23 sierpnia 2009    18:00 | Serie A | 1. Kolejka

12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 23 Materazzi (2 Cordoba 61), 4 Zanetti; 11 Muntari (45 Balotelli 29), 14 Vieira (7 Quaresma 46), 8 Thiago Motta; 5 Stankovic; 22 Milito, 9 Eto'o

1 Toldo, 26 Chivu, 30 Mancini, 39 Santon

1 Gillet; 5 A.Masiello, 13 Ranocchia, 19 Bonucci, 21 Parisi; 90 Alvarez, 9 De Vezze, 14 Gazzi (27 Stellini 90+4), 30 Allegretti (23 Langella 57); 99 Sforzini (7 Rivas 60), 20 Kutuzov

25 Padelli, 4 Carobbio, 17 S.Masiello, 18 Greco

Vieira 25, Materazzi 42, A.Masiello 71, Stankovic 90+1

Podobnie jak przed rokiem, Inter Mediolan nie zdołał wygrać pierwszego meczu sezonu. Nerazzurri na własnym terenie zaledwie zremisowali z Bari 1-1 po bramce z rzutu karnego Samuela Eto'o. Dla rywali bramkę na wagę remisu zdobył Kutuzov.

Jose Mourinho zaskoczył wszystkich zestawieniem składu, bowiem w pierwszej jedenastce pojawił się Marco Materazzi a szansę gry od pierwszych minut otrzymali wszyscy nowi piłkarze, którzy dołączyli latem do zespołu.

Dzisiejszy mecz był pokazem niemocy strzeleckiej Interu. Nerazzurri nie zagrali złego meczu, być może w poczynaniach Interu brakowało jedynie sezonowego zgrania, lecz należy brać pod uwagę iż był to dopiero pierwszy mecz ligowy a zespół z 4 nowymi piłkarzami w składzie musi się po prostu zgrać. W pierwszej połowie boisko z powodu kontuzji opuścił Muntari. W jego miejsce pojawił się Balotelli i Inter zaczął grać ustawieniem 4-3-3. Zespół Bari ograniczał się do gry w defensywie i czyhania na ewentualną kontrę. Do przerwy było 0-0.

Po zmianie stron Inter wyszedł na boisko z Quaresmą, który zmienił Vieirą i Nerazzurri przeszli na system 4-2-4. To objawiło się jeszcze bardziej ofensywną grą podopiecznych Mourinho, którzy nie potrafili sforsować szczelnego muru z zawodników Bari. W 56 minucie w polu karnym faulowany był Diego Milito i sędzia podyktował jedenastkę. Swojego pierwszego gola z jedenastki zdobył Samuel Eto'o. To drugi gol Kameruńczyka w barwach Interu.

Gdy wydawało się, że Inter pewnie dowiezie zwycięstwo do końca lub podwyższy wynik, do siatki trafili rywale. Wykorzystujący podanie Langelli z prawej strony Kutuzov pokonał Julio Cesara i ustalił wynik meczu.

W końcówce dwie wyśmienite szanse zaprzepaścił Eto'o oraz Rivas.

W kolejnym meczu Inter zagra z AC Milan w kolejnych Derby Mediolanu.

Trener: Jose Mourinho
Widzów: 53 369
Sędzia: Carmine Russo