1 Handanovic; 14 Campagnaro (Kovacic 82), 23 Ranocchia, 35 Rolando; 2 Jonathan, 13 Guarin, 19 Cambiasso (Alvarez 60), 88 Hernanes, 33 D'Ambrosio (Nagatomo 71); 8 Palacio, 9 Icardi

30 Carrizo, 12 Castellazzi, 4 Zanetti, 25 Samuel, 17 Kuzmanovic, 20 Botta, 21 Taider, 22 Milito.

47 Consigli; 93 Nica (Raimondi 75), 2 Stendardo, 33 Yepes, 27 Del Grosso; 20 Estigarribia, 21 Cigarini (Baselli 85), 17 Carmona, 10 Bonaventura; 11 Moralez (Brienza 83); 19 Denis.

37 Sportiello, 3 Lucchini, 5 Giorgi, 6 Bellini, 8 Migliaccio, 90 Kone, 7 Livaja, 91 De Luca, 9 Betancourt.

Nica 34, Cigarini 48, Stendardo 76.

Atalanta Bergamo ponownie okazała się bardzo niewygodnym rywalem dla Interu Mediolan i mimo momentami miażdżącej przewagi Nerazzurrich to goście zgarnęli komplet punktów. Bramki w tym meczu strzelali Icardi, oraz dwukrotnie Bonaventura.

Kibice którzy zgromadzili się dziś na Stadio Giuseppe Meazza od pierwszych minut derbowego spotkania nie mięli prawa narzekać na nudę. Oba zespoły od początku narzuciły wysokie tempo i starały się o zmianę rezultatu. Początkowo przewagę zdobyli gospodarze. Z dystansu dwukrotnie groźnie uderzał Guarin. W odpowiedzi gracze Atalanty zmusili do interwencji Samira Handanovicia, a w 17 minucie po strzale głową Germana Denisa, słoweńskiego golkipera Interu uratowała poprzeczka. W 22 minucie Rodrigo Palacio powinien zdobyć pierwszą bramkę, jednak Argentyńczyk nie doczekał się podania od Mauro Icardiego. W 34 minucie spotkania błąd Campagnaro zapoczątkował kontrę Atalanty, którą bezbłędnie wykorzystał Bonaventura. Na szczęście na odpowiedź podopiecznych Waltera Mazzarriego nie musieliśmy długo czekać. Już następna akcja przyniosła wyrównanie. Fredy Guarin obsłużył znakomitym prostopadłym podaniem Icardiego, a ten bez problemów ograł obrońcę i umieścił piłkę w siatce. Podczas celebracji Argentyńczyk kolejny raz dał dowód swoich uczuć w stosunku do słynnej narzeczonej, Wandy Nara. Tuż przed przerwą w dogodnej okazji w polu karnym znalazł się Danilo D'Ambrosio jednak piłka po jego strzale minęła bramkę.

Inter od początku drugiej połowy postanowił zdominować rywala i szybko objąć prowadzenie. Jako pierwszy sygnał do wzmożonych ataków dał Jonathan jednak Consigli obronił jego strzał. Następnie trzykrotnie w bardzo dobrych okazjach znalazł się Guarin. Najbliżej szczęścia był za trzecim razem jednak po potężnym uderzeniu Kolumbijczyka piłka otarła się tylko o poprzeczkę. Ataki Nerazzurrich nie ustawały. W 59 minucie Jonathan dośrodkował wprost na głowę Palacio. Futbolówka niestety ponownie nie znalazła drogi do bramki przyjezdnych i zatrzymała się na słupku. Wydawało się jednak, że bramka wisi w powietrzu. Strzałów z dystansu próbował aktywny Hernanes. Piłkarze z Bergamo praktycznie nie istnieli jednak to oni w 86 minucie mogli objąć prowadzenie. Jonathan ofiarną interwencją wybił piłkę niechybnie zmierzającą do bramki po strzale Brienzy. Kilkadziesiąt sekund później Brazylijczyk ponownie wystąpił w roli głównej, jednak tym razem już pod bramką rywali. Po jego uderzeniu piłka ponownie zatrzymała się na poprzeczce bramki Consigli. Do siatki powinien wpakować ją za to Mauro Icardi, który znajdował się ledwie kilka metrów od linii bramkowej jednak nie potrafił wykorzystać tej znakomitej okazji. Stara piłkarska prawda mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i niestety na własnej skórze przekonali się o tym gracze Mazzarriego. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zupełnie niepilnowany w polu karnym znalazł się Bonaventura i strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Tuż przed końcowym gwizdkiem Inter stworzył sobie jeszcze jedną fenomenalną okazję. Yuto Nagatomo stanął oko w oko z bramkarzem rywali jednak z niewytłumaczalnych powodów zamiast strzelać starał się znaleźć podaniem któregoś z partnerów z boiska. Chwilę później arbiter zagwizdal po raz ostatni.

Dzisiejszego popołudnia w Mediolanie na Giuseppe Meazza w ramach 29. kolejki Serie A, Inter podejmie Atalantę Bergamo. Lokalne mini-derby Lombardii to zawsze zacięte pojedynki, a warto zauważyć iż Inter nie pokonał czarno-niebieskich kuzynów z Bergamo od 4 lat, a kiedy miało to miejsce, trenerem był jeszcze Jose Mourinho.

W poprzednim sezonie po szalonym meczu zwyciężyła Atalanta 3-4. Wówczas trenerem był Andrea Stramaccioni. Dziś Inter nie może pozwolić sobie na stratę aż 4 bramek na własnym terenie. W tabeli Inter zajmuje 5. miejsce z jednym punktem straty do Fiorentiny, natomiast Atalanta jest na miejscu 10, dwa punkty przed Milanem.

Palacio najbardziej decydujący zawodnik w Serie A sezonu 2013-2014
Golem zdobytym w sobotę, który dał Nerazzurrim kolejne 3 punkty przeciwko Veronie, Rodrigo Palacio wszedł na szczyt zawodników, których bramki decydują o zwycięstwach drużyny u boku Arturo Vidala. Gole zdobyte przez Argentyńczyka i Chilijczyka dały drużynom 19 punktów.

Colantuono niepokonany w 7 meczach z Interem
Stefano Colantuono jako trener grał przeciwko Interowi 8 razy z czego przegrał tylko raz....w pierwszym swoim meczu. Wówczas Inter gościł Atalantę 23 grudnia 2006 roku i wygrał 2-1. Ponadto zanotował 2 zwycięstwa i 5 remisów.

Inter niepokonany w 10 ostatnich meczach Serie A
Nerazzurri mają niezłą passę meczów bez porażki. Ponadto w 6 z 7 ostatnich meczów Interu, Nerazzurri strzelał przynajmniej 2 gole.

Atalanta zwycięska w 3 ostatnich meczach
Drużyna z Bergamo wygrała swoje 3 ostatnie mecze ligowe. Na rozkładzie mają Sampdorię (3-0), Lazio (1-0) i Chievo (2-1).