Jonsson - Vemmelund, Laxdal, Rauschenberg, Arnason - Runarsson (69' Toft), A. Johannsson - Bjorgvinsson, Punyed, Finsen - Gunnarsson (69' G. Johannsson)

Handanović - Juan, Vidić, Ranocchia - Jonathan (75' D'Ambrosio), Kovacić, M'Vila, Hernanes (88' Kuzmanović), Dodo - Botta (60' Osvaldo) - Icardi

Andreolli, Guarin, Obi, Carrizo

Kartki

65' Vidić

Relacja

W swoim pierwszym meczu w tegorocznej Lidze Europy, Inter Mediolan bez najmniejszych problemów pokonał zespół Stjarnan 3 - 0. Na listę strzelców wpisali się Mauro Icardi, Dodo i Danilo D'Ambrosio. Dla dwóch ostatnich były to premierowe trafienia w barwach Nerazzurrich.

Pomimo niecodziennej pory rozgrywania meczu (wg. naszego czasu 23.00), a także najdelikatniej rzecz ujmując przeciętniej klasy rywala zapewne większość sympatyków Interu z niecierpliwością oczekiwało pierwszego oficjalnego meczu swoich ulubieńców w sezonie 2014/15. Zgodnie z oczekiwaniami podopieczni Waltera Mazzarriego od pierwszych minut pojedynku z półamatorskim zespołem Stjarnan przejęli inicjatywę. Zdecydowana większość czasu gry toczyła się na połowie gospodarzy. Nerazzurri bez problemów wchodzili w posiadanie piłki. Zresztą nawet gracze Stjarnan robili wszystko żeby futbolówka jak najszybciej znalazła się pod nogami rywali. Optyczna przewaga nie miała jednak wpływu na sytuację podbramkowe. Nieśmiałe uderzenia z dystansu w wykonaniu Hernanesa, Botty, Kovacicia, czy Dodo nie stanowiły żadnego zagrożenia. Interowi brakowało również dokładności przy wykańczaniu swoich akcji. Pierwszą naprawdę groźną okazję Włosi stworzyli sobie dopiero w 41 minucie. Od razu przyniosła jednak ona prowadzenie. Jeden z obrońców Stjarnan niefortunnie przedłużył piłkę dośrodkowaną przez Doda, a ta trafiła wprost pod nogi Mauro Icardiego, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Sprawdziły się zatem przewidywania większości użytkowników naszego serwisu, którzy to właśnie w Argentyńczyku upatrywali strzelca pierwszego gola w oficjalnych rozgrywkach nowego sezonu. Do przerwy zatem mieliśmy jednobramkowe prowadzenie Interu Mediolan.

Już sam początek drugiej odsłony przyniósł podwyższenie prowadzenia. Brazylijczyk Dodo wykorzystał wrzutkę Jonathana i z bliska głową skierował piłkę do bramki bezradnego Jonssona.Przypomnijmy, że był to oficjalny debiut tego gracza w czarno - niebieskich barwach. Tuż po zdobyciu drugiej bramki Nerazzurri ruszyli do kolejnych ataków. Dwukrotnie szczęścia szukał Icardi, a z dystansu kilka razy uderzał bardzo aktywny