1 Felgueiras; 20 Cadu, 13 Piccolo, 24 Rada (Kapetanos 36); 23 Godemeche; 3 Ivo Pinto, 6 Muresan (Hora 9), 8 Sepsi, 45 Camora; 14 Maah, 30 Rui Pedro (Valente 71).

1 Handanovic; 4 Zanetti, 23 Ranocchia, 40 Juan Jesus, 31 Pereira; 11 Alvarez (Pasa 54), 19 Cambiasso, 29 Kovacic; 14 Guarin (Mbaye 66); 8 Palacio (Benassi 46), 99 Cassano

27 Belec, 21 Gargano, 26 Chivu, 49 Terrani

Kartki

Kovacic 16, Kapetanos 38, Cadu 84

Relacja

Po kompromitującej porażce we Florencji, zespół Interu zareagował w sposób pozytywny wygrywając nad rumuńskim Cluj 0-3 w 1/16 Ligi Europy. Dzięki wygranej 5-0 w dwumeczu, Nerazzurri awansowali do 1/8 finału, gdzie zagrają z Tottenhamem Hotspur. Bramki dla Interu zdobyli Fredy Guarin (dwie) oraz Marco Benassi.

Raport meczowy i oceny piłkarzy

Mimo dobrej zaliczki w pierwszym meczu, Andrea Stramaccioni wbrew przypuszczeniom wystawił czwartkowego wieczoru najlepszą możliwą jedenastkę. W meczu zagrali więc piłkarze, z pośród których wielu grało w kilku ostatnich meczach. Jest to istotne o tyle, że już w niedzielę Inter czeka mecz derbowy z Milanem, a jak mówił po porażce z Fiorentiną Stramaccioni, Inter po meczach w Lidze Europy jest mocno zmęczony, stąd zwykle po meczach w tych rozgrywkach, wyniki osiągane w lidze są niesatysfakcjonujące. Na nasze szczęście Milan również nie odpoczywał w tygodniu, Rossoneri stoczyli wczoraj wyczerpujący bój z Barceloną na Giuseppe Meazza. Mają jednak o jeden dzień więcej na odpoczynek.

Pierwszą szansę w meczu mieli gospodarze, jednak Rui Pedro zmarnował dobrą okazję na zdobycie gola. Niedługo potem, żółtą kartkę otrzymał Kovacić, za zagranie ręką. Dzięki temu udało się jednak powstrzymać kontrę Cluj.

W 22 minucie na prawej stronie boiska ładnie minął rywala Ricky Alvarez, następnie zagrał prostopadle do wybiegającego Palacio, a ten widząc dobrze ustawionego Guarina, odegrał do niego, a Kolumbijczyk mając przed sobą tylko bramkarza na wykroku dał Interowi prowadzenie. Po golu Inter spróbował nastawić się na kontry i takie okazje mieli Cassano oraz Palacio.

Tuż przed przerwą Fredy Guarin podwyższył na 2-0. Bramkarz Cluj niefrasobliwie powstrzymał wbiegającego z piłką w pole karne Guarina, w taki sposób że piłka uciekła mu na środek pola karnego, skąd efektowną ruletą zagarnął ją Alvarez i odegrał do Guarina. Kolumbijczykowi pozostało natychmiast oddać precyzyjny strzał co uczynił i Inter do przerwy prowadził 2-0.

Po zmianie stron Nerazzurri grali ze sporą pewnością siebie, a trener przeprowadzał pierwsze zmiany. Z boiska zeszli Palacio, Alvarez i Guarin, a za nich pojawiali się kolejno Benassi, Pasa i Mbaye. Na szczególną pochwałę zasłużył ten pierwszy, który wykazywał się dużą ochotą do gry i w samej końcówce meczu podwyższył na 3-0. Asystę przy golu zaliczył Antonio Cassano, który w trakcie drugiej połowy wyglądał na bardzo zmęczonego trudami rozgrywania kilku spotkań z rzędu w odstępie 3 dni.

Wcześniej swoją okazję miało Cluj za sprawą Comory, jednak znakomicie interweniował Handanović. Ten sam zawodnik Cluj niedługo potem wyleciał z boiska za nieprzepisowe powstrzymanie Cassano.

Złą informacją odnośnie meczu z Cluj jest również uraz Andrei Ranocchii. Włoch musiał przedwcześnie opuścić boisko kilka minut przed ostatnim gwizdkiem i jego występ z Milanem stoi pod znakiem zapytania.

Zapowiedź

Inter Mediolan po katastrofalnym spotkaniu na Artemio Franchi we Florencji ma szanse na  otarcie łez i poprawę swojej gry w wyjazdowym spotkaniu z CFR Cluj.  Zespół Nerazzurrich jedzie do Transylwanii z dwubramkową zaliczką. Mecz odbędzie się o 19:00 na stadionie Dr. Constantin Rădulescu.

Przez moment wydawało się, że Inter wrócił na dobrą ścieżkę, że po wygranych spotkaniach z Chievo i Cluj Mediolańczycy rozpoczną serię zwycięstw jak to miało miejsce w pierwszej rundzie sezonu. Na ziemię sprowadzili ich jednak piłkarze z Florencji, grający bardzo ofensywny i piękny futbol dla oka, niedający żadnych szans na 3 punkty zespołowi gości. Trener Interu, Andrea Stramaccioni tłumaczył tę porażkę wielkim zmęczeniem po meczach w Lidze Europejskiej i Serie A. Czy popularny Strama odnalazł lekarstwo na słabą grę Interu w spotkaniach wyjazdowych?

W pierwszym meczu 1/16 Ligi Europejskiej Inter zasłużenie pokonał Rumunów. Na boisku przeważali właśnie oni, a Cluj nie znalazł sposobu na pokonanie Samira Handanovicia. Teraz czeka nas starcie z mistrzem Rumunii, na wyjeździe.  Forma Interu w spotkaniach wyjazdowych jest niesamowicie słaba. W ostatnich 9 meczach wyjazdowych Inter zdołał zremisować tylko raz, z Romą w Serie A. 8 z  tych pojedynków zakończyły się przegraną. Bilans bramkowy: 6 – 21. Ostatni wygrany wyjazdowy mecz to ten niezapomniany przez kibiców La Beneamaty z 3 listopada 2012 z Juventusem. Czy zła passa zostanie przełamana?

Cluj potrafiło już zaskoczyć całą Europę. Emocjonujące starcia z Manchesterem United zostaną w pamięci kibiców europejskiego futbolu. Przegrana 1-2 na własnym stadionie z Czerwonymi Diabłami  po rozegranym meczu w bardzo dobrym stylu (piłkarze Cluj walczyli do ostatniej minuty) oraz wyjazdowa wygrana w Teatrze Marzeń, na Old Trafford 1-0. Jest to klub, który trzeba respektować, bo może zaskoczyć wszystkich.

Jeżeli chodzi o zakłady sportowe i typy bukmacherskie sytuacja przedstawia się tak: CFR Cluj 2.40, remis 3.15, wygrana Interu 2.65.