20 października 2007    20:30 | Serie A | 8. Kolejka

30 Campagnolo; 55 Lanzaro, 3 Cherubin, 16 Valdez, 6 Aronica; 34 Missiroli (24 Tullberg 83), 14 Tognozzi (8 Barreto 72), 18 Hallfredsson (25 Montiel 75), 4 Cascione; 21 Ceravolo, 10 Cozza

22 Novakovic, 11 Joelson, 20 Alvarez, 32 Pettinari

1 Toldo; 13 Maicon, 2 Cordoba, 26 Chivu, 6 Maxwell; 7 Figo, 14 Vieira (8 Ibrahimovic 69), 19 Cambiasso, 31 Cesar; 9 Cruz (29 Suazo 82), 10 Adriano (4 Zanetti 56)

12 Julio Cesar, 18 Crespo, 21 Solari, 25 Samuel

Aronica 36, Cozza 41, Cruz 43, Vieira 68, Ibrahimovic 90+1

Inter Mediolan pokonał po bramce Adriano 1:0 Reggine. Brazylijczyk przełamał wreszcie swoją strzelecką niemoc.

Tak jak w meczu z Napoli, Nerazzurri narzucili swój styl gry. Bardzo aktywnie w ataku grali Julio Cruz i Adriano. Po okresie przewagi Interu, ataki przeprowadziła własne ataki, jednak bardzo dobrze spisywała się dzisiaj obrona. W 13 minucie Hallfredson groźnie uderzył nad bramką Francesco Toldo. W 17 minucie padła pierwsza bramka w meczu. Luis Figo dośrodkowywał z lewej strony boiska, piłka otartła się szczęśliwie o głowę Adriano i mamy 1:0. Po stracie bramki do dalszych ataków przystąpili gracze Regginy. Znakomite zagranie Cascione do Cozzy, piłka ląduje po jego uderzeniu tuż obok słupka. W 37 minucie kolejną okazje miał Adri, jednak jego uderzenie, choć niepewnie obronił bramkarz gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Kilka okazji mieli Figo, Maicon i Cambiasso jednak nie zmieniły one wyniku spotkania. Później coraz mniej działo się na boisku. Na boisku pojawili się w Interze Ibrahimovic, Zanetti i Suazo. Ten pierwszy miał swoją szansę, jednak piłka po jego uderzeniu wylądowała obok słupka. W ostatniej minucie spotkania na 2:0 mógł podwyższyć Suazo, jednak tym razem bardzo dobrze w bramce zachował się Campagnolo.

Po przerwie z powodu meczów reprezentacji narodowych powracamy na boiska Serie A. Dziś o 20:30 Inter zmierzy się z Reggina.

Inter Mediolan gra ostatnio bardzo dobry futbol. Po zwycięstwach z Roma, PSV i Napoli czas na mecz z Reggina, która zajmuje dopiero przedostatnie miejsce w ligowej tabeli z 4 punktami na koncie. Nerazzurri zajmują obecnie pierwszą pozycję z przewagą 3 punktów nad drugim Juventusem i trzecią Romą.

Jeśli chodzi o historię spotkań niebiesko – czarnych na stadionie Regginy o wiele lepszy bilans mają Nerazzurri- 4 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka.

Zespół Regginy zagra w osłabionym składzie. Zabraknie zawieszonego za kartki Francesco Modesto. Na plac nie wybiegną także Luca Vigiani i Nicola Amoruoso. Reszta zawodników jest w pełni dysponowana.

Roberto Mancini ma dać odpocząć dzisiaj kilku podstawowym piłkarzom przed meczem LM, w którym Inter zmierzy się na wyjeździe z zespołem Dawida Janczyka, CSKA Moskwa. Obecnie tylko Marco Materazzi leczy kontuzję, reszta jest w pełni zdrowa.

Trener: Roberto Mancini