Skład gospodarzy
32 Ballotta; 29 De Silvestri (3 Kolarov 84'), 13 Siviglia, 25 Cribari, 2 Radu; 6 Dabo, 24 Ledesma, 85 Behrami; 19 Pandev; 9 Bianchi (17 Tare 89'), 18 Rocchi
Ławka gospodarzy
1 Muslera, 7 Rozenhal, 23 Meghni, 26 Mudingayi, 68 Manfredini
Skład gości
12 Julio Cesar; 13 Maicon, 24 Rivas, 16 Burdisso, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 5 Stankovic, 26 Chivu (14 Vieira 73'), 28 Maniche (11 Jimenez 67'); 8 Ibrahimovic (29 Suazo 69'), 18 Crespo
Ławka gości
1 Toldo, 23 Materazzi, 30 Pelé, 45 Balotelli
Kartki
Dabo, Jimenez, Behrami
Relacja
Lazio Rzym w spotkaniu 31. kolejki zremisowało na własnym stadionie z Interem Mediolan. Na Staddio Olimpico bramki strzelali Hernan Crespo oraz Tommaso Rocchi.
Mecz rozpoczął się atakami Lazio, jednak to Interowi udało zdobyć się pierwszą bramkę spotkania. Akcję w 11. minucie zapoczątkował Deki, który umiejętnie podał piłkę do Maicona, z kolei ten przekazał futbolówkę w pole karne do nadbiegającego Crespo. Ballotta był bez szans. Bramka dla Interu tylko spotęgowała ataki Biancocelestich. Najczęściej atakowali Ledesma, Bianchi oraz Behrami. Ich sytuacje nie przynosiły, jednak rezultatu, bo na straży stał niezawodny, jak zwykle Julio Cesar. Od około 25 minuty gra się wyrównała. Do głosu zaczęli dochodzić także Nerazzurri. Aktywni byli Ibra, Crespo i Chivu. Również z tej strony akcje kończyły się na bramkarzu - Ballotta bronił dziś prawie wszystko. Pierwszą połowę zakończył atak Pandeva, którego strzał zablokował Burdisso.
W drugiej połowie dobrze Inter dobrze wystartował. Jadnak akcje głównie Maniche, Ibrahimovicia i Stankovicia kończyły się bez żadnego efektu. Do tego kontratak rywali okazał się bolesny. W 59. minucie obrona podeszła za wysoko tracąc tym samym piłkę. Przygotowany na taką sytuację Tommaso Rocchi wykorzystał długie podanie Ledesmy pokonując bez problemów bezradnego w tej sytuacji Julio Cesara. Wyrównanie przyniosło tylko częstsze ataki Rzymian. Wymienić tu należy chociażby strzały Ledesmy i Radu obronione przez bramkarza Nerazzurrich. W międzyczasie na boisku pojawili się Jimenez, Suazo oraz Vieira. Nie przyniosło to jednak jakiejkolwiek zmiany w grze Czarno-Niebieskich. Wciąż częściej atakowali gracze Lazio, a najgroźniej Bianchi, De Silvestri i Rocchi. W końcówce jeszcze z rzutu wolnego świetnie uderzył Dabo, ale i tym razem Julio Cesar popisał się świetną paradą. Wynik do końca się już nie zmienił.
Pierwsza połowa była nawet udana, druga - beznadziejna. Jak zwykle nie zawiódł Julio Cesar - geniusz bramki. Dobrze zagrał Maicon. On też nie zawodzi ostatnio w porównaniu do reszty zespołu. Chivu też się z nawet dobrej strony pokazał. Nawet Zanetti był dziś praktycznie niewidoczny. Reszta zespołu - brak słów. A gra Ibry to już porażka. Ja już nawet nie pamiętam kiedy on strzelił jakąś bramkę. Dziś mógł nie wychodzić na boisko, tylko odpoczywać. Cały czas narzeka na ból, a mimo to gra. Roma na własne życzenie remisując z Cagliari dała nam szansę na powiększenie przewagi. Dobrze że przynajmniej ją zachowaliśmy. Za tydzień wyjazdowe spotkanie z Atalantą. Na pewno nie będzie łatwo. Romę też czeka ciężki mecz - wyjazd przeciw Genoi. Może za wtedy się uda powiększyć przewagę. Teraz tydzień odpoczynku, trzeba zregenerować siły.
