19 grudnia 2007    20:30 | Puchar Włoch | 1/8 finału

Strzelcy: 14' Crespo, 30', 86' Balotelli, 50' Pettinari, 62' Solari

22 Novakovic; 13 Stadsgaard (28 Camilleri 46), 55 Lanzaro, 3 Cherubin; 20 Alvarez, 4 Cascione, 10 Cozza (8 Barreto 46), Aronica (23 Modesto 63); 25 Montiel; 32 Pettinari, 24 Tullberg

Saraò, 35 Viola, 26 Squillace, 27 Lamenta

22 Orlandoni; 24 Rivas, 23 Materazzi (42 Maaroufi 75), 25 Samuel (37 Puccio 46), 40 Fatic; 21 Solari, 30 Pelé, 16 Burdisso, 31 Cesar; 18 Crespo (46 Napoli 85), 44 Balotelli

71 Alfonso, 47 Filippini, 43 Pedrelli, 48 Gerbo

Aronica 6, Pelé 38, Balotelli 76

Droga Interu do czwartego z rzędu finału Pucharu Włoch rozpoczęła się na Stadio Granillo, podczas pojedynku z Regginą. Nerazzurri odnieśli spokojne zwycięstwo 4-1, bramki zdobywali Crespo, Solari oraz... Gwiazda Primavery Interu, Mario Balotelli, który strzelił 2 gole. Mario od dawna był uważany za wspaniały talent. Całkiem możliwe, że doczekaliśmy się więc wychowanka godnego gry w Interze, który z czasem może przebić się do pierwszego składu naszego klubu...

Wynik spotkania otworzył Hernan Crespo w 14 minucie. Po kwadransie na 2-0 podwyższył Balotelli. Leonardo Pettinari zmniejszył prowadzenie Interu do jednego gola, jednak równowagę przywrócił Santiago Solari, podwyższając wynik na 3-1. Bramke na 4-1 ponownie strzelił Balotelli, który z pewnością bardzo miło zapamięta swój pierwszy 90-minutowy mecz w seniorskiej drużynie Interu.

Dziś na stadionie Stadio Granillo w Reggio di Calabria zostanie rozegrany mecz pomiędzy Regginą a Interem w 1/8 finału Pucharu Włoch. Inter w poprzednim sezonie zagrał w finale tych rozgrywek, gdzie uległ AS Romie.

W dzisiejszym meczu Roberto Mancini zagra wielu piłkarzy rezerwowych. Trener Interu pozwoli odpocząć swoim najlepszym zawodnikom, szansę na pokazanie się dostaną ci, którzy do tej pory byli w cieniu. Jest to korzystne rozwiązanie, bowiem dzięki temu doświadczenie zebrać mogą gracze z Primavery, którzy będą mogli zapisać sobie na konto występ w pierwszym zespole i pokazać się trenerowi z dobrej strony.

Ze starej gwardii zobaczymy takich graczy jak Crespo, Burdisso, Samuel, Materazzi, Cesar czy Solari.

Mecz rozpoczyna się o godzinie 20:30.

Trener: Roberto Mancini
Rozgrywki: Puchar Włoch