9 grudnia 2009    20:45 | Liga Mistrzów | Faza grupowa

12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel (2 Cordoba 15), 4 Zanetti; 5 Stankovic (19 Cambiasso 53), 8 Thiago Motta; 45 Balotelli (11 Muntari 77), 10 Sneijder, 9 Eto'o; 22 Milito

1 Toldo, 14 Vieira, 18 Suazo, 23 Materazzi

77 Ryzhikov; 9 Salukvadze, 24 Popov, 4 Cesar Navas, 19 Kaleshin; 15 Ryazantsev (23 Balyaykin 84), 16 Noboa (5 Bystrov 81), 7 Semak, 42 Murawski; 61 Karadeniz (88 Kasaev 73); 10 Dominguez

29 Revishvili, 3 Ansaldi, 6 Sibaya, 32 Gorbanets

Murawski 28, Cesar Navas 43, Balotelli 46, Lucio 68

Wynikem 2-0 zakończyło się spotkanie Interu Mediolan z Rubinem Kazań w ostatniej kolejce grupowej Champions League. Nerazzurri dzięki temu zwycięstwu przechodzą do dalszej fazy rozgrywek z drugiego miejsca razem z FC Barceloną. W drugim meczu Blaugrana pokonała na wyjeździe Dynamo Kijów 1-2.

Do meczu z Mistrzem Rosji, Mistrzowie Włoch przystępowali pod presją. Do awansu potrzebowali bowiem zwycięstwa lub chociaż remisu 0-0 lub 1-1. Każdy inny wynik pozbawiał Interu szans na grę w dalszej fazie tych elitarnych rozgrywek. Jose Mourinho postawił na taktykę 4-3-3 na ten mecz. W wyjściowym składzie znalazł się Mario Balotelli, który razem z Milito oraz Eto'o miał tworzyć atak Interu wspomagany przez Wesleya Sneijdera z pomocy. Zadania bardziej defensywne w pomocy przypadły Mottcie oraz Stanković'owi.

Na meczu zjawiło się wielu kibiców Interu gotowych wspierać naszych piłkarzy w tym trudnym boju o awans do kolejnej rundy. Kibice liczyli na dobre widowisko, w którym zwycięski będzie Inter Mediolan z Wesleyem Sneijderem, który jest jak talizman, bowiem z nim w składzie Inter jeszcze ani razu nie przegrał.

Pierwsze minuty pokazały, że presja jaka ciąży na piłkarzach obydwu drużyn jest dosyś spora, bowiem żaden z zespołów nie rzucił się do skomasowanego ataku na rywala. Inter starał się przejąć inicjatywę w meczu, lecz Rubin był bardzo dobrze ustawiony, gotowy na groźne kontrataki. W zespole rywali od początku zagrał nasz rodak - były piłkarz Lecha Poznań: Rafał Murawski.

Mecz źle się zaczął dla Waltera Samuela, który przy jednej interwencji naciągnął mięsień uda i zmuszony był przedwcześnie opuścić boisko. W jego miejsce pojawił się Ivan Cordoba i do końca meczu spisywał się bezbłędnie. Pecha miał również Dejan Stanković, który wprawdzie nieco później ale również z powodu urazu musiał zejść z boiska a jego miejsce zajął na murawie Esteban Cambiasso.

W końcówce pierwszej połowy indywidualną akcję przeprowadził Javier Zanetti grający dziś na lewej obronie. Kapitan wymanewrował pod bramką obrońców dograł do Balotelliego, ten bez przyjęcia piętką odegrał do tyłu, tam znalazł się Diego Milito oraz Eto'o i ten drugi z napastników mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali dając Interowi prowadzenie 1-0. Bramka dodała Interowi pewności siebie i przewaga Nerazzurrich zaczęła rosnąć. Jeszcze przed przerwą bliski szczęścia był Maicon, którego piekielnie mocny strzał bramkarz sparował na poprzeczkę.

Po przerwie obraz gry się niezmienił. Rubin groźny był z kontr, lecz piłkarzom z Rosji brakowało zdecydowania pod bramką pewnego dziś Julio Cesara, który kilkakrotnie w tym meczu mógł się wykazać swoimi umiejętnościami.

