20 grudnia 2008    20:30 | Serie A | 17. Kolejka

85 Curci; 2 Zuniga (11 Calaiò 90), 15 Brandao, 90 Portanova, 30 Del Grosso; 8 Vergassola, 5 Codrea, 14 Galloppa; 10 Kharja; 18 Ghezzal, 7 Frick (32 Maccarone 76)

46 Manitta, 6 Barusso, 16 Moti, 21 Rossi, 23 Jarolim

12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Muntari (77 Quaresma 73); 11 Jimenez (7 Figo 55); 45 Balotelli (18 Crespo 55), 8 Ibrahimovic

22 Orlandoni, 23 Materazzi, 26 Chivu, 33 Mancini

Balotelli 20, Vergassola 78, Kharja 79, Samuel 81, Maicon 83, Codrea 84

Inter Mediolan zwycięstwem nad Sieną 2-1 zakończył grę w roku 2008. Kolejny raz z Interem zobaczymy się po przerwie świąteczno - sylwestrowej, już w 2009 roku. Nerazzurri dzięki ósmemu z rzędu ligowemu zwycięstwu zostają ligowymi mistrzami jesieni. Dwa gole dla Interu zdobył Brazylijczyk Maicon, o którym w ostatnim czasie na łamach naszego serwisu pojawił się artykuł.

Inter w dzisiejszym meczu musiał sobie radzić bez Vieiry, Adriano, Cruza i Rivasa, którzy są kontuzjowani. Nie mógł zagrać również Dejan Stanković z powodu kartek, a jego miejsce zajął Luis Jimenez. W pierwszym składzie pojawił się również inny piłkarz, który do tej pory nie grywał w podstawowym składzie - Mario Balotelli.

Siena znana z dobrej gry na własnym terenie zaatakowała Inter na początku meczu. Inter otrząsnął się z tej przewagi i w 34 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Balotelliego i strzale z bliskiej odległosci Maicona wyszedł na prowadzenie.

Gospodarze nie dali jednak za wygraną i strzelając gola "do szatni" minutę przed końcem pierwszej połowy dali swoim kibicom nadzieję na korzystny rezultat po zmianie stron. Julio Cesara pokonał Kharja.

Po przerwie Inter stworzył trzy dogodne sytuacje za sprawą Muntariego i Ibrahimovića. Niestety w żadnej z tych sytuacji nie padła bramka dla czarno-niebieskich. Starali się również gospodarze.

W 83 minucie po podaniu od Maxwella - Maicon strzelił bramkę dającą zwycięstwo Interowi nad Sieną. Brazylijczyk wpadł z piłką w pole karne i lekkim dotknięciem przerzucił piłkę nad interweniującym bramkarzem rywali. Jak pokazały powtórki bramka padła ze spalonego... Niestety sędziowie liniowi popełnili w tej sytuacji błąd i bramka została uznana. Zadowolony z wyniku Inter utrzymał ten wynik do końca i tym samym Nerazzurri wracają do Mediolanu z kompletem punktów.

Inter Mediolan zmierzy się dziś o godzinie 20:30 na Stadio Comunale Artemio Franchi z 15 drużyną Serie A Sieną.

Zespół Sieny przed sezonem był kandytatem do spadku z Serie A. Jak na razie zespół ten gra więc na miarę oczekwiań. Gracze zespołu mają 7 punktów przewagi nad strefą spadkową. W meczu z mistrzem kraju nie daje się wielkich szans zespołowi Andrei Mandorliniego. Jedynym atutem tego zespołu jest fakt, że na własnym stadionie jak dotychczas nie przegrali ani razu. W ostatniej kolejce piłkarze Sieny przegrali na wyjeździe 2:0 z Palermo.

Nerazzurri w ostatnim spotkaniu wygrali 4:2 z Chievo Verona. Piłkarze Jose Mourinho prowadzą w tabeli mając 6 punktów przewagi nad drugim Juventusem i 9 nad Milanem i Napoli. Z tego powodu Nerazzurri pozostaną liderem tabeli nawet po serii świąteczno - noworcznej. Inter kontynuuje jednak doskonałą serię 7 wygranych z rzędu. Czy zespołowi Jose Mourinho uda im się pobic rekord drużyny Roberto Manciniego sprzed dwóch lat (17 zwycięstw z rzędu)? Oby...

Siena w tym meczu zagra bez bramkarza, Eleftheropoulosa i obrońców Ficagany i Rossetiniego. Nerazzurri muszą poradzić sobie bez kontuzjowanych: Nelsona Rivasa, Patricka Vieiry, Julio Cruza, Adriano i Francesco Toldo oraz pauzującego za kartki Dejana Stankovicia. Choć lista nieobecnych Interu jest duża to i tak Nerazzurri są zdecydowanym faworytem meczu ze Sieną.

Skład Nerazzurrich na ten mecz jest prawie w 100 % znany. Na boisku zobaczymy na pewno: Julio Cesara, Maicona, Samuela, Cordobe, Maxwella, Cambiasso, Zanettiego, Muntariego, Jimeneza i Ibrahimovica. Kto będzie partnerem Ibry w ataku? Mourinho wybierze między Mario Balotellim i Hernanem Crespo.

Trener: Jose Mourinho