1 Handanovic; 14 Campagnaro, 23 Ranocchia, 5 Juan Jesus; 2 Jonathan (Belfodil 77), 19 Cambiasso, 10 Kovacic, 11 Alvarez, 4 Zanetti (Nagatomo 70); 13 Guarin (Taider 88); 8 Palacio.

30 Carrizo, 12 Castellazzi, 6 Andreolli, 16 Mudingayi, 18 Wallace, 28 Puscas, 31 Pereira, 35 Rolando, 90 Olsen

83 Mirante, 2 Cassani, 5 Gargano (Acquah 18), 6 Lucarelli, 7 Biabiany, 16 Parolo, 18 Gobbi, 21 Sansone (Rosi 87), 29 Paletta, 32 Marchionni, 99 Cassano (Amauri 83).

91 Bajza, 43 Coric, 3 Mesbah, 10 Valdes, 17 Palladino, 19 Felipe, 23 Mendes, 24 Munari, 28 Benalouane

Parolo 9, Ranocchia 52, Kovacic 81

Kibice zgromadzeni na San Siro byli świadkami ekscytującego i pełnego dramaturgi spotkania. Niestety Inter już tradycyjnie nie potrafił wykorzystać okazji, aby zbliżyć się do czołówki i jedynie zremisował z Parmą 3 - 3. Dla Nerazzurrich dwukrotnie trafił Palacio, a jedno trafienie dołożył Guarin. Dla przyjezdnych na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Sansone i raz Parolo.

Przyjezdni od pierwszych minut podeszli bez respektu dla wyżej notowanego rywala i śmiało zaatakowali. Już w 4 minucie Handanović został zmuszony do interwencji po strzale Paletty. W 11 minucie Parma objęła prowadzenie. Sansone otrzymał znakomite, prostopadłe podanie od Marchionniego i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Sześć minut później powinno być już 1 - 1. Powinno, jednak Rodrigo Palacio pomylił się z najbliższej odległości. Inter przejął inicjatywę. Szczególnie aktywni byli Kovacić, Guarin i Palacio. W decydującym momencie Nerazzurrim brakowało jednak precyzji. To mogło się zemścić, ale wprowadzony już w pierwszej połowie Acquah nie wykorzystał znakomitej okazji. W 44 minucie Rodrigo Palacio zrehabilitował się za wcześniejszą nieskuteczność. Tym razem bez problemów wykończył świetne podanie Jonathana i doprowadził do wyrównania. Niestety kolejny raz Inter dopadł symptom dekoncentracji po zdobyciu gola. Już w doliczonym czasie gry prowadzenie dla Parmy zapewnił Parolo. Fatalnie zachował się Handanović, który w prostej sytuacji nie złapał piłki.

Na drugą połowę Inter wyszedł podrażniony i zmobilizowany. Gospodarze szybko narzucili swój styl gry. W 47 minucie chyba faulowany w polu karnym był Alvarez. Dobrze ustawiony arbiter nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki. W 54 minucie był już remis. Ricky Alvarez znakomicie dograł piłkę w pole karne, a Rodrigo Palacio strzałem głową doprowadził do wyrównania. Kibice nie zdążyli jeszcze ochłonąć po tej akcji, a już mogli świętować prowadzenie swojej drużyny. Piłka po płaskim strzale Guarina odbiła się od jednego z obrońców i obok bezradnego Mirante wpadła do siatki. Parma nie zamierzała pozostawać dłużna Interowi i w 59 minucie znów mieliśmy remis. Sansone uprzedził Cambiasso i po raz drugi tego wieczora pokonał Handanovicia. Żadnej ze stron nie zadowalał podział punktów i obie drużyny starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Walter Mazzarri posłał do boju Nagatomo i Belfodila. W barwach Parmy bardzo groźny był Jonathan Biabiany, który jak pamiętamy również ma przeszłość w czarno - niebieskich barwach. Wynik nie uległ już jednak zmianie. W doliczonym czasie gry piłkę meczową miał Esteban Cambiasso, ale uderzył za bardzo w środek i Mirante udanie interweniował.

To kolejna strata punktów, której można było, a nawet należało uniknąć. Klasowa drużyna, a do takiego miana aspirują Nerazzurri nie może pozwalać sobie na tracenie bramek w tak dziecinny sposób. Przed trenerem Mazzarrim i zawodnikami jeszcze wiele pracy.

Wieczorem na stadionie Giuseppe Meazza w Mediolanie, Inter Mediolan po serii dwóch remisów z rzędu, postara się pokonać u siebie zespół Parmy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Poprzednie mecze
W sumie Inter przeciwko Parmie grał 55 razy notując 23 zwycięstwa, 15 remisów i 17 porażek. Bilans bramkowy wynosi 78:68. U siebie Nerazzurri wygrywali 16 razy, 8 razy zremisowali i ponieśli tylko 2 porazki. W sumie na własnym terenie Inter wygrał 6 ostatnich meczów z Parmą. Ponadto w 6 z 8 ostatnich meczów u siebie, Nerazzurri zachowali czyste konto biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. W Serie A, podopieczni Mazzarriego nie przegrali od 7 spotkań.

Ostatni mecz z Parmą miał miejsce 21 kwietnia tego roku. Inter zwyciężył 1-0 po bramce Tomasso Rocchiego w 82 minucie. Inny mecz w Mediolanie warty przypomnienia, to wysokie zwycięstwo 5-0, w styczniu 2012 roku.

W lidze
Inter ma za sobą dwa ligowe remisy: z Bologną i Sampdorią. Rywale w swoich 2 ostatnich meczach zremisowali 1-1 z Bologną oraz przegrali na wyjeździe 0-1 z Napoli.  W tabeli Inter plasuje się na 4 pozycji za Juventusem, Romą i Napoli, natomiast Parma jest na 10. miejscu mając do Interu 10 punktów straty.

Ważni piłkarze
W zespole Interu jednym z kluczowych zawodników jest Rodrigo Palacio. Argentyńczyk ma na koncie 7 bramek. W drużynie rywali oczy wszystkich obserwatorów zwrócone będą przede wszystkim na Antonio Cassano, jeżeli wystąpi. Ponadto warto uważać na Lucarellego oraz Parolo. Wspomniany "FantAntonio", który opuścił Inter tego lata, ma na koncie w tym sezonie już 6 trafień.