1 Bardi; 33 Valentini, 23 Emerson (Duncan 55), 7 Castellini; 15 Mbaye, 24 Benassi, 27 Biagianti, 19 Greco (Siligardi 73), 11 Mesbah; 9 Paulinho, 21 Belfodil (Emeghara 55)

22 Anania, 37 Aldegani, 2 Piccini, 3 Gemiti, 14 Mosquera, 17 Ceccherini, 29‎ Borja, 85 Coda

1 Handanovic; 35 Rolando, 25 Samuel, 5 Juan Jesus; 2 Jonathan (Zanetti 80), 88 Hernanes (Guarin 69), 17 Kuzmanovic, 11 Alvarez (Botta 86), 33 D'Ambrosio; 9 Icardi, 8 Palacio

12 Castellazzi, 30 Carrizo, 6 Andreolli, 10 Kovacic, 19 Cambiasso, 20 Botta, 21 Taider, 22 Milito, 23 Ranocchia, 55 Nagatomo

Hernanes 20, Castellini 70, Samuel 81, Botta 87

Pomimo pewnego prowadzenia do przerwy, Inter jedynie zremisował dziś z Livorno 2 - 2. Na gole Hernanesa i Palacio po zmianie stron odpowiedzieli Paulinho, oraz Emeghara.

Początek spotkania to sporo niedokładności z obydwu stron. Dość szybko uwidoczniła się jednak nieznaczna przewaga gości z Mediolanu. Swoich okazje mieli Hernanes, Jonathan, oraz Kuzmanović jednak wszyscy uderzali bardzo niecelnie. W odpowiedzi po uderzeniu z rzutu wolnego do interwencji zmuszony zostal Samir Handanović. W 28 minucie blisko szczęścia był Hernanes jednak jego strzał zza pola karnego nieznacznie minął bramkę. W 36 minucie do niezłej okazji doszedł D'Ambrosio jednak Francesco Bardi swoją interwencją zażegnał niebezpieczeństwo. Inter celu dopiął chwilę później. Rodrigo Palacio zgral piłkę głową w kierunku Icardiego, jednak Argentyńczyk minął się z futbolówką. Momentalnie dopadł do niej Hernanes i nie dal szans golkiperowi Livorno. Było to premierowe trafienie Brazylijczyka w czarno - niebieskich barwach. W 43 minucie po składnej kontrze na strzał z dalszej odległości zdecydował się Kuzmanović ale Bardi ponownie był na posterunku. Tuż przed przerwą podopieczni Waltera Mazzarriego zdołali jednak podwyższyć prowadzenie. Dośrodkowanie Jonathana strzałem z woleja na bramkę zamienił Rodrigo Palacio. Po 45 minutach wydawało się zatem, że Inter bez większych problemów będzie mógł dopisać do swojego konta komplet punktów.

Po wznowieniu gry Nerazzurri stanęli przed okazją na podwyższenie prowadzenia. Palacio przegrał jednak pojedynek z Bardim. Inter przeważał lecz kontaktowego gola zdobyli gospodarze. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym, Paulinho zdecydowanie zbyt łatwo uwolnił się spod opieki Samuela i precyzyjnym uderzeniem z pierwszej piłki nie dał szans Handanoviciowi. Bramka dodała nieco animuszu graczom Livorno jednak wydawało się, że przyjezdni kontrolują przebieg boiskowych wydarzeń. W 77 minucie najpierw Mauro Icardi, a następnie wprowadzony w drugiej połowie Fredy Guarin próbowali zdobyć trzeciego gola. Piłka ostatecznie po uderzeniu tego drugiego zatrzymała się tylko na bocznej siatce. Mecz nieuchronnie zbliżał się ku końcowi i nic nie wskazywało zbliżającej się tragedii. Wtedy w 85 minucie w zupełnie niegroźnej sytuacji Guarin zdecydował się na wycofanie piłki do linii defensywnej. Z pozoru niewinne zagranie zamieniło się w kapitalną asystę, którą na bramkę zamienił Emeghara. Pomimo zrywu w ostatnich minutach spotkania Inter nie był już w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i pomimo dwubramkowego prowadzenia musiał zadowolić się zdobyciem jedynie 1 pkt.

Dzisiejszego wieczoru o godzinie 21 na Stadio Armando Picchi Inter Mediolan zmierzy się z pozostającym w strefie spadkowej beniaminkiem Livorno. Dla obydwu zespołów jest to niezmiernie ważne spotkanie, nie tylko zagrożeni relegacją gospodarze zmuszeni są do zdobywania punktów za wszelką cenę – udział Interu w przyszłych rozgrywkach Ligi Europejskiej również jest niepewny.

