Strzelcy: 26', 52' Ibrahimovic, 31' Cordoba (sam.), 46' Cambiasso, 92' Forestieri

1 Manninger; 73 Bertotto, 90 Portanova, 15 Loria, 11 De Ceglie; 8 Vergassola, 5 Codrea (30 Forestieri 76), 14 Galloppa, 20 Locatelli; 7 Frick, 32 Maccarone

12 Julio Cesar; 13 Maicon (5 Stankovic 46), 2 Cordoba, 23 Materazzi, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 6 Chivu; 11 Jimenez (30 Pelé 72), 8 Ibrahimovic, 9 Cruz

22 Orlandoni, 16 Burdisso, 31 Cesar, 18 Crespo, 45 Balotelli

Kartki

De Ceglie 49, Julio Cesar 55, Chivu 82

Relacja

Inter Mediolan udanie rozpoczął zmagania w 2008 roku na boiskach Serie A. Dziś w Sienie na Stadio Franchi Nerazzurri pokonali tamtejszą AC Sienę 3-2, po bramkach Zlatana Ibrahimovića i Estabana Cambiasso.

Inter udanie zakończył rok zwycięstwem nad Milanem, dziś Roberto Mancini liczył, że jego podopieczni kolejny raz potwierdzą swoją wyższość nad ligowym rywalem i przywiozą do Mediolanu 3 punkty. Inter zagrał w składzie, który można było przewidzieć. Po kontuzji Samuela do składu wskoczył Materazzi, w pomocy Zanetti, Cambiasso, Chivu oraz Jimenez a w ataku para do której już się przyzwyczailiśmy: Ibrahimović - Cruz.

Inter zagrał przyzwoicie, lecz mimo wszystko było pare mankamentów w grze naszego zespołu. Najważniejsze zostało jednak wykonane, czyli zwycięstwo kontrola wydarzeń na boisku przez całe spotkanie. Bramka nr. 1 padła z rzutu karnego. Pewnym wykonawcą jedenastki był Szwed - Zlatan Ibrahimović. Z prowadzenia Inter nie cieszył się jednak zbyt długo, poneiważ chwilę później po strzale Maccarone do własnej siatki trafił Cordoba.

W końcówce pierwszej połowy, kiedy wydawało się, że przed przerwą będzie remis, Inter wyszedł po raz drugi na prowadzenie po strzale z bliska Estebana Cambiasso. To kolejne trafienie Argentyńczyka, który na listę strzelców wpisał się również podczas derbów.

Po przerwie Inter grał praktycznie to samo co w 1 połowie. Siena dążyła do wyrównania, jednak Inter był groźniejszy. W 52 minucie gola na 3-1 zdobył Zlatan Ibrahimović, zaliczając jednocześnie swoje 11 trafienie w lidze. Był to bardzo ładny gol napastnika Interu, który grał dziś na sporym luzie.

Dwubramkowa przewaga pozwoliła Interowi dograć do końca meczu ze spokojem, lecz wyniku 3-1 nie udało się utrzymać do końca. W doliczonym czasie gry fantastycznym strzałem w okienko popisał się młodziutki Forestieri i tym samym ustalił wynik meczu na 3-2. Inter wygrał zasłużenie, nie pokazując pełni swoich możliwości. Jednak jak wiemy zwycięzców się nie sądzi, dlatego cieszymy się z kolejnej wygranej, która przybliża nas do upragnionego celu jakim jest kolejne Mistrzostwo Włoch.

Zapowiedź

Już dziś odbędzie się mecz 18. kolejki Serie A: AC Siena - Inter Mediolan. Mecz odbędzie się na Stadio Artemio Franchi w Sienie o godzinie 15.00.

Inter jest w wielkiej formie. Wygrał 10 spotkań z rzędu przed świąteczną przerwą, co spowodowało 7 punktów przewagi w Serie A nad Romą i Juventusem (ma rozegrany mecz więcej) oraz awans do 1/8 Champions League z pierwszego miejsca w grupie. W tym sezonie jedyną porażką Nerazzurrich w oficjalnym meczu była ta ze spotkania przeciwko Fenerbahce w Lidze Mistrzów.

Z kolei Sienie nie wiedzie się tak dobrze. Jest jedną z najsłabszych drużyn Serie A, gdyż zajmują 18. miejsce w tabeli. Ostatni mecz z Juventusem przegrała 0-2, a kolejkę wcześniej zremisowała 1-1 z Napoli. Do tej pory w całym sezonie drużyna z Toskanii wygrała 2 mecze, 8 zremisowała i 7 przegrała.

Inter nie powinien lekceważyć Sieny, gdyż właśnie w meczach z takimi rywalami łatwo stracić punkty. Siena za wszelką cenę będzie chciała wygrać lub chociaż zremisować, by podbudować swoje morale w lidze. Jednak inny wynik niż wygrana Interu byłby dużym zaskoczeniem.