30 Carrizo; 6 Andreolli, 23 Ranocchia, 5 Juan Jesus (Donkor 85); 18 Wallace, 13 Guarin, 16 Mudingayi, 21 Taider, 31 Pereira; 10 Kovacic (Olsen 69); 7 Belfodil (Bonazzoli 83).

1 Handanovic, 12 Castellazzi, 2 Jonathan, 4 Zanetti, 8 Palacio, 11 Alvarez, 14 Campagnaro, 19 Cambiasso, 35 Rolando

12 Marcone; 3 Dai, 19 Martinelli, 33 Terlizzi, 13 Priola; 7 Basso (Madonia 81), 8 Caccetta, 25 Vitale (Ciaramitaro 50), 16 Pacilli; 30 Iunco (Mancosu 64), 9 Abate.

1 Nordi, 2 Garufo, 4 Pagliarulo, 17 Vettraino, 18 Djuric, 21 Feola, 22 Dolenti, 24 Gambino, 26 Crimaldi

19' Terlizzi

Zaledwie 12 714 widzów zjawiło się dziś na stadionie Giuseppe Meazza, by dopingować Inter i Trapani w meczu ostatniej rundy eliminacji do Pucharu Włoch. Nerazzurri zwycięzyli po trafieniach Guarina, Belfodila oraz Taidera. Prowadząc 3-0 Inter pozwolił jednak przyjezdnym z Sycyli ustrzlić dwie bramki w drugiej połowie i spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2. Kolejnym rywalem Interu będzie Udinese.

Zgodnie z tym co można było się spodziewać, Inter był wiodącą drużyną w tym meczu i pierwsza połowa, mimo braku szybkiego tempa przebiegała po myśli gospodarzy. Szybko, bo już w 4 minucie bramkę zdobył Fredy Guarin. Kolumbijczyk uderzył z rzutu wolnego i otworzył wynik spotkania. Kolejne trafienie, w ostatnich 5 minutach pierwszej połowy zaliczył Belfodil, który pięknie wykończył dobre dośrodkowanie Alvaro Pereiry. Tuż przed przerwą w polu karnym faulowany był Guarin i sędzia nie miał wyboru, podyktował rzut karny dla Interu. Warto zauwazyć, że to pierwsza jedenastka podyktowana dla Interu w tym sezonie. Strzał z 11 metrów autorstwa Taidera dał Interowi podwyższenie na 3-0.

Po zmianie stron Inter jakby usatysfakcjonowany wysokim prowadzeniem, pozwalał na zbyt wiele przybyszom z Trapani i skończyło się to bramką w 9 minucie drugiej połowy. Błąd obrony wykorzystał Caccetta. Później Nerazzurri starali się odpowiedzieć golem, ale ataki nie były przekonujące. Na murawie pojawiali się natomiast kolejni młodzi zawodnicy: Olsen, który zastąpił słabego dziś Mateo Kovacića, debiutujący 16 letni Bonazzoli oraz Donkor.

W końcówce Trapani zdołało strzelić Interowi kontaktowego gola i na twarzy Mazzarriego pojawiło się zdenerwowanie. Mimo niepotrzebnych emocji, Inter dowiózł skromne prowadzenie do końca i w kolejnej rundzie zagra z Udinese na Stadio Friuli.

ziś o 21.00 na Stadio Giuseppe Meazza odbedzie się mecz w ramach czwartej rundy Pucharu Włoch pomiędzy Interem Mediolan, a 13 drużyną Serie B - ASD Trapani Calcio. Ktokolwiek zwycieży w dzisiejszym pojedynku, w kolejnej rundzie na stadionie Friuli zagra z gospodarzem - Udinese.

Trener Interu Walter Mazzari nie zamierza lekceważyć przeciwników i zapewnia ze zaspół będzie grał na pełnych obrotach. Po ostatnim meczu przeciwko Sampdorii, nie był zadowolony z gry swoich podopiecznych i będzie wymagał dzis poprawy gry.

Taktyka: Inter prawdopodobnie zacznie mecz w rozstawieniu 3-5-1-1, trener chce dać szanse gdy od pierwszych minut takim piłkarzom jak: Andreolli, Wallace, Mudingayi czy Belfodil który w ostatnich spotkaniach wchodził w końcowych minutach spotkania.

Rywal: Trapani to druzyna ze środka tabeli Serie B, trener Roberto Boscaglia ustawia zespół pod taktykę 4-4-2 i możemy się spodziewać że będzie tak i tym razem. W zespole gości szczególnie ważną rolę odgrywają bramkarz Emanuele Nordi, Maurizio Caiaramitaro, ten drugi ma już w swoim dorobku występy w najwyższej klasie rozgrywek gdzie reprezentował barwy Palermo i Parmy, jednak najlepszym strzelcem aktualnie jest Matteo Mancosu który w 15 meczach strzelił 10 bramek, i to na niego najbardziej powinna uważać defensywa Interu.

Trener: Walter Mazzarri
Rozgrywki: Puchar Włoch
Widzów: 12 714
Sędzia: Pinzani