Dla sympatyków Nerrazzurich spotkanie będzie miało dodatkowy, ciekawszy wymiar ze względu na liczną kolonię młodych piłkrzy wypożyczonych właśnie do dzisiejszego rywala. W pierwszym składzie Livorno wybiegnie prawdopodobnie aż czterech zawodników będących własnością Interu. Francesco Bardi, Ibrahima Mbaye, Marco Benassi oraz Ishak Belfodil będą mieli okazję zmierzyć się ze swoim macierzystym klubem. Szczególnie bramkarz włoskiej młodzieżówki będzie miał wyjątkową motywację – w pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami podarował Interowi bramkę po fatalnym błędzie przy półstrzale Jonathana. Spotkanie wówczas zakończyło się wynikiem 2-0 dla Interu.

Ostatnie wyniki nie napawają optymizmem kibiców z Toskanii, cztery ostatnie potyczki zakończyły się jedną wygraną i aż trzema porażkami. Warto jednak nadmienić, że wszystkie z nich miały miejsce na wyjeździe, a jedyny domowy występ z Bologną zakończył się trzema punktami dla Livorno. Zawodnicy Di Carlo z pewnością zrobią wszystko, aby wykorzystać atut własnego boiska i wyrwać przynajmniej jeden punkt, co pozwoli zachować szansę na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Inter z kolei po dwóch wygranych nad Torino oraz Hellasem złapał wyraźną zadyszkę, która skończyła się poważnym uszczerbkiem zdobyczy punktowych na własnym obiekcie – tradycyjną już przegraną z Atalantą oraz bezbramkowym remisem z Udinese.

Mazzarri a zwolnienie Domenico Di Carlo
Obecny trener Livorno z pewnością dobrze zapamiętał Waltera Mazzariego. Porażka jego Parmy w sezonie 2007/08 z prowadzoną przez Mazzarriego Sampdorią 1-2 na własnym stadionie kosztowała go trzecią w karierzę utratę posady na stanowisku szkoleniowca.

Bez zera z tyłu w ostatnich 19 meczach
Francesco Bardi nie może pochwalić się zbyt wieloma czystymi kontami w tym sezonie. W ostatnich dziewiętnastu meczach wpuszczał przynajmniej jedną bramkę. Ostatnim spotkaniem w którym nie musiał się fatygować wyciąganiem piłki z siatki było domowe zwycięstwo nad Atalantą, 3 Listopada 2013 roku.

Rzuty karne
Strzały z jedynastego metra to wciąż powracający temat po każdym spotkaniu Interu. Jest to jedyna druzyna w Serie A która nie miała okazji wykonywać rzutu karnego w tym sezonie, ostatnie takie zdarzenie miało miejsce 8 Maja 2013 roku, kiedy swojej szansy przeciwko Lazio nie wykorzystał Ricky Alvarez. Drużyna z Livorno również ma swoje osiągnięcia w tym sezonie jeśli chodzi o jedenastki. Przeciwko nim zostało podyktowanych aż siedem rzutów karnych, najwięcej w całej lidze wraz z Parmą i Genoą.

Fatalna skuteczność w 2014 roku
Od początku obecnego roku Inter nie zachwyca skutecznością w zdobywaniu bramek. 10 strzelonych goli w 13 meczach to wynik klasyfikujący pod tym względem Nerrazzurich na przedostatnim miejscu w lidze, mniej bramek zdobyła tylko drużyna z Bolognii.

Bez straconej bramki na wyjeździe od 224 minut
Ostatnią bramkę Interowi grającemu w roli gościa zdobył Cuadrado strzelając w 46 minucie w przegranym przez Violę 2-1 meczu. Po bezbramkowym remisie z Romą oraz wygranej 2-0 nad Hellas daje to w sumie już 224 minuty z czystym kontem.

Palacio dostarczycielem punktów
Po zdobytej 15 Marca bramce z Chievo Verona , Rodrigo Palacio wraz z Arturo Vidalem klasyfikują się w czołówce piłkarzy, których trafienia miały decydujący wpływ na osiągnięcie zdobyczy punktowej. Obaj zawodnicy zapewnili już swoim drużynom po 19 punktów.

Absencje
W Interze Mediolan oprócz zwyczajowej nieobecności Chivu na dzisiejszy mecz wypadł również Hugo Campagnaro. W kadrze Livorno z kolei zabraknie kontuzjowanych Luciego oraz Rinaudo.