder, Milito