1 Berisha; 3 Dias, 8 Hernanes, 11 Klose, 15 Gonzalez (17' st Onazi), 19 Lulic, 20 Biava, 24 Ledesma, 26 Radu, 29 Konko (15' Cavanda), 87 Candreva (43' st Ederson)

55 Guerrieri, 95 Strakosha, 2 Ciani, 5 Biglia, 7 Felipe Anderson, 14 Keita, 27 Cana, 85 Novaretti, 99 Floccari

1 Handanovic; 23 Ranocchia (38' st Zanetti), 35 Rolando, 5 Juan Jesus; 2 Jonathan, 11 Alvarez, 19 Cambiasso, 17 Kuzmanovic (15' st Kovacic), 55 Nagatomo; 13 Guarin (30' st Milito); 8 Palacio

30 Carrizo, 12 Castellazzi, 6 Andreolli, 7 Belfodil, 9 Icardi, 16 Mudingayi, 18 Wallace, 25 Samuel, 31 Pereira

21' Dias, 36' Guarin, 36' Radu, 39' Alvarez, 42' st Ledesma.

Gdyby mecz odbywał się 1 stycznia, a my wierzylibyśmy w przesądy, że jaki Nowy Rok, taki cały rok, to mielibyśmy spory problem. Inter zagrał dziś słabo i zanotował zasłużoną porażkę na Stadio Olimpico z Lazio. Katem Interu okazał się znany nam doskonale Mirosław Klose, którego strzał w drugiej połowie dał drużynie Reji zwycięstwo i trzy punkty.

Całe spotkanie nie stało na najwyższym poziomie. Już od początku brakowało futbolu na poziomie adekwatnym do rangi spotkania. Królowały niecelne podania (najczęściej górą i niedokładne) oraz straty. Nie brakowało również przepychanek, a po jednej z nich bliski przedwczesnego opuszczenia boiska był Fredy Guarin. Jeżeli dla niego oraz Andrei Ranocchii był to ostatni występ w barwach Interu, to współczujemy im, że nie mogli w lepszy sposób pożegnać się z koszulką Interu. Cierpkie słowa cisną się przede wszystkim na usta jeśli chodzi o tego drugiego zawodnika.

Włoski defensor kolejny raz rozegrał słaby mecz, w którym zaliczył kilka błędów, w tym jeden kluczowy który kosztował drużynę stratę bramki i porażkę.

Już za kilka godzin na murawę stadionu Stadio Olimpico w Rzymie wybiegną ekipy Lazio oraz Interu. Dla obydwu ekip będzie to pierwszy mecz w 2014 roku, dlatego też wielką zagadką jest w jakiej formie po przerwie świąteczno-noworocznej są podopieczni Mazzarriego i Reji.

Jeszcze do niedawna trenerem Lazio był urodzony w Sarajewie, Vladimir Petković. Jego miejsce zajął znany dobrze w stolicy Włoch, 68 letni Eduardo Reja. Zdaniem trenera Interu, Waltera Mazzarriego, cały ten chaos w drużynie rywali, może tylko pomóc tej ekipie w meczu przeciwko Interowi.

Słaba passa Lazio
W ostatnich 8 meczach ligowych, Lazio zwyciężyło tylko raz. Miało to miejsce 15 grudnia przeciwko Livorno. W pozostałych siedmiu meczach, drużyna zanotowała 3 remisy i aż 4 porażki.

Lazio skuteczne przeciwko Interowi
W ostatnich trzech meczach u siebie, Lazio za każdym razem pokonywało Inter. W poprzednim sezonie mecz zakończył się wynikiem 1-0 dla gospodarzy.

Kluczowy Palacio
O tym jak ważny dla obecnego Interu jest Rodrigo Palacio, piszemy praktycznie przed każdym meczem ligowym. Warto jednak przypomnieć, że dzięki Argentyńczykowi Inter wywalczył w tym sezonia już 13 punktów. To w meczachach, w których gole tego zawodnika okazały się zwycięskie.

Skuteczni obrońcy
Obrońcy Interu jak mało którzy w Serie A, często wpisują się na listę strzelców. W sumie mają już na koncie 8 bramek i rozkłada się to następująco: Nagatomo (4), Jonathan (2), Ranocchia (1), Rolando (1).

Inter strzelał w ostatnich 11 meczach
W ostatnich 11 meczach oficjalnych Inter zawsze trafiał do siatki conajmniej raz. W sumie zdobył przez ten czas 24 bramki, a ostatnim meczem w którym nie udało się pokonać bramkarza rywali było spotkanie z Romą 5 października (0-3).

W poprzedniej kolejce
Nerazzurri podbudowani są zwycięstwem w meczu derbowym z Milanem. Dzięki fantastycznej bramce Palacio, pokonali oni lokalnych rywali 1-0. Lazio natomiast wysoko uległo Hellas Veronie na wyjeździe (4-1). W tabeli ligowej Inter plasuje się na pozycji 5, zaś Lazio dopiero na 11.

Forma:
Inter ZRRRPZ
Lazio: RRPPZP

Osłabienia i powroty:
W Interze nie zobaczymy tradycyjnie Chivu, a za kartkę pauzuje Hugo Campagnaro. Na liście kontuzjowanych znajduje się również Taider i Mariga. Do drużyny powraca natomiast zawieszony na derby Ricky Alvarez, oraz kontuzjowani Milito i Samuel. Z powodu grypy nie zobaczymy niestety Icardiego, który mimo wszystko znalazł się w kadrze meczowej.

W Lazio zabraknie Mauriego, Gonzaleza oraz Radu.

Trener: Walter Mazzarri