2 sierpnia 2013    02:00 | Sparing | Mecz towarzyski

1 Cech (Schwarzer 46); 2 Ivanovic (Azpilicueta 66), 26 Terry, 24 Cahill (Luiz 60), 3 A. Cole (Bertrand 73); 7 Ramirez, 16 Van Ginkel (Obi Mikel, 66); 17 Hazard (Torres 73), 11 Oscar (Essien 46), 13 Moses (Mata 46); 18 Lukaku (Ba 60)

-

1 Handanovic (76' Carrizo); 14 Campagnaro, 23 Ranocchia, 5 Juan Jesus; 55 Nagatomo, 13 Guarin (Olsen 76), 19 Cambiasso (Kuzmanovic 68), 11 Alvarez (Belfodil 68), 31 Pereira (Jonathan 68); 8 Palacio (Capello 76); 9 Icardi (Chivu 60)

12 Castellazzi, 6 Andreolli, 33 Mbaye, 93 Laxalt

Guarin, Ivanovic, Cambiasso, Ba, Campagnaro (cz.)

Inter Mediolan przegrał swój towarzyski mecz z Chelsea Londyn na Lucas Oil Stadium w Indianapolis na inaugurację udziału w Guinness International Champions Cup. Nerazzurri musieli uznać wyższość wyraźnie lepszemu zepsołowi z Londynu, prowadzonemu przez Jose Mourinho. Bramki dla rywali zdobyli w pierwszej połowie Oscar oraz Hazard. Inter grał przez znaczą część czasu w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę otrzymał Campagnaro.

Inter mimo negatywnego wyniku zaprezentował kilka ciekawych akcji, zwłaszcza w pierwszej części spotkania. W 11 minucie meczu Guarin dzięki znakomitej koordynacji, bliski był zdobycia wspaniałego gola z woleja, lecz piłka o centymetry minęła bramkę strzeżoną przez Petra Cecha.

Chwilę później to jednak rywale wyszli na prowadzenie i stało się to za sprawą Brazylijczyka Oscara. W 21. minucie, Inter ponownie miał swoją okazję za sprawą Palacio, jednak skutecznie interweniował Cech, który wybił piłkę na rzut rożny. W 26. minucie meczu zdobywca bramki Oscar, ponownie zagroził bramce Interu, jednak dobrze interweniował Handanović. W 27. minucie meczu przed polem karnym faulował Pereira, jednak nie przeszkodziło to sędziemu w podyktowaniu jedenastki, którą pewnie na bramkę zamienił Eden Hazard. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy swoje okazje mieli Icardi, Alvarez oraz Ranocchia.

Po przerwie, kluczowym momentem meczu było usunięcie z boiska Hugo Campagnaro. Argentyńczyk za faul na Terrym otrzymał czerwoną kartkę i Inter musiał grać od tego momentu w dziesięciu. Z tego też powodu, Walter Mazzarri zdjął z boiska Icardiego i wstawił Chivu, by załatać dziurę powstałą po zejściu z boiska Campagnaro.

Przewaga liczebna pomogła Chelsea w uzyskaniu przewagi i kolejne szanse mieli Torres oraz Obi Mikel. Inter zdołał odpowiedziec jedynie jedną groźną akcją - Belfodila w doliczonym czasie gry.

Porażka oznacza, że w kolejnym meczu Inter zagra z Valencią w niedzielę w Nowym Jorku.

O 2:00 w nocy z czwartku na piątek, Inter Mediolan zmierzy się z Chelsea w ramach rozgrywek Guinness International Champions Cup. Będzie to niezwykłe spotkanie, ponieważ po raz pierwszy Inter stanie naprzeciw drużynie prowadzonej przez Jose Mourinho od czasów jego odejścia z zespołu Nerazzurrich.

W turnieju bierze udział 8 zespołów: AC Milan, Valencia, Inter Mediolan, Chelsea, Juventus, Everton, Real Madryt, LA Galaxy, a mecze rozgrywane będą w takich amerykańskich miastach jak San Francisco, Indianapolis, Phoenix, Nowy Jork, Miami czy Los Angeles. Finał zostanie rozegrany na Sun Life Stadium w Miami, wcześniej każdy z zespołów rozegra trzy spotkania niezależnie od tego jakie wyniki osiągnie po drodze.

Do tej pory rozegrane zostały dwa mecze: Milan wygrał na wyjeździe z Valencią 2-1 (jedyny mecz rozegrany w Europie), natomiast Juventus dziś w nocy przegrał po rzutach karnych z Evertonem (w regulaminowym czasie 1-1).

Spotkanie Interu z Chelsea odbędzie się na stadionie Lucas Oil Stadium w Indianapolis, jest to stosunkowo młody obiekt powstały w 2008 roku i mieści 62 421 kibiców, a na codzień występuje tam drużyna Indianapolis Colts.

Chelsea do USA poleciała w 25-osobowym składzie. W ostatnim sparingu podopieczni Jose Mourinho wysoko pokonali zespół BNI Indonesia All-Stars Team 8-1.

Spotkanie będzie miało szczególne znaczenie dla portugalskiego trenera, który w latach 2008-2010 prowadził Inter Mediolan, z którym sięgnął po największe klubowe trofea i nigdy nie ukrywał, że na zawsze pozostanie Interistą.

Prawdopodobne składy:

Chelsea (4-3-3): Cech; Ivanovic, Cahill, Terry, Cole; Ramires, Essien; Mata, Oscar, Hazard; Torres.

Inter Mediolan (3-5-2): Handanovic; Campagnaro, Ranocchia, Juan; Nagatomo, Guarin, Cambiasso, Alvarez, Pereira; Palacio, Icardi