12 Castellazzi; 6 Silvestre, 26 Chivu, 40 Juan Jesus (Zanetti 55); 42 Jonathan, 41 Duncan, 17 Mariga (Guarin 46), 55 Nagatomo; 11 Alvarez, 8 Palacio, 99 Cassano (Pereira 75).

27 Belec, 77 Di Gennaro, 21 Gargano, 22 Milito, 23 Ranocchia, 25 Samuel, 33 Mbaye, 82 Bessa, 88 Livaja.

1 Rafael; 3 Albertazzi (Cocco 81), 8 Cacia, 9 Grossi (Bojinov 50), 10 Hallfredsson, 13 Abbate, 18 Moras, 19 Jorginho, 20 Maietta, 21 Gomez (Carrozza 46), 24 Bacinovic

33 Berardi, 12 Andrade, 2 Houston, 5 Ceccarelli, 25 Crespo, 31 Owusu, 32 Calvetti

Bacinovic 29, Silvestre 48, Hallfredsson 53, Cacia 68, Guarin 72, Maietta 83

Inter Mediolan pokonał na własnym terenie Hellas Veronę i awansował do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Nerazzurri zwyciężyli 2-0 po bramkach Cassano i Guarina w drugiej połowie.

Andrea Stramaccioni wbrew przewidywaniom, nie wystawił w tym meczu wielu zawodników z Primavery. Szansę otrzymał jedynie Duncan, a obok niego pojawiło się kilku zawodników rezerwowych jak Silvestre, Mariga, Jonathan czy Castelazzi. Po długiej przerwie, do gry powrócił również Cristian Chivu.

Pomimo kilku szans w pierwszej połowie, żadna z drużyn nie zdołała wyjść na prowadzenie. Szanse zmarnowali Cacia, Cassano oraz dwukrotnie Alvarez.

Po przerwie na boisku pojawił się Guarin oraz Zanetti. Ten pierwszy już w 49 minucie meczu popisał się dobrym podaniem do Antonio Cassano. Napastnik Interu pomimo asysty obrońców zdołał wbiec z piłką w pole karne i pokonać bramkarza rywali delikatnym strzałem po ziemii.

FantAntonio miał również udział przy drugim golu, który padł chwilę później, kiedy to w krótkim rozegraniu rzutu wolnego, wystawił piłkę Guarinowi, który z dystansu umieścił ją w siatce.

W 71 minucie dobrą szansę dla rywali zmarnował Valeri Bojinov. Następnie szasnę miał Cacia, ale na posterunku dobrze spisywał się Castelazzi. Niestety pod koniec mecz rezerwowy bramkarz Interu doznał kontuzji barku i z powodu wykorzystania wszystkich zmian, między słupkami zmuszony był stanąć...Rodrigo Palacio. Argentyńczyk popisał się kilkoma dobrymi interwencjami, których nie powstydziłby się sam Samir Handanović i zdołał zachować czyste konto.

W 1/4 finału Inter zagra ze zwycięzcą meczu Napoli - Bologna.

Czas na rozgrywki Pucharu Włoch. Po wyjeździe do przyjaciół z Rzymu i dość nieszczęśliwej porażce pora ugościć kumpli z Werony. W 1/8 finału Coppa Italia Inter podejmuje Hellas Verona.

Można się spodziewać, że Andrea Stramaccioni, który miłuje się w rotacjach zapewne i teraz zdecyduje się na mieszankę młodości z doświadczeniem. Patrząc na listę powołanych do składu wraca Christian Chivu, a także Daniel Bessa. Być może zobaczymy tę dwójkę na boisku. Należy pamietać, że to jest tylko jeden mecz, i pomimo iż rywal z najwyższej półki nie jest, to należy pokazać argumenty na murawie. Takim będzie dobry futbol dopieszczony kilkoma bramkami.

Nasz rywal to mistrz Włoch z sezonu 1984/1985, czyli jescze czasów, gdy za zwycięstwo przyznawano dwa punkty. Obecnie gra w Serie B i bardzo prawdopodobne jest, że w przyszłym roku zagrają w najwyższej klasie rozgrywkowej. Gialloblu zajmują trzecią lokatę, ze stratą dziewięciu oczek do lidera oraz sześciu do wicelidera. Posiadają jednak bezpieczną przewagę nad czwartym Varese - 7 punktów. Gości stać na niespodziankę - grając w dziesiątke na Sycylii potrafili wyrzucić Palermo za burtę Coppa Italia. Jako, że z kolegami z Werony widzieliśmy się ostatnio aż 10 lat temu zapowiada się ciekawy mecz...

12/12/2012 Cittadella 2-1 Verona

Bilans z ekipą Hellasu wygląda następująco: 67 meczów, 39 wygranych, 20 remisów, 8 porażek. 121-48 w bramkach dla Interu. Natomiast jeśli chodzi spotkania domowe, wygląda to tak: 34 mecze, 23 wygrane, 11 remisów i 0 porażek. 76-15 w bramkach dla Nerazzurrich.