Zapowiedź
Już w sobotę o godzinie 20:30 rozpocznie się spotkanie 31. kolejki Serie A - SS Lazio Rzym vs. Inter Mediolan. Mecz zostanie rozegrany na Stadio Olimpico z Rzymie.
Lazio zajmuje obecnie 10. pozycję w tabeli z dorobkiem 37 punktów. Na koncie ma 9 zwycięstw, 10 remisów i 11 porażek. Mają zdecydowanie lepszą drugą część sezonu. W pierwszej lub zajmował pozycję na początku lub w środku drugiej dziesiątki. Teraz powoli wracają do formy. Zdarza się im ostatnio czasem przegrać, jak np. z Fiorentiną (0-1) w ostatnim tygodniu, ale więcej meczy wygrywają, bądź remisują. W ostatnim czasie bardzo ważnym triumfem Lazio było pokonanie Romy 3-2 w derbach Rzymu. Ponadto zremisowali na wyjeździe z Udinese (2-2) oraz wygrali z Livorno (2-0).
Po 30 kolejkach Biancocelesti zdobywają średnio 1,2 bramki na mecz. Najczęściej trafiającymi do siatki rywala są Goran Pandev oraz Tommaso Rocchi (obaj po 11 goli). Nie wystąpi Massimo Mutarelli z powodu czerwonej kartki otrzymanej w zeszłym tygodniu. Możemy nie zobaczyć także Rolando Bianchiego, Gabego Mudingayia oraz Stefano Mauriego, którzy dopiero co wyleczyli kontuzje. Zostali powołani, jednak ich występ stoi pod znakiem zapytania.
Inter w poprzedniej kolejce na własnym boisku uległ Juventusowi 1-2. Była to druga porażka Nerazzurrich w lidze. Prawdopodobnie słaba forma Czarno-Niebieskich spowodowana była dużą ilością meczy w małych przedziałach czasowych. Teraz część piłkarzy mieli dłuższą przerwę w grze. Jednak tylko część, ponieważ kilkunastu zawodników Interu powołanych było za mecze swoich reprezentacji. Miejmy nadzieję, że Inter zagra jak na niego przystało i wygra, bo Roma coraz bliżej. Traci już tylko cztery punkty do Nerazzurrich. Chociaż cztery punkty z drugiej strony to w zasadzie nie tak mało. Ale należy starać się, by te cztery punkty nie zamieniły się na mniejszą ilość, bo do końca sezonu zostało jeszcze 9 spotkań.
W ekipie Interu standardowo dużo kontuzji. Wykluczeni z tego powodu są Patrick Vieira, Esteban Cambiasso, Ivan Cordoba oraz Walter Samuel. Nie wystąpi również Julio Cruz, ponieważ pauzuje za kartki. Pod znakiem zapytania stoi także występ Zlatana Ibrahimovicia, gdyż Szwed narzeka na bóle lewej nogi.
Mecz obu drużyn w poprzednim sezonie zakończył się zwycięstwem Interu 2-0 po bramkach Estebana Cambiasso i Marco Materazzi. Nerazzurri zwyciężyli również w 12. kolejce tego sezonu po bramkach Zlatana Ibrahimovicia, Maicona i Davida Suazo pokonując Lazio 3-0. To na pewno będzie ciężkie spotkanie. Jakim wynikiem się zakończy? Czy Lazio pokona Inter i pomorze tym samym Romie? Zobaczymy już niebawem.
Tabela Serie A:*
1. Inter Mediolan | 30 | 68 | 20-8-2 | 56:20 |
2. AS Roma | 30 | 64 | 19-7-4 | 54:29 |
3. Juventus Turyn | 30 | 58 | 16-10-4 | 51:25 |
4. AC Fiorentina | 30 | 53 | 15-8-7 | 44:29 |
5. AC Milan | 30 | 49 | 13-10-7 | 44:25 |
6. Udinese Calcio | 30 | 47 | 13-8-9 | 39:38 |
7. Sampdoria Genua | 30 | 46 | 13-7-10 | 42:37 |
8. Genoa FC | 30 | 39 | 10-9-11 | 36:43 |
9. Atalanta Bergamo | 30 | 38 | 9-11-10 | 44:43 |
10. Lazio Rzym | 30 | 37 | 9-10-11 | 36:38 |
11. SSC Napoli | 30 | 37 | 10-7-13 | 40:44 |
...
* | rozegrane mecze | zdobyte punkty | zwycięstwa-remisy-porażki | bramki |