Consigli; Stendardo, Livaja (Marilungo 65), Moralez (Migliaccio 81), Canini, Carmona, Denis, Cigarini (Baselli 74), Brivio, Yepes, Raimondi

Sportiello, Scaloni, Polito, Del Grosso, Cazzola, Gagliardini, Kone, De Luca

Handanovic (Carrizo 46); Rolando, Samuel, Juan Jesus; Jonathan (Taider 86), Guarin (Icardi 66), Cambiasso, Alvarez, Nagatomo; Kovacic; Palacio

Castellazzi, Andreolli, Mudingayi, Kuzmanovic, Wallace, Ranocchia, Pereira, Donkor, Olsen

Stendardo 55, Canini 60, Migliaccio 87, Samuel 89

Inter Mediolan zremisował na wyjeździe z Atalantą Bergamo 1 - 1. Obie bramki padły jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Na gola Rickiego Alvareza odpowiedział German Denis.

Derby Lombardii od samego początku prowadzone były w dobrym, szybkim tempie. Pierwsi doskonałą szansę na zdobycie gola mieli gospodarze. W 5 minucie Guarin niemal z linii wybił jednak futbolówkę, która po strzale głową Caniniego niechybnie zmierzała do bramki. Inter odpowiedział w 16 minucie i była to od razu odpowiedź bramkowa. Kovacić dośrodkował w pole karne w kierunku Palacio, który głową zgrał piłkę w okolice 5 metra do Alvareza, a ten strzałem w krótki róg wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Niestety goście zupełnie niepotrzebnie oddali inicjatywę Atalancie, która groźna była głównie po rzutach rożnych. Dwukrotnie głową uderzał Yepes. Miejscowi dopieli swego w 25 minucie. Bardzo aktywny Moralez posłał piłkę do Denisa, a kat Nerazzurrich głową doprowadził do wyrównania. Do przerwy mecz był wyrównany i obie ekipy miały swoje okazje, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Z powodu urazu na drugą połowę nie wybiegł już Sami Handanović i kolejną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności otrzymał Carrizo. Drugie 45 minut toczone było już w znacznie słabszym tempie. Inter posiadał optyczną przewagę i dążył do zdobycia gola. W 62 minucie po udanym dryblingu w dobrej sytuacji znalazł się Alvarez, jednak Consigli obronił jego uderzenie. Najlepszą okazję goście stworzyli sobie za sprawą wprowadzonego w drugiej połowie Icardiego. Piłka po jego uderzeniu trafiła jednak tylko w słupek. W 82 minucie po rzucie rożnym w doskonałej sytuacji znalazł się Mario Yepes, jednak jego strzał z najbliższej odległości, instynktownie nogami wybronił Carrizo. Mimo usilnych starań Nerazzurri nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i zanotowali czwarty już remis w obecnych rozgrywkach.

To jeden z tych tygodni, kiedy korzystając wolnego terminu od Ligi Mistrzów i Ligi Europy, we Włoszech w środku tygodnia rozgrywana jest ligowa kolejka. Nerazzurri z racji grania w sobotę, przystępują do meczu już dziś. Rywalem będzie Atalanta z położonego w niedalekiej odległości od Mediolanu - Bergamo.

Mecze Interu z Atalanta, zwłaszcza te rozgrywane w Bergamo nigdy nie należały do łatwych. W ubiegłym sezonie Nerazzurri dwukrotnie ulegli w meczach z tym zespołem tracąc w sumie aż 7 bramek.

Wtorkowy mecz będzie dobrą okazją do pokazania się wychowankowi Interu - Marko Livaji. Młody Chorwat przebywa w Bergamo na wypożyczeniu, niejako wypchnięty z Interu w styczniu w zamian za Ezequiela Schelotto, po którym w Interze nie ma już śladu.

Atalanta bez remisu od 9 spotkań
Drużyna gospodarzy obok Romy jest jedyną, która w obecnym sezonie ani razu nie zremisowała. Zespół z Bergamo ma na koncie 4 zwycięstwa i 5 porażek. Roma ma 9 zwycięstw.

Bez karnych dla Atalanty i Interu
W obecnym sezonie po 9 kolejkach ligowych, Inter i Atalanta pozostają zespołami na których korzyść sędziowie nie podyktowani ani jednego rzutu karnego.

Inter niepokonany od 5 spotkań na wyjeździe
Ostatni raz Nerazzurri ponieśli wyjazdową porażkę z Napoli, 5 maja 2013 roku (1-3). Następnie w 5 kolejnych meczach drużyna notowała 2 zwycięstwa oraz 3 remisy.

Mazzarri vs. Atalanta
Drużyny Mazzarriego odniosły 6 zwycięstw przeciwko Atalancie oraz tyle samo remisów.