1 Handanovic; 5 Juan Jesus, 23 Ranocchia, 14 Campagnaro; 2 Jonathan, 13 Guarin, 19 Cambiasso (Kovacic 72), 17 Kuzmanovic (Icardi 52), 55 Nagatomo; 11 Alvarez (Taider 85); 8 Palacio

12 Castellazzi, 30 Carrizo, 6 Andreolli, 7 Belfodil, 16 Mudingayi, 18 Wallace, 31 Pereira, 35 Rolando, 90 Olsen

1 Perin, 10 Lodi, 11 Gilardino, 13 Antonelli, 14 Cofie, 17 Santana (Floro Flores 85), 20 Vrsaljko, 21 Manfredini, 33 Kucka, 90 Portanova, 91 Bertolacci (Konate 72)

32 Donnarumma, 28 Zima, 2 Sampirisi, 4 Demiao, 5 Gamberini, 23 Velocci, 27 Matuzalem, 69 Sturaro, 93 Jara Martinez, 94 Blaze

Gilardino 64, Perin 72, Manfredini, Jonathan 89, Guarin 90+3

W zakończonym przed momentem meczu 1. kolejki włoskiej Serie A, pomiędzy Interem a Genoą, Nerazzurri zwyciężyli 2-0. W 75 minucie meczu po asyście Jonathana trafił Nagatomo, następnie w doliczonym czasie gry na 2-0 po podaniu Guarina podwyższył Palacio.

Przed dzisiejszym meczem z Genoą doszło do kilku emocjonalnych chwil z udziałem byłego zawodnika naszej drużyny - Dejana Stankovića. Doświadczony Serb, który w barwach Interu rozegrał 326 spotkań, pożegnał się z kibicami Interu. Dejan wyszedł na murawę w koszulce z numerem 326, razem ze swoją rodziną. Jak można się było spodziewać, zawodnik otrzymał aplauz publiczności. Wcześniej został uściskany przez Massimo Morattiego, który wręczył mu okolicznościową tabliczkę oraz Ivana Cordobę, Javiera Zanettiego i Mario Corso.

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania nie należała do najciekawszych. Tempo rozgrywania akcji było dosyć wolne, obydwie drużyny grały bardzo niedokładnie i brakowało pomysłu na rozmontowanie obrony rywali, mimo dużej przewagi w posiadaniu piłki jaką miał Inter. Starał się przede wszystkim Jonathan, który w 25. minucie uderzył po długim słupku. Piłka jednak minęła bramkę o około metr. Pozostali zawodnicy nie zachwycali, Interowi wyraźnie brakowało jakości w pierwszej połowie, czego efektem był końcowy wynik do przerwy 0-0.

W drugiej połowie Inter grał nieco szybciej. Niedługo po jej rozpoczęciu, trener Mazzarri zdecydował się na zdjęcie z boiska Zdravko Kuzmanovića. Serba zastąpił Mauro Icardi i wobec tej zmiany, ze szpicy cofnięty został Rodrigo Palacio. Zmiana wyszła Interowi na dobre, ponieważ od tej pory Interowi znacznie powiększyły się możliwości ofensywne. Icardi już w pierwszym swoim kontakcie z piłką uderzył celnie głową na bramkę. Był to pierwszy celny strzał Interu w tym meczu i była to 50 minuta...

Genoa odpowiadała Interowi kontrami, jednak dobrze spisywał się Handanović a z linii obrony przede wszystkim Hugo Campagnaro, który był jednym z najlepszych zawodników na boisku, harował praktycznie na całej murawie, widać było go po lewej, prawej stronie oraz brał udział w wielu akcjach ofensywnych.

W 75 minucie chwilę po wejściu Kovacića, Inter wyszedł na prowadzenie. Do siatki głową trafił Nagatomo, który wykorzystał dośrodkowanie Jonathana. Niedługo potem Icardi po strzale głową trafił w poprzeczkę, bliski zdobycia gola w podobnej sytuacji był również Ranocchia.

W końcówce meczu na boisku pojawił się Saphir Taider, dla którego był to debiut w barwach Interu. W 92. minucie meczu prostopadle do Palacio zagrał Guarin. Argentyńczyk nie zmarnował tej okazji i podwyższył wynik na 2-0.

Inter dopisuje sobie na konto 3 punkty i udanie inauguruje sezon 2012-2013.

Nadeszła pora na Serie A. Już dziś drużyna Waltera Mazzarriego wybiegnie na boisko stadionu Giuseppe Meazza na ligową inaugurację sezonu. Nerazzurri o 18:00 zmierzą się z zespołem Genoy, zespołem przeciwko któremu debiutował również poprzedni trener - Andrea Stramaccioni. Wówczas Inter po szalonym meczu wygrał 5-4. Jak będzie dzisiaj?

