27 września 2011    18:00 | Liga Mistrzów | Faza grupowa

Strzelcy: 6' Lucio, 23' Pazzini, 48' Dzagoev, 77' Vagner Love, 78' Zarate

30 Gabulov; 14 Nababkin, 24 V. Berezutski, 4 Ignashevich, 6 A. Berezutski; 22 Aldonin; 26 Oliseh, 10 Dzagoev, 9 Vagner Love, 17 Mamaev (Tosic 68); 8 Doumbia

1 Chepchugov, 2 Semberas, 19 Cauna, 25 Rahimic, 48 Popov, 59 Fedetov

1 Julio Cesar; 55 Nagatomo, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu (48 Crisetig 90+4); 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Obi; 11 Alvarez (42 Jonathan 84); 7 Pazzini (28 Zarate 49), 22 Milito

12 Castellazzi, 16 Caldirola, 29 Coutinho, 94 Romanò

Obi 69, Cambiasso 90

Zakończył się kolejny mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów. Inter z nieporadnego dziecka zmienił się w całkiem dojrzałego podrostka. Nie jest może jeszcze w topowej formie, ale obrona nie popełniała tylu błędów, widać było skupienie i napięcie. Pomocnicy prawidłowo rozgrywali piłki, bez niepotrzebnych strat, a napastnicy robili to co do nich należy w ataku. W efekcie klub wywalczył 3 punkty w grupie.

Inter, po ostatniej porażce z Trabsonsporem, zrehabilitował się wygraną na wyjeździe w Moskwie (co bez wątpienia jest dobrym znakiem pracy nowego trenera). Bramki dla Nerazzurrich strzelali Lucio, Pazzini, a gola na wagę zwycięstwa zdobył Mauro Zarate.

Dla gospodarzy z rzutu wolnego trafił Alan Dzagoev, a później, świetnym strzałem popisał się Wagner Love (ktorego być może zobaczymy w Romie już w styczniu).

Po pierwszej połowie było 1:2 dla Interu. W drugiej połowie gospodarze grali trochę lepiej starając się wyrównać, co w 77 minucie się im udało, jednak 2 minuty później Inter znowu wyszedł na prowadzenie za sprawą świetnej kontry i genialnego wykońcenia akcji przez Mauro Zarate.

Końcowy wynik spotkania CSKA Moskwa 2 : 3 Inter Mediolan.

O 18:00 na moskiewskich Łużnikach rozpocznie się mecz 2. kolejki Champions League pomiędzy CSKA Moskwa a Interem Mediolan. Na syntetycznej murawie stołecznego stadionu Inter powalczy o pierwsze punkty tegorocznej edycji tych rozgrywek. Jak pamiętamy przed dwoma tygodniami Inter pod wodzą Gian Piero Gasperiniego przegrał u siebie z Trabzonsporem, kolejna porażka mogłaby mocno skomplikować sytuację Nerazzurrich w grupie.

Inter pojechał do Moskwy bez kilku podstawowych graczy, nie zobaczymy Sneijdera który leczy uraz, Maicona, Motty, Stankovića oraz Forlana.

U gospodarzy największym osłabieniem jest brak bramkarza Akinfeevea, który leczy długoterminowy uraz. Sporą uwagę należało będzie zwrócić na napastnika - Wagnera Love. Brazylijczyk obserwowany jest przez AS Romę i nie wykluczone, że w styczniu dołączy do zespołu ze stolicy Włoch.

CSKA Moskwa przegrało 3 z 6 ostatnich spotkań rozgrywanych przeciwko włoskim drużynom. Pamiętamy również potyczkę z Rosjanami w 1/4 finału rozgrywek 2009-2010, kiedy to Inter po wyeliminowaniu CSKA zdobył trofeum.

W 1. kolejce CL CKSA zremisowało na wyjeździe z Lille 2-2, pomimo iż przegrywali. Obydwa gole zdobył wówczas Seydou Doumbia i na niego, podobnie jak na Love defensorzy Ineru będą musieli dziś uważać.

Mecz rozpoczyna się o 18:00

Prawdopodobne składy:

Inter (4-4-2): Julio Cesar; Nagatomo, Lucio, Samuel, Chivu; Coutinho, Zanetti, Cambiasso, Obi; Pazzini, Milito

CSKA Moskwa (4-3-1-2): Gabulov; V. Berezutski, Ignashevich, Nababkin, A.Berezutski; Aldonin, Cauna, Tosic; Dzagoev; Love, Doumbia

Trener: Claudio Ranieri
Rozgrywki: Liga Mistrzów
Widzów: 35 000
Sędzia: Craig Thomson