W drugiej połowie Inter miał kilka dogodnych szans, lecz za każdym razem brakowało niewiele do pokonania bramkarza gości. W słupek trafił m.in Sneijder świetna interwencja bramkarza zatrzymała dobry strzał Cambiasso. W 64 minucie meczu daleko przed polem karnym Inter miał rzut wolny. Do piłki tym razem podszedł Balotelli i fantastycznym strzałem pod poprzeczkę dał Interowi drugiego gola na 2-0.

Do końca meczu wynik się utrzymał i Inter zdobył cenne 3 punkty dające awans do 1/8 finału Champions League. Kolejnego rywala poznamy w losowaniu. Obok Interu z Włoskich zespołów awansowała AC Fiorentina oraz AC Milan. W Lidze Europejskiej zagra natomiast Juventus Turyn, który po pokonaniu Interu w lidze poległ u siebie z Bayernem 1-4 i odpadł z rozgrywek.

Klasyfikacja Grupy F
Barcelona 11
Inter 9
Rubin Kazan 6
Dynamo Kijów 5

Dzisiejszego wieczoru o godzinie 20:45 na Giuseppe Meazza rozpocznie się mecz, który może mieć kolosalne znaczenie dla przyszłości Jose Mourinho i jego ekipy. W przypadku porażki Nerazzurri kolejny sezon z rzędu pożegnają się z Ligą Mistrzów nie osiągnąwszy w niej sukcesu. Ten mecz może być również gwoździem do trumny Mourinho. Sprowadzony po to, aby wygrywać w Europie – nie wykonał postawionego mu zadania. Inter wygrywa w Serie A, ale jego gra nie zachwyca. Co więcej, Nerazzurri przegrali ostatnio bardzo prestiżowy mecz z Juventusem Turyn, a wcześniej z Barceloną (wygrywając po drodze nieznacznie z Fiorentiną). Sam szkoleniowiec narzeka, że jest jedynym zagranicznym trenerem w lidze, czuje się samotny i chętnie wróciłby do Anglii.

Przed meczem sytuacja w grupie F jest bardzo ciekawa. Wszystkie drużyny – Inter, FC Barcelona, Rubin Kazań i Dynamo Kijów – mają szanse na awans. Los awansu Nerazzurrich leży w ich nogach. Aby awansować – piłkarze Interu muszą dobrze spisać się w spotkaniu z mistrzami Rosji. A Rosjan lekceważyć nie można. Udało im się już przecież wygrać w tym sezonie z FC Barceloną na wyjeździe. Teraz również będą dobrze zmotywowani, gdyż wciąż liczą się w walce o awans. Czeka nas więc bardzo ciekawe spotkanie w Mediolanie i żaden kibic Nerazzurrich nie wyobraża sobie, aby mogło się ono zakończyć inaczej, niż awansem Interu do dalszej fazy rozgrywek. Nadzieję pokładają oni w Wesleya Sneijdera, który najprawdopodobniej powróci dziś do pierwszej ‘11’ Interu. A kiedy gra Holender – Nerazzurri grają skutecznie. Holender borykał się z kontuzją od dłuższego czasu, opuścił m.in mecz Barceloną i ostatni z Juventusem. Teraz jednak na pewno zagra i postara się pomóc Interowi w awansie do kolejnej rundy.

Co Inter musi zrobić by awansować?
Losy drużyn grupy F rozstrzygną się dopiero w ostatniej kolejce. Żaden z zespołów nie jest jeszcze pewny awansu, nawet FC Barcelona. Interowi do awansu potrzeba conajmniej remisu 1-1 lub 0-0. W przypadku wyższego wyniku decyduje bilans bramkowy i następnie bezpośrednie spotkanie. Pewne jest jednak, że Nerazzurri walczyć będą o komplet punktów.

W przypadku wygranej Dynama z Barceloną, Inter jak i Rubin będą musiały wygrać swoje spotkanie, aby awansować do kolejnej rundy.

Trener: Jose Mourinho
Rozgrywki: Liga Mistrzów
Widzów: 49 539
Sędzia: Pieter Vink