1 Ryzhikov; 2 Kuzmin, 27 Bocchetti, 76 Sharonov, 3 Ansaldi; 66 Natcho, 6 Orbaiz; 10 Kasaev (Tore 61), 23 Eremenko (Eduardo 8), 61 Karadeniz; 22 Dyadyum (Rondon 59)

27 Belec; 6 Silvestre, 23 Ranocchia (Donkor 73), 40 Juan Jesus; 42 Jonathan, 52 Romanò (Zanetti 46), 21 Gargano, 24 Benassi, 31 Pereira; 7 Coutinho, 88 Livaja (Palacio 46)

12 Castellazzi, 28 Pasa, 48 Bandini, 61 Garritano

Kartki

Livaja 35, Gargano 40, Silvestre 72

Relacja

Inter Mediolan poległ w spotkaniu Ligi Europejskiej przeciwko Rubinowi Kazań 3-0. Zimna Rosja okazała się nieprzyjemnym terenem dla Mediolańczyków.

W tym spotkaniu w drużynie czarno-niebieskich wystąpili bardzo młodzi piłkarze. Średnia wieku Interu wynosiła 22,74 lat. Niestety, Nerazzurri nie potraktowali tego spotkania na serio. Już od pierwszych minut Rosjanie przycisnęli i to się opłaciło. W 2. minucie na listę strzelców wpisał się Karadeniz, który wykorzystał okropny błąd Juana Jesusa, który był blisko zdobycia bramki samobójczej. Od pierwszego kwadransu zaczęło się coś dziać pod bramką Rubinu. Niestety, nie było widać pomysłu na grę ze strony Interu, mało strzałów oddawanych na bramkę, które w większości były blokowane.

Na drugą połowę na boisko weszli Javier Zanetti oraz Rodrigo Palacio, którzy zmienili trochę styl gry. Inter dalej próbował coś strzelić, jednak to nie był dobry dzień dla tego klubu. Po stronie La Beneamaty dominowała nieskuteczność. Palacio minimalnie przestrzelił w sytuacji stu-procentowej, Coutinho wkręcał w ziemię obrońców rywali. Było to efektowne, ale nie efektywne. W 86 minucie Rubin wyprowadził zabójczą kontrę. Swoją pierwszą bramkę zdobył Rondon. Jak się okazało, to nie był ostatni gol w jego wykonaniu. W doliczonym czasie gry ten sam piłkarz podwyższył na 3-0. Piłkę dogrywał mu Karadeniz, natomiast Jose Salomon wygrał pojedynek biegowy z Donkorem i pokonał Beleca.

Cytując komentatora NSport:

- Nieważne czy grasz 1, 2, czy 10 składem, takie spotkania powinieneś wygrywać, a takie porażki zawsze bolą i świadczą o jakimś kryzysie w klubie.

Czy Inter obudzi się w Serie A i wygra w Parmie, w której traci punkty od kilku lat?

Zapowiedź

Po ostatnich słabych występach w lidze, drużyna Nerazzurrich zamierza się zrehabilitować w Lidze Europejskiej i wywieźć cenne punkty z zimnej Rosji, które prawdopodobnie zadecydują o pierwszym miejscu w tej grupie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Inter musi zapomnieć o poprzednich spotkaniach i wziąć się do roboty. Pomimo iż drużyna z Mediolanu zapewniła sobie już awans do dalszej fazy rozgrywek, takiej drużynie wypada jednak zająć pierwsze miejsce w grupie. Ale czy to będzie łatwe zadanie?

Rywal Interu w Premier Lidze po 10 kolejkach zajmuje 3 miejsce. Rubin strzelił 26 bramek, stracił 15 i aktualnie ma 30 punktów. W Lidze Europy idzie im jeszcze lepiej, przygodę z tegoroczną edycją rozpoczęli od starcia z Interem i na samym początku urwali punkty 18-krotnym mistrzom Półwyspu Apenińskiego. Następnie zmierzyli się z Partizanem na własnym stadionie i wygrali 2-0. Z najłatwiejszym rywalem w grupie - azerbskim Neftchi Baku nie było im tak łatwo, oba mecze zakończyły się jednak zwycięstwem Rosjan 1-0.

Ostatnie spotkania tych klubów:

29-09-2009 Liga Mistrzów(faza grupowa): Rubin Kazan - Inter 1-1 Strzelcy: 11' Dominguez, 27' Stankovic
09-12-2009 Liga Mistrzów(faza grupowa): Inter - Rubin Kazan 2-0 Strzelcy:31' Eto'o, 66' Balotelli
20-09-2012 Liga Europejska(faza grupowa): Inter - Rubin Kazan 2-2 Strzelcy: 17' Ryazantsev, 39' Livaja, 85' Rondon, 93' Nagatomo

Andrea Stramaccioni powołał na te spotkanie bardzo młodych piłkarzy, większość z nich nie przekroczyła 25 lat. Niestety, Inter boryka się z problemami kontuzjowanych. Na meczu zabraknie takich osobowości jak: Samir Handanović, Cristian Chivu, Walter Samuel, Yuto Nagatomo, McDonald Mariga, Fredy Guarin, Dejan Stankovic, Joel Obi, Ricardo Alvarez, Wesley Sneijder, Diego Milito oraz Antonio Cassano.