10 sierpnia 2013    20:00 | Sparing | Mecz towarzyski

Strzelcy: Kakà 11, Ronaldo 38, Alvarez 67 (sam.)

1 Handanovic (Carrizo 66); 14 Campagnaro, 23 Ranocchia (Andreolli 82), 5 Juan Jesus; 2 Jonathan (Nagatomo 74), 19 Cambiasso (Duncan 82), 17 Kuzmanovic (Alvarez 59), 90 Olsen (Mbaye 89), 31 Pereira; 13 Guarin (Belfodil 74); 8 Palacio (Icardi 66)

12 Castellazzi, 47 Capello, 93 Laxalt

25 Diego Lopez; 4 Sergio Ramos (Mateos 68), 7 Cristiano Ronaldo (José 46), 8 Kaka, 15 Carvajal, 17 Arbeloa (Pepe 46), 18 Nacho (Casado 80), 19 Modric (Khedira 46), 21 Morata, 22 Di Maria, 26 Casemiro

1 Casillas, 35 Jesus, 9 Benzema, 10 Ozil

Kakà, Alvarez

Inter przegrał swój ostatni sparing podczas tournee w Stanach Zjednoczonych. Tym razem Nerazzurri ulegli Realowi 3:0.

Królewscy wyszli na prowadzenie już w 11 minucie. Błąd w ustawienu Ranocchii i Campagnaro wykorzystał Kaka. Pierwszy strzał Brazylijczyka znakomicie obronił Handanović, jednak przy dobitce był bezradny. Inter nie miał zbyt wielu argumentów w ofensywie, by odgryźć się rywalowi. Rodrigo Palacio był osamotniony w linii ataku i większość długich podań kierowanych w jego kierunku, kończyła się stratą. Jeszcze przed przerwą Hiszpanie trafili do siatki po raz drugi. Doskonałe prostopadłe podanie Casemiro precyzyjnym strzałem w długi róg zamienił na bramkę Ronaldo.

Druga połowa ponownie rozpoczęła się od ataków Realu. Już dwie minuty po wznowieniu gry w poprzeczkę trafił Jose Rodriguez. Pierwszą czystą sytuację do strzelenia gola podopieczni Waltera Mazzarriego wypracowali sobie dopiero w 58 minucie. Po długim podaniu Ranocchii w sytuacji sam na sam z Diego Lopezem znalazł się Palacio, jednak uderzył tuż na bramką. Niespełna 10 minut później Królewscy podwyższyli prowadzenie. Po rzucie rożnym błąd popełnił Carrizo, który minutę wcześniej zastąpił Handanovica, a Ricardo Alvarez interweniował na tyle niefortunnie, że głową skierował piłkę do własnej bramki. Po tym golu do pracy zabrali się Nerazzurri. Świetnych okazji na gole nie potrafili jednak zamienić Alvarez i dwukrotnie Icardi.

Ostatecznie Real pokonał Inter 3:0. Była to trzecia porażka mediolanczyków podczas pobytu w USA. Tym samym piłkarze Mazzarriego zakończyli okres przygotowawczy i już za tydzień rozegrają swój pierwszy oficjalny mecz w sezonie, w eliminacjach Pucharu Włoch.

Trener: Walter Mazzarri
Rozgrywki: Sparing
Sędzia: Ismail Elfath