1 Handanovic; 42 Jonathan(46' Guarin), 23 Ranocchia, 25 Samuel, 55 Nagatomo; 19 Cambiasso, 4 Zanetti, 21 Gargano; 7 Coutinho; 99 Cassano (67' Pereira), 88 Livaja (60' Milito)

27 Belec, 6 Silvestre, 10 Sneijder, 40 Juan Jesus.

1 Ryzhikov; 76 Sharonov, 4 Cesar Navas, 2 Kuzmin, 25 Marcano; 27 Bocchetti (81' Kaleshin), 66 Natcho, 8 Ryazantsev (69' Orbaiz), 61 Karadeniz; 23 R. Eremenko; 99 Rondon

88 Haghihi, 55 Tore, 22 Dyadyun, 9 Kaleshin, 10 Kasaev

Bocchetti 80, Marcano 74, Orbaiz 76, Guarin 44.

Inter Mediolan zremisował z Rubinem Kazań 2:2.Bramki dla Nerazzurrich zdobywali Marko Livaja oraz Yuto Nagatomo.

Andrea Stramacconi ustawił zespół w taktyce 4-3-2-1. Szansę gry w pierwszym składzie otrzymał m.in Marko Livaja. Początek spotkania był wyrównany, lecz bez klarownych sytuacji bramkowych. W 15 minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu Jonathana w polu karnym. Jedenastkę wykonywał Natcho. Samir Handanovic wyczuł intencję egzekutora, lecz wybił piłkę tak niefortunnie, że wpadła ona pod nogi Ryazantseva, który nie miał problemów z pokonaniem Słoweńca.  Mecz toczony był w stosunkowo wolnym tempie, okazji na bramek było jak na lekarstwo. W 34 minucie w kierunku długiego słupka bramki Handanovicia uderzał Emerenko - minimalnie niecelnie. W 37 minucie dwie dogodne sytuacje stworzyli sobie zawodnicy Interu. Po dobrym dośrodkowaniu Cambiasso w bardzo dobrej sytuacji fatalnie zachował się Jonathan. Po wybiciu piłki przed jednego z defensorów Rubina piłkę w pole karne dośrodkowywał Cassano, lecz strzał głową Livaji nie wpadł do bramki Rosjan. Chwilę później Inter wyrównał. Kapitalną prostopadłą piłką w pole karne popisał się Cassano, który uruchomił Cambiasso, ten dośrodkował na głowę Marko Livaji, który precyzyjnym uderzeniem zdobył bramkę dla Nerazzurrich.W 44 minucie bardzo blisko swojego drugiego trafienia był Ryazantsev. Piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W przerwie Andrea Stramacconi zdecydował się na jedną zmianę. Słabo grającego Jonathana zmienił Fredy Guarin. W 48 minucie uderzenia z dystansu próbował jeden z zawodników Rubinu, jednak Samir Handanovic nie dał się zaskoczyć. 2 minuty później Słoweniec po raz kolejny wykazał się kapitalnym refleksem w groźnej sytuacji. Inter odpowiedział groźnym kontratakiem, lecz dobrą okazję zmarnował Livaja. W 57 minucie z dystansu uderzał Coutinho, ale bardzo niecelnie. Kilka chwil później sprytnie uderzał Bocchetti, ale Handanovic nie dał się zaskoczyć.  W 63 minucie piłka minęła bramkę Intero po groźnym strzale Natcho.  W 72 minucie z rzutu wolnego silnie uderzał Guarin - obok słupka. W 84 minucie Rubin ponownie wyszedł na prowadzenie. Niefrasobliwość obrońców Interu wykorzystał Rondon. Napastnik przyjezdnych w sytuacji sam na sam nie pomylił się.  Wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem drużyny z Rosji, ale w 91 minucie Inter wyrównał. Dobre dośrodkowanie Milito silnym strzałem z woleja  wykończył Nagatomo. Mecz zakończył się remisem.

Godzina 21:05, Stadion Giuseppe Meazza. Na murawę wybiegną wówczas piłkarze Interu i Rubinu, w pierwszym swoim meczu fazy grupowej Ligi Europy.

Przynajmniej "na papierze" Rubin zdaje się być najsilniejszym zespołem, z którym Interowi przyjdzie się zmierzyć w fazie grupowej.

Inter wygrał swój ostatni mecz ligowy 2-0 przeciwko Torino. Spotkanie rozgrywane było na wyjeździe, gdzie Inter radził sobie do tej pory bardzo dobrze. Znacznie gorzej jest na własnym boisku, gdzie jeszcze nie udało się wygrać, a w dodatku odniesione zostały dwie porażki.

- Prawdziwą porażką był mecz z Romą, ponieważ mecz z Hajdukiem był meczem rewanżowym w dwumeczu - tłumaczył ostatnio Stramaccioni

W naszych oczach porażka jest porażką, mimo iż wiemy co nasz trener miał na myśli. Giuseppe Meazza okazuje się być twierdzą, ale pojęcia zostały odwrócone, to inne zespoły a nie Inter, powinny mieć poważne problemy z osiąganiem dobrych wyników na tej arenie. Być może przełamanie nastąpi dziś. We wtorek swój mecz rozgrywał Milan, który w Lidze Mistrzów grał z Anderlechtem. Jak się okazało, Rossoneri podobnie jak Inter, nadal nie wygrali w Mediolanie.

Jeżeli chodzi o Rubin, zespół ten zajmuje obecnie 8 miejsce w tabeli Ligi Rosyjskiej. Ta pozycja jest wynikiem ostatnich kilku słabszych spotkań, ponieważ w aż 4 ostatnich meczach ligowych, Rubin przegrał aż 3. Ponadto, osiągane wyniki mówią jednoznacznie, że piłkarze z Kazania lepiej grają na wyjazdach, co może być ostrzeżeniem dla podopiecznych Stramaccioniego.

W Interze zabraknie Rodrigo Palacio, który po powrocie ze zgrupowania reprezentacji, wciąż nie jest gotowy do gry. Napastnik uskarża się na uraz, który wyeliminował go już z meczu przeciwko Torino, teraz nie zagra również z Rubinem. Jest to osłabienie, ponieważ był on jednym z wyróżniających się piłkarzy La Beneamaty w ostatnich kilku spotkaniach.

Dzisiejszy mecz będzie kolejną szansą dla Philippe Coutinho. Brazylijczyk z niezrozumiałych dla nas względów, przesiadywał ostatnio na ławce rezerwowych, pomimo że gdy grał, strzelał bramki bądź asystował.

Oprócz Brazylijczyka, szansę gry mogą dostać także inni zawodnicy, którzy ostatnio siedzieli na ławce. Media spekulują, że trener może oszczędzić Diego Milito. Inter zagra najprawdopodobniej w ustawieniu 4-3-2-1 z Antonio Cassano w roli wysuniętego napastnika i Sneijderem oraz Coutinho za jego plecami.

Prawdopodobne składy:

Inter (4-3-1-2): Handanovic; Jonathan, Ranocchia, Samuel, Nagatomo; Zanetti, Gargano, Cambiasso; Sneijder, Coutinho, Cassano.

Rubin Kazan (4-4-2): Ryzhikov; Kuzmin, Ansaldi, Marcano, Navas; Natcho, Eremenko, Ryazantsev, Kasaev; Dyadyun, Rondon.