Genoa na początek
We wspomnianym meczu, który odbył się 15 kwietnia 2012 roku zagrało aż 11 zawodników, których dziś na pewno na murawie nie zobaczymy, wielu z nich wogóle nie ma już nawet w klubie. To pokazuje, jak przez ostatnie kilkanaście miesięcy zmienił się Inter.

Ligowy debiut z Genoą nie jest nowością dla Mazzarriego. Obecny szkoleniowiec w 2003 roku debiutował w lidze jako trener Livorno i zanotował wówczas skromne zwycięstwo 1-0 nad Rossoblu na ich obiekcie w Genui. Był to dobry start drużyny w sezonie 2003-2004 w Serie B i 9 miesięcy później po 55 latach absencji zespół ten wrócił do Serie A. Również w sezonie 2011-2012 Genoa mogła być pierwszym rywalem w nowym sezonie, jednak strajk piłkarzy spowodował, że spotkanie zostało przełożone na grudzień i wówczas Napoli wygrało aż 6-1.

Cambiasso po raz 400 w Interze
Esteban Cambiasso w dzisiejszym meczu może po raz 400-tny zagrać w oficjalnym meczu dla Interu. Argentyński pomocnik zadebiutował 11 sierpnia 2004 roku w meczu kwalifikacji Ligi Mistrzów z FC Basel (1-1) i od tamtej pory rozegrał 283 mecze ligowe, 28 w Coppa Italia, 79 w europejskich pucharach i 9 w innych rozgrywkach.

Inter bez zwycięstwa w 5 ostatnich meczach ligowych
Końcówka ubiegłego sezonu była tak słaba, że dziś Inter przystępuje do meczu z Genoą mając za sobą serię 5 spotkań z rzędu bez zwycięstwa. Ostatnia wygrana miała miejsce 21 kwietnia przeciwko Parmie na Giuseppe Meazza.

Inter-Genoa na inaugurację po 40 latach
Inter gościł będzie dziś Genoę na inaugurację po raz drugi w historii. Nerazzurri po raz pierwszy podejmowali ten zespół w 1. kolejce Serie A 7 października 1973 roku, padł wtedy remis 0-0. Genoa na koniec tamtego sezonu spadła do Serie B.

Genoa nie może pokonać Interu od 1994 roku
Inter nie przegrał z Genoą od 6 listopada 1994 roku. Od tamtej pory zespół ten zanotował z Interem aż 11 porażek i 5 remisów.

8 meczów bez porażki dla Genoi
Genoa ostatnią porażkę poniosła 7 kwietnia 2013 roku. Od tamtej pory zespół ten nie przegrał ani razu (2 zwycięstwa i 6 remisów). Ponadto trzy ostatnie mecze tej drużyny zakończyły się bezbramkowym remisem.

Pierwszy pojedynek Mazzarri - Liverani
Walter Mazzarri i Fabio Liverani spotykają się jako trenerzy po raz pierwszy. Dla Liveraniego dzisiejszy mecz będzie debiutem w Serie A.

50% zwycięstw dla ekip Mazzarriego z Genoą
Drużyny prowadzone przez Waltera Mazzarriego wygrały 50% ze wszystkich spotkań rozgrywanych przeciwko Genoi (7 zwycięstw, 3 remisy, 4 porażki)

Nowy trener rywali
Fabio Liverani znany niegdyś jako piłkarz m.in. Lazio Rzym to w pewnym sensie nowicjusz na ławce trenerskiej. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku Andrei Stramaccioniego i Interu, Liverani przeszedł do pierwszej drużyny z posady trenera jednej z młodzieżówek Genoi.

Absencje
W Interze zabraknie Diego Milito, Waltera Samuela, Cristiana Chivu, Javiera Zanettiego i Joela Obiego. W zespole gości nie obejrzymy Polenty, Rafatiego, Sturaro i Ventre.

Na kogo należy zwrócić uwagę
W drużynie rywali największe zagrożenie stanowić może przede wszystkim Alberto Gilardino. Ten doświadczony napastnik wspierany będzie przez Santanę i Berolacciego. Na uwagę zasługuje również nowy zawodnik w kadrze - Francesco Lodi i Sime Vrsaljko, młody były obrońca Dinamo Zagrzeb.

Kto zabłyśnie w Interze?
W zespole Interu jak zwykle jedną z najjaśniejszych postaci może okazać się Rodrigo Palacio. Argentyńczyk był jednym z lepszych piłkarzy Interu w meczu przeciwko Cittadelli. Oprócz niego uwagę należy zwrócić na Mateo Kovacica, Ricardo Alvareza i Frediego Guarina. W trakcie meczu szanse debiutu otrzymają być może Taider i Wallace, choć dziennikarze włoscy nie awizują ich w pierwszym składzie w swoich spekulacjach przedmeczowych.