30 Petrovic; 2 Miljkovic, 40 Ostojic, 15 Ivanov, 18 Lazevski; 4 Medo (M. Scepovic 55), 99 Smiljanic; 50 L. Markovic, 22 S. Ilic (Jojic 30), 7 Tomic; 12 S. Scepovic (Mitrovic 69)

33 R. Ilic, 3 Volkov, 11 Ninkovic, 17 Sretenovic

1 Handanovic; 42 Jonathan, 6 Silvestre, 40 Juan Jesus, 55 Nagatomo (Palacio 46); 4 Zanetti, 14 Guarin, 16 Mudingayi (Gargano 14), 19 Cambiasso, 31 Pereira; 88 Livaja (Cassano 76)

12 Castellazzi, 28 Pasa, 52 Romanò, 22 Milito

Ostojic 48, Juan Jesus 55, Silvestre 73, Jojic 78

Inter zakwalifikował się do następnej rundy Ligi Europy. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu nad Partizanem Belgrad 3-1, Nerazzurri mogą już bez presji podejść do kolejnych meczów z Neftchi oraz Rubinem Kazań.

Gole na wagę zwycięstwa i trzech punktów zdobyli Palacio oraz Guarin. Kolumbijczyk ponadto przy trafieniach swojego kolegi dwukrotnie asystował.

Nie da się ukryć, że Inter nie wyszedł w Belgradzie w swoim podstawowym składzie. Inter rozpoczął bez Ranocchi, Samuela, Coutinho, Sneijdera, z Cassano oraz Palacio na ławce oraz bez Diego Milito, który był decydującym zawodnikiem meczu z Juventusem.

Już w 14. minucie meczu Inter stracił swojego pomocnika - Gaby Mudingayia. Zawodnik z Belgii doznał urazu i w jego miejsce pojawił się Walter Gargano.

Zestawienie personalne Interu sugerowało, że Nerazzurri będą w tym meczu skupiać się na wyprowadzaniu kontrataków i destrukcję.  Nerazzurri mogli wyjść na prowadzenie, gdy z 20 metrów uderzał Guarin. Swoje akcje mieli również Livaja oraz Pereira.

Partizan groźnie atakował, w środku pola dobre wrażenie robił zwłaszcza zawodnik z numerem 10, Marković, którego już wcześniej komplementował Stramaccioni i nie wykluczone, że Inter zainteresuje się tym zawodnikiem.

Fantastycznie w bramce spisywał się po raz kolejny Samir Handanović, który z meczu na mecz potwierdza swoją wielką klasę. Do przerwy było dzięki temu 0-0.

Po zmianie stron pod bramką Handanović'a bliski zdobycia "swojaka" był Juan Jesus, na szczęście Handanović nie pozwolił na to  i wynik w tym momencie nie uległ zmianie.

Tuż po przerwie na murawie pojawił się Rodrigo Palacio. Argentyńczyk jak się okazało, był kluczową postacią w tym meczu. W 51. minucie wykorzystał on podanie Guarina i zdobył gola dla Interu. Ten sam zawodnik w 75 minucie podwyższył na 2-0 dla Interu i podobnie jak przy pierwszym golu, asystę zaliczył Fredy Guarin. Dla Palacio to trzeci gol zdobyty przeciwko Partizanowi Belgrad, ponieważ bramkarza rywali pokonał również w Mediolanie.

W końcówce na murawie pojawił się również Antonio Cassano. FantAntonio zaznaczył swój udział w meczu asystą przy trzecim golu dla Interu - autorstwa Guarina. Kolumbijczyk zwieńczył swój dobry mecz trafieniem z pola karnego.

W 90. minucie spotkania, honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Tomic.

Emocje po meczu w Turynie już raczej opadły, czas umocnić się w rozgrywkach Ligi Europy. Pora na rundę rewanżową fazy grupowej, już w czwartek zagramy z Partizanem w Belgradzie.

Należy zapomnieć o meczu w Turynie i solidnie wziąć się do roboty, aby po jednym zwycięstwie nastąpiły kolejne. Zapewne w podobnym tonie do piłkarzy zwraca się Andrea Stramaccioni, gdyż passa zwycięstw Interu trwa już od 9 spotkań. Identyczna sytuacja ze zwycięstwami na wyjeździe.

Jeśli chodzi o rozgrywki Ligi Europy - Inter ex aequo z Rubinem Kazań prowadzi w grupie H z siedmioma punktami. Niżej są FK Neftchi i Partizan, które zgromadziły zaledwie po jednym.

W serbskiej SuperLidze Crno-beli rozegrali w tym sezonie 11 meczów, z czego dziesięć meczów to zwycięstwa. No i jedna porażka. Bilans bramkowy: 35-7. Niesamowite, że w Lidze Europy są tak fatalni, prawda? Grobari wypracowali sobie przewagę 5 punktów nad vice liderem i teraz będą chcieli poprawić sytuację w europejskich pucharach. Podopieczni Vladimira Vermezovića jak dotąd nie zdołali zdobyć choćby gola.

21/10/2012 INTER 2-0 Catania

W przeszłości z Partizanem nie spotykaliśmy się zbyt często. Czwartkowe spotkanie będzie szóstym pomiędzy tymi drużynami. 5 meczów, 4 zwycięstwa, 1 remis. Jak dotąd bez porażki, niech tak pozostanie.

Osłabienia:

W zespole z Belgradu osłabień brak, zatem wszyscy piłkarze będą do dyspozycji trenera.

Natomiast w eikipie z Mediolanu kontuzjowani nadal są: Dejan Stanković, McDonald Mariga, Christian Chivu, Joel Obi, Wesley Sneijder, Philippe Coutinho. Ponadto po meczu z Juventusem na urazy skarży się Walter Samuel i Andrea Ranocchia. Nie zagra także Ricardo Alvarez, który nie został zgłoszony do rozgrywek LE.

Popularny Strama lubi rotacje i z pewnością będzie chciał dać szansę zawodnikom, którzy nie mieli okazji pograć zbyt wiele. Gdyby nie brak zgłoszenia do rozgrywek, pewniakiem byłby Ricardo Alvarez. Marko Livaja, który w trzech meczach strzelił dwie bramki i jest najlepszym strzelcem w LE z pewnością zagra w spotkaniu z Partizanem. Powinien także zagrać Pereira, Silvestre i Jonathan. Ten trzeci jest jednak zagrożony zawieszeniem w przypadku otrzymania zółtej kartki.

Prawdopodne składy:

Partizan Belgrad (4-2-3-1): Stojković - Miljković, Ostojić, Ivanov, Volkov - Kamara, Sasa Marković - Tomić, Ilić, Lazar Marković - Mitrović.

Inter (3-5-2): Handanović - Silvestre, Cambiasso, Juan Jesus - Jonathan, Mudingayi, Gargano, Guarin, Pereira - Palacio, Livaja.

Trener: Andrea Stramaccioni
Rozgrywki: Liga Europy