1 września 2007    20:30 | Serie A | 2. Kolejka

23 Balli; 46 Raggi, 16 Marzoratti, 14 Adani (67, Abate), 7 Tosto; 24 Buscé, 18 Giacomazzi, 5 Moro, 77 Antonin (59, Giovinco)i; 10 Vannucchi; 11 Saudati (46, Pozzi)

1 Bassi, 8 Marianini, 15 Vanigli, 19 Marchisio

1 Toldo; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel, 6 Maxwell (75, Chivu); 5 Stankovic, 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 31 Cesar (88, Dacourt); 8 Ibrahimovic, 29 Suazo (73, Figo).

22 Orlandoni, 9 Cruz, 16 Burdisso, 18 Crespo

ŻK: 25 Giacomazzi, 64 Marzoratti - 29 Cesar

Po nieudanym starcie nowego sezonu, porażka z Romą o Superpuchar Włoch (0:1) i remisie w pierwszej kolejce z Udinese na własnym boisku (1:1), Inter odniósł swoje pierwsze ligowe zwycięstwo pokonujac Empoli 2:0. Bohaterem meczu okazał się Ibrahimović strzelając gole w 14 i 83 minucie meczu. Początek tego sezonu jest nieco podobny do poprzedniego, w którym to Inter po dwóch pierwszych meczach tez miał na koncie 4 pkt.

Cała drużyna Interu juz od pierwszego gwizdka rzuciła sie do ataku. Już w 3 minucie Ibrahimović podał groźnie do Suazo lecz ten nie dosiegnął piłki. Empoli w odpowiedzi 3 minuty później po interwencji Cordoby zdobył pierwszy corner meczu. Kolejno trochę gry w środku pola, aż w 14 minucie piękny rajd Maicona prawą stroną i wrzutka w pole karne, Ibrahimović...gol!!!. Po zdobyciu gola Inter nie zwalniał tempa i juz 8 minut później gola mógł zdobyć Suazo po podaniu Ibry. W odpowiedzi dośrodkowanie Tosto i strzał głową Audatiego zostało wybite przez Samuela na rzut rożny.W 25 minucie Giacomazzi został upomniany przez sedziego żółtą kartką za faul na Cambiasso. Chwilę później w 29 minucie żółtą kartkę otrzymuje Cesar po głupim faulu na Giacomazzim. W 36 minucie Giacomazzi wypuszcza bombę zza pola karnego ale zostaje ona odbita przez Samuela i piłka trafia do ponownie do Giacomazziego, który uruchamiaAantoniniego na lewej, strzał i .. obok bramki. W 45 minucie Suazo popisuje sie mocnym strzałem zza "szestastki" i Balli zmuszony jest wybyć "futbolówke" na corner. Sędzia dolicza 2 minuty. Do końca pierwszej połowy gra sie wyrównała choć z lekką przewaga Interu.

Druga połowa to zdecydowane ataki Interu. Lecz także Empoli nie próżnowało i kilka razy niepokoiło gości. Już w 47 minucie Inter mógł podwyższyc wynik na 2:0 lecz Balli broni strzał Suazo. W 55 minucie Moro strzela zza pola karnego i Toldo piąstkuje. Kolejno ładnym strzałem popisał się Ibrahimovic lecz jego strzał obronił Balli. W 54 minucie żółta kartkę ujrzał Marzoratti za faul na Suazo. Ibra z rzutu wolnego i pilka wybita przez obrońców. W 62 minucie strzał Tosto i Toldo przenosi piłkę nad poprzeczką. W 69 minucie wspaniałym refleksem popisał sie Francesco Toldo broniąc nogami strzał głową Pozziego, jest to najlepsza okazja do strzelenia gola dla Empoli. Kolejno przyszedł czas na zmiany: Chivu za Maxwella i Figo za Suazo. W 83 minucie wyprowadza atak: Figo szarżuje prawą stroną, podaje do Cesara na środek, który uruchamia "Il genio" na lewej i jest 2:0. Po stracie gola Empoli ruszyło do ataku. I już dwie minuty później gorąco było pod bramką Toldo, który uświadomił wszystkim iż dziś jest niemożliwym pokonać go. Trzy minyty po tym zdarzeniu nadeszła kolejna zmiana w Interze: Dacourt za Cesara. Sędzia dolicza 3 minuty. Inter wygrywa swój pierwszy mecz w tym sezonie.

