11 kwietnia 2012    20:45 | Serie A | 32. Kolejka

Strzelcy: 6' D'Agostino, 42' Milito, 82' Milito

1 Julio Cesar; 4 Zanetti, 6 Lucio, 25 Samuel (38' Nagatomo), 26 Chivu; 19 Cambiasso, 5 Stankovic, 20 Obi (68' Poli); 11 Alvarez (76' Pazzini), 22 Milito, 28 Zarate

12 Castellazzi, 9 Forlan, 14 Guarin, 23 Ranocchia

25 Pegolo; 2 Vitiello (73' Contini), 19 Terzi, 26 Pesoli, 3 Del Grosso; 70 Mannini, 8 Vergassola, 26 Bolzoni (63' Gazzi), 23 Brienza; 10 D'Agostino (62' Gonzalez); 22 Destro

1 Brkjc, 15 Belmonte, 17 Grossi, 77 Sestu

Ammoniti: 20' Samuel, 45' Pesoli, 60' Vitiello, 84' Mannini, 85' Contini, 93' Pegolo

Inter Mediolan pokonał Sienę 2:1. 2 bramki dla Interu strzelił Diego "Il Principe" Milito, natomiast dla sieny trafił D'Agostino.

Inter nie rozpoczął spotkania zbyt dobrze, już w 6 minucie stracili bramkę po błędzie Waltera Samuela, fantastycznymi dwiema interwencjami popisał sie J.Cesar, ale po trzeciej dobitce nasz bramkarz był bezradny. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził najlepszy snajper drużyny Nerrazurrich Diego Milito uderzając głową piłka jeszcze zanim wpadła do bramki odbiła sie od poprzeczki i było 1:1.
Po zmianie stron Inter kontrolował grę i tworzył akcje pod polem karnym rywali, w 80 minucie rajdem po prawej stronie boiska popisał się Yuto Nagatomo, ale został nieprzepisowo zatrzymywany w polu karnym i sędzia podyktował "jedenastkę" dla Interu, drugim swoim trafieniem, Diego Milito dał zwycięstwo swojej drużynie 2:1.

W środę, 11 kwietnia 2012 roku o 20:45 rozegrana zostanie prawie cała 32. kolejka Serie A, a w tym starcie Interu i Sieny. Spotkanie odbędzie się na terenie Nerazzurrich w Mediolanie, gdzie po ostatniej wyjazdowej wpadce piłkarze Andrei Stramaccioniego spróbują urwać punkty zadziwiająco dobrze spisującemu się beniaminkowi z Toskanii.

Po 31. kolejkach mediolańczycy zgromadzili 45 punktów, co w ich przypadku przełożyło się na trzynaście zwycięstw, sześć remisów i dwanaście porażek. Ich bilans bramkowy to 45 bramek zdobytych oraz 44 straconych. W ostatniej kolejce zawodnicy ze stolicy Lombardii wybrali się do Triestu, aby rozegrać pojedynek z 12. Cagliari. Starcie zakończyło się remisem 2-2, a bramki dla Nerazzurrich zdobywali Milito i Cambiasso.

Mecz z Rossoblu był drugim pod wodzą nowego trenera Andrei Stramaccioniego, który oprócz remisu zanotował jedną wygraną, z Genoą 5-4.

36-latek w środę na pewno nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Sneijdera, Maicona i Castaignosa. Po zawieszeniach wracają Julio Cesar i Lucio, z kolei do pełni sił powraca Ricky Alvarez, który może otrzymać szansę w drugiej połowie.

Gracze gości w ostatnich trzech meczach zdobyli aż siedem punktów, wygrywając dwa mecze i jeden remisując. Kilka dni temu podpieczni Giuseppe Sannino poradzili sobie z Atalantą, którą wypunktowali wynikiem 1-2. Ważną rolę w tym zwycięstwie odegrał wychowanek Interu Mattia Destro, który zresztą jest niejednokrotnie łączony z powrotem na Stadio Giuseppe Meazza. Bianocneri okupują dziesiątą pozycję, tracąc do siódmego Interu tylko sześć oczek. Przyjezdni mają też lepszą obronę. Na ten moment stracili 32 gole, strzelając 36.

W drużynie najbliższych przeciwników Interu zagrać nie może zawieszony Brienza, natomiast wątpliwości pojawiają się przy takich nazwiskach jak: Angelo, Francesco Bolzoni i Emanuele Calaio. W ataku powinniśmy za to ujrzeć duet Larrondo - Destro.

W pierwszym meczu obu drużyn w tym sezonie padł rezultat 0-1 dla Interu. Na murawie długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. O losach meczu przesądziło dopiero uderzenie Castaignosa z 90. minuty, dzięki czemu trzy punkty zostały wywiezione do Mediolanu. Jak będzie tym razem?

Trener: Andrea Stramaccioni
Widzów: 46 327
Sędzia: Andrea Romeo