Padelli; Bovo, Glik, Moretti; Darmian, Nocerino, Gazzi, El Kaddouri (55 Sanchez Mino), Maksimović (71 Molinaro); Quagliarella, Larrondo

Handanović; Ranocchia, Vidić, Juan Jesus; Jonathan (84 Jonathan), Medel, M'Vila (56 Osvaldo), Dodò (80 D'Ambrosio); Kovacić, Hernanes; Icardi

Carrizo, Berni, Andreolli, Campagnaro, Kuzmanović, Obi, Krhin, Bonazzoli

Kartki

Maksimović - Hernanes, Vidić (czerwona kartka)

Relacja

Nowe twarze, stare problemy. Nie takiej inauguracji sezonu spodziewali się stęsknieni za ligowymi rozgrywkami fani Interu Mediolan. Po bardzo przeciętnym spotkaniu, Nerazzurri bezbramkowo zremisowali z Torino.Najlepszą okazję do zmiany wyniku w 20 minucie spotkania zmarnował Marcelo Larrondo, który nie wykorzystał rzutu karnego. Skuteczną interwencją popisał się Samir Handanović.

Podopieczni Waltera Mazzarriego od pierwszych minut przejęli inicjatywę i starali się kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Jako pierwszy sygnał do ataku dał Yann M'Vila jednak jego uderzenie z dystansu nie zagroziło bramce Padellego. Niestety przez kolejne kilkadziesiąt minut Inter nie potrafił poważnie zagrozić gospodarzom. Nerazzurri długo utrzymywali się przy piłce, jednak ich akcjom brakowało odpowiedniego tempa i elementu zaskoczenia. Niewiele dobrego wynikało również z licznie wykonywanych rzutów rożnych. Znacznie groźniejsze okazywały się kontry wyprowadzane przez podopiecznych trenera Ventury. Najlepszą okazję do wyjścia na prowadzenie Torino zmarnowało jednak w 20 minucie. Po wątpliwym faulu Nemanji Vidicia na Fabio Quagliarelli arbiter bez wahania wskazał na rzut karny. Do ustawionej na 11 metrze futbolówki podszedł Marcelo Larrondo, jednak skuteczną interwencją popisał się Sami Handanović. Słoweniec kolejny raz udowodnił, że jest nie lada specjalistą w tym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Nerazzurri uciekli zatem spod topora, jednak nie przełożyło się to na sposób ich gry. Ich akcje ożywiły się dopiero pod koniec pierwszej połowy. Najlepszej okazji nie wykorzystał Andrea Ranocchia, który z bliska uderzył bardzo niecelnie głową i przeniósł piłkę wysoko nad bramką. Później z dystansu uderzał Kovacić, lecz również bez powodzenia. Niedługo potem Pan Daniele Dovari zaprosił piłkarzy obu drużyn na przerwę.

Początek drugiej połowy przyniósł kibicom zdecydowanie więcej emocji. W 50 minucie z bardzo groźną kontrą ruszyli Nerazzurri, jednak fatalne przyjęcie Mauro Icardiego zakończyło dobrze zapowiadającą się akcję. Gospodarze nie pozostawali jednak dłużni. Najbliżej zmiany wyniku był Fabio Quagliarella, lecz po jego uderzeniu z 5 metrów piłka przeleciała obok bramki. Widząc bezradność swojego zespołu, Walter Mazzarri już w 56 minucie zdecydował się desygnować do gry Pablo Osvaldo. Wejście Włocha nieco ożywiło poczynania Nerazzurrich. W 68 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się właśnie Osvaldo. Przegrał jednak pojedynek z Padellim, a próbującego dobijać Garego Medela w ostatniej chwili powstrzymał Gazzi. Inter caly czas miał olbrzymie problemy ze stwarzaniem zagrożenia w pobliżu pola karnego Torino. Niewiele efektu dawały liczne próby uderzeń zza pola karnego w wykonaniu Hernanesa. W 80 minucie powrót na Stadio Olimpico zaliczył były gracz Torino, Danilo D'Ambrosio. Przywitały go jednak przeraźliwe gwizdy. W samej końcówce kolejny raz nie popisał się arbiter dzisiejszego spotkania. Daniele Dovari wyrzucił z boiska Nemanję Vidicia, który ironicznymi brawami skomentował jedną z jego decyzji.

Zapowiedź

Nadszedł ten dzień! Dzień inauguracji rozgrywek Serie A. Nerazzurri na początek zagrają z Torino i będzie to pierwszy test, który odpowie w jakiej dyspozycji jest Inter. Poprzedni rywal w postaci Stjarnan, był na tyle słaby, że trudno stwierdzić czy forma piłkarzy Interu to już to, czego oczekuje Walter Mazzarri.

Nieco więcej o formie zespołu, możemy powiedzieć w przypadku zespołu Torino. Kamil Glik z kolegami, brali udział w eliminacjach do Ligi Europy a ich rywalem był RNK Split. Włosi zwyciężyli w dwumeczu, ale nie dokonali tego w wielkim i przekonującym stylu. Zagrają jednak jesienią w fazie grupowej Ligi Europy, czyli ich cel został zrealizowany.

Największym nieobecnym ze strony Interu jest Rodrigo Palacio, który wciąż dochodzi do siebie po kontuzji. Trener Mazzarri pominął również Guarina i Alvareza, którzy typowani są do odejścia z klubu w ostatnich godzinach mercato.

Jeżeli mowa o mercato, to przyjrzyjmy się zmianom kadrowym w zespole rywali.

Dołączyli do Torino:
Jansson (d, Malmoe), Martinez (a, Young Boys), Molinaro (d, Parma), Benassi (c, Livorno), Nocerino (c, West Ham), Ruben Perez (c, Atletico Madrid), Gorobsov (c, ACS Poli Timisoara), Aramu (c, Trapani), Quagliarella (a, Juventus), Avramov (p, Cagliari), Gaston Silva (d, Defensor Sporting), Sanchez Mino (c, Boca Juniors).

Odeszli z Torino:
Immobile (a, Borussia Dortmund), Tachtsidis (c, Verona), Kurtic (c, Sassuolo), Meggiorini (a, Chievo), Berni (p, Inter), L. Gomis (p, Trapani), Pasquale (c, Udinese), G. Rodriguez (d, Verona).

Trener Ventura podobnie jak Walter Mazzarri otrzymał kredyt zaufana i zatrzymano go na stanowisku trenera drużyny.

Inter zdaje się być faworytem w tym mecuz, zwłaszcza że nie przegrał w 16 ostatnich meczach przeciwko tej ekipie. Dla równowagi Torino nie przegrało w swoich ostatnich 8 meczach w Serie A, a poprzedni mecz między drużynami w Turynie zakończył się niesamowitym wynikiem 3-3. Nerazzurri ostatnią bramkę stracili w doliczonym czasie.