22 marca 2009    15:00 | Serie A | 29. Kolejka

Strzelcy: 6' Cambiasso, 10' (k), 58' Ibrahimovic

12 Julio Cesar; 13 Maicon, 24 Rivas, 19 Cambiasso, 39 Santon; 4 Zanetti, 5 Stankovic (11 Jimenez 62, 6 Maxwell 78), 20 Muntari; 45 Balotelli; 8 Ibrahimovic, 33 Mancini (21 Obinna 41)

1 Toldo, 9 Cruz, 14 Vieira, 18 Crespo

1 Puggioni; 55 Lanzaro, 16 Valdez, 33 Santos; 40 Adejo (19 Krajicik 77), 8 Barreto, 35 Carmona, 17 Barillà (77 Sestu 67), 3 Costa; 10 Cozza (11 Ceravolo 74); 81 Brienza

26 Marino, 4 Cascione, 86 Stuani, 88 Di Gennaro

Valdez 10, Barillà 26, Santon 51, Carmona 68

W zakończonym przed momentem meczu 29. kolejki Serie A pomiędzy Interem a Regginą padł wynik 3-0. Bramki dla Interu zdobywali: Cambiasso oraz 2x Ibrahimović.

Inter meczem z Regginą chciał utrzymać swoją 7-punktową przewagę nad Juventusem Turyn. Jedyni w tym momencie rywale Interu do Scudetto we wczorajszym meczu wysoko wygrali z Romą 4-1. Dziś Inter dał odpowiedź, wygrywając 3-0 po jednostronnym meczu.

Nerazzurri wybiegli dziś na murawę z eksperymentalnym zestawieniem obrony. Na pozycji stoperów zagrał Rivas razem z Cambiasso. Miejsce Cambiasso w środku pola zapełnił Amantino Mancini. Wydarzeniem dnia był 635. występ w Interze Javiera Zanettiego, który tym samym stał się drugim w historii piłkarzem pod względem ilości rozegranych spotkań.

Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, kiedy to po akcji Balotelliego ze Stankovićem do siatki po raz trzeci w tym sezonie wpisał się Cambiasso. Jak widać Argentyńczykowi w zdobyciu gola nie przeszkodził fakt, że tego dnia występował na pozycji stopera.

Bramka dodała Interowi wiatru w skrzydła i już kilka minut później było 2-0. W polu karnym sfaulowany został Mancini i rzut karny na bramkę zamienił Ibrahimović. Do końca pierwszej połowy Inter kontrolował mecz i po zmianie stron wydawało się, że kolejne trafienia są kwestią czasu. Zupełnie rozluźniony Inter coraz z łatwością przedostawał się pod pole karne Regginy. W 58 minucie fantastyczną akcję przeprowadził Ibrahimović. Szwed minął trzech rywali przed polem karnym i pięknym lobem po przekątnej pokonał bezradnego bramkarza rywali. Gol zdobyty przez napastnika Interu z pewnością będzie kandydował do miana jednego z najpiękniejszych w tym sezonie...kandydować wespół z innymi trafieniami tego magicznego piłkarza.

Do końca spotkania wynik 3-0 się utrzymał mimo kilku groźnych akcji Interu. Swoje szanse na zdobycie gola mieli również rywale, których ostatecznie powstrzymywał fantastycznie broniący dziś Julio Cesar.

Za tydzień Inter jedzie do Udine, gdzie zmierzy się z zespołem Udinese.

Już dziś w Mediolanie Inter Mediolan podejmie zespół Regginy. Dla Interu może być to niezwykle ważny mecz w kontekście walki o Scudetto. Wczoraj na stadionie Olimpico w Rzymie, główny rywal do Scudetto - Juventus pokonał wysoko Romę 4-1 i nadal liczy się w walce o tytuł.

W dzisiejszym meczu Inter będzie musiał poradzić sobie bez Jose Mourinho. Trener Interu w ostatnim meczu za krytykę decyzji sędziowskich został wyrzucony na trybuny. Dziś Inter będzie musiał grać pod opieką jego zastępcy.

Tydzień temu Inter był w nie lada trudnej sytuacji pod względem psychologicznym. Po odpadnięciu z Champions League przyszło grać z ambitną Fiorentiną. Mimo słabej gry Inter pokonał "Fiołki" i morale zespołu nieco się polepszyło. Być może dziś gracze Nerazzurrich nie będą już pamiętać o meczu z Manchesterem.

Reggina w ostatniej kolejce zremisowała u siebie z zespołem Napoli. Piłkarzom z Reggio di Calabria udało się wcześniej powstrzymać także takie zespoły jak Fiorentina i Milan, dlatego Inter nie powinien lekceważyć gości i zagrać na najwyższych obrotach by uniknąć niechcianej niespodzianki.

W pierwszej rundzie mecz w Reggio był bardzo emocjonujący. Inter szczęśliwie zwyciężył 3-2 dzięki bramce Ivana Cordoby w ostatniej minucie meczu. Dziś cała obrona Nerazzurrich jest w rozsypce gdyż brakuje w niej: Cordoby, Samuela, Materazziego oraz Chivu.

Mimo tych osłabień w defensywie, Inter jest i tak faworytem tego spotkania i zrobi wszystko, by utrzymać przewagę nad Juventusem. Mecz rozpoczyna się o godzinie 15.

Trener: Jose Mourinho