Inter był lepszym zespołem świadczy o tym ilośc strzałów na bramkę: 6 w tym 4 celne. Inter był też zespołem częściej faulowanym: przyjał 19 fauli a faulował 16 razy. Miał tez jeden rzut rozny więcej od przeciwnika: 5. Częściej także wpadał w pułapki ofsajdowe: 5 razy Interu przy 2 razach Empoli. Jedynie w czym neroazzurri byli gorsi tego wieczoru od rywala był czas posiadania piłki: Empoli potrafiło sie utrzymac przez 34 min. i 21 sec. a Inter 29 min. i 46 sec. Jednak jak widac nie wpłynęło to źle na wynik meczu.

W poprzednim sezonie zawodnicy Interu przyzwyczaili mnie, tak jak z resztą wszystkich swoich kibiców do tego, że przed każdym kolejnym meczem czuliśmy się pewni siebie i przekonani o tym, że kolejny raz trzy punkty zdobędzie nasza drużyna. Tym razem jednak sytuacja jest zgoła odmienna. Inter, choć nieszczęśliwie to jednak zremisował na własnym boisku z Udniese, a kilka dni później poległ w meczu z Barceloną. Empoli na początku sezonu poniosło porażkę z Fiorentiną 3-1.
W poprzednim sezonie Nerazzurri wygrali w Empoli 3-0, wszystkie bramki strzelając w II połowie spotkania.

Szczególnie we wrześniu groźnym zawodnikiem w ekipie Empoli jest Giacomazzi. Ten Urugwajski napastnik odkąd zaczął swoją przygode we Włoszech ze swoich 25 goli strzelonych w tym czasie aż dziewięć zdobył w dziewiątym miesiącu roku. Andrea Raggi, kolejny zawodnik Azzurrich mecz przeciwko Interowi może wspominać w przyszłości z wielkim sentymentem. Jeśli zagra będzie to jego setny występ w oficjalnych rozgrywkach piłkarskich we Włoszech. Debiutował w spotkaniu Serie C2 pomiędzy Carrarese a Imolese (2-1) zaliczając od tego czasu 61 spotkań w Serie A, 9 w Serie B oraz 29 w odpowiedniku polskiej 4 ligi- Serie C2.

Inter Mediolan jest ostatnim zespołem któremu udało się zdobyć 3 puntky na Carlo Castellani, od 10 grudnia 26 Empoli nie przegralo kolejnych 16 spotkań na swoim terenie. Co ciekawe, ostatnim zespołem ktory pokonał Inter na wyjeździe było... Empoli. Po samobojczym trafieniu Marco Materazziego Interu przegrał 1-0, spotkanie to odbyło się 30 kwietnia 2006. Od tamtego czasu Inter podczas swoim podróży wygał 15 spotkań, remisując 5.

Obie drużyny w swojej historii spotykały się ze sobą 26 razy. Statystyka ta zdecydowanie przemawia na korzyść Interu, który wygrał 20 spotkań, zremiosował oraz przegrał po 3 mecze. Poniżej przedstawiamy Wam historię spotkań tych dwóch klubów:

1983/84 Coppa Italia Empoli-Inter ---- 1-3
1984/85 Coppa Italia Empoli-Inter 0-1 0-1
1985/86 Coppa Italia Empoli-Inter 1-1 ----
1986/87 Serie A Empoli-Inter 1-0 1-2
1986/87 Coppa Italia Empoli-Inter 0-2 0-1
1987/88 Serie A Empoli-Inter 1-1 0-2
1987/88 Coppa Italia Empoli-Inter 0-1 1-2
1997/98 Serie A Empoli-Inter 1-1 1-4