18 Squizzi; 2 Bernardini, 3 Dainelli (10 Obinna 73), 7 Lazarevic, 8 Radovanovic, 9 Bentivoglio, 21 Frey, 33 Rubin, 43 Paloschi, 56 Hetemaj (Calello 86), 93 Dramé.

25 Agazzi, 96 Moschin, 4 Dos Santos, 6 Kupisz, 11 Guana, 12 Cesar, ‎19 Paredes, 23 Guarente, 32 Brighenti, 39 Stojan.

30 Carrizo; 4 Zanetti, 14 Campagnaro (Ranocchia 46), 6 Andreolli, 33 D'Ambrosio; 19 Cambiasso, 21 Taider, 10 Kovacic (Guarin 82) 11 Alvarez; 20 Botta (Bonazzoli 85), 22 Milito.

12 Castellazzi, 2 Jonathan, 25 Samuel, 35 Rolando, 55 Nagatomo, 17 Kuzmanovic, 88 Hernanes, 94 Polo, 9 Icardi

Andrrolli 38, Frey 61, Dramè 75.

Grający w mocno eksperymentalnym składzie Inter Mediolan w ostatnim meczu sezonu uległ Chievo Werona 1 - 2. Nerazzurri wyszli na prowadzenie dzięki bramce Marco Andreolliego, jednak w drugiej połowie gospodarze odrobili straty z nawiązką za sprawą dwóch trafień Victora Obinny.

Walter Mazzarri zdecydował się dziś na wystawienie drugiego garnituru i brak zgrania widoczny był już od pierwszych minut. Zarówno w defensywie, jak i w poczynaniach ofensywnych Inter prezentował się znacznie poniżej oczekiwań. Gospodarze postanowili to wykorzystać i śmiało zaatakowali. Szczególnie aktywny był Paloschi. Za pierwszym razem w sytuacji sam na sam z Carrizo posłał piłkę obok bramki, a przy drugiej okazji futbolówka po jego strzale głową trafiła jedynie w poprzeczkę. Inter rozkręcał się bardzo powoli. W 15 minucie zza pola karnego uderzał Botta. Kilka chwil później dobrą indywidualną akcją popisał się D'Ambrosio, jednak Squizzi nie dał się zaskoczyć. W 29 minucie ponownie niewiele zabrakło, aby Chievo wyszło na prowadzenie. Tym razem to Lazarević obił konstrukcję bramki Nerazzurrich. W sytuacji sam na sam trafił w słupek. W odpowiedzi na strzał z powietrza zdecydował się Taider, jednak nieznacznie się pomylił. Zmiany na tablicy wyników doczekaliśmy się w 41 minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Saphir Taider. Obrońcy Chievo nie potrafili skutecznie wyekspediować futbolówki do której dopadł Marco Andreolli i mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi rywali. Z uwagi na swoją przeszłość w klubie z miasta Romea i Julii zawodnik nie celebrował swojej radości.

Druga połowa przyniosła nam jeszcze mniej emocji, niż pierwsze 45 minut. Na boisku działo się niewiele ciekawego. Warto odnotować debiut w rozgrywkach Serie A, Polaka Tomasza Kupisza, który został wprowadzony na murawę w 62 minucie. Niedługo później na na boisku zameldował się Victor Obinna, który ma za sobą występy w czarno - niebieskiej koszulce. Nigeryjczyk postanowił natychmiast przypomnieć się kibicom Nerazzurrich i już swój pierwszy kontakt z piłką zamienił na bramkę. Przy uderzeniu w krótki słupek lepiej powinien zachować się Juan Pablo Carrizo. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, ponownie na listę strzelców wpisał się Obinna. Również przy tej sytuacji można mieć pewne pretensje do bramkarza Interu.

Dla Interu mecz z Chievo teoretycznie jest meczem o przysłowiową "pietruszkę". Nerazzurri zapewnili już sobie piątą lokatę i start w Lidze Europy. Mimo to podopieczni Mazzarriego, z pewnością nie odpuszczą i spróbują zdobyć trzy punkty, by zwycięstwem zakończyć sezon 2013-2014.

17. w tabeli Chievo również może już spać spokojnie, ponieważ udało się tej drużynie utrzymać w Serie A z której spadną Catania, Bologna i Livorno. Podopieczni Coriniego utrzymanie zapewnili sobie w poprzedniej kolejce pokonując Cagliari.

Inter jest natomiast w festiwalowej formie. Po wysokim zwycięstwie nad Chievo nadszedł czas wzruszających pożegnań. Najpierw z Interem przez cały tydzień, począwszy od meczu z Rzymianami, żegnał się Javier Zanetti. Oprócz oficjalnej ceremonii, w tygodniu odbyło się jeszcze kilka imprez pożegnalnych. Razem z nim, z Interu co już jest jasne, odejdą trzej inni Argentyńczycy - Esteban Cambiasso, Diego Milito oraz Walter Samuel. Dzięki temu Inter wejść ma w nową erę, z zawodnikami którzy nie pamiętają Tripletty. Mecz z Chievo będzie zatem ich ostatnim spotkaniem w barwach Interu Mediolan.

W pierwszej rundzie, na Giuseppe Meazza padł remis 1-1. Wówczas na prowadzenie już w 8 minucie wyszli goście po trafieniu Paloschiego. Cztery minuty później wyrównał Nagatomo. W poprzednim sezonie, w Weronie Inter zwyciężył 2-0.

W ostatnich 5 z 7 meczów wyjazdowych przeciwko Chievo, Inter zachował czyste konto. Chievo natomiast w ostatnich 3 meczach u siebie w Serie A, nie zdołało zdobyć nawet jednego gola i wszystkie te mecze przegrało. W sumie, Nerazzurri są niepokonani przez Chievo w 6 ostatnich meczach, we wszystkich rozgrywkach.

W dzisiejszym meczu, Walter Mazzarri zamierza dokonać kilku zmian w składzie. W bramce wystąpić ma Carrizo, w środku obrony Cambiasso, zaś w ataku duet Milito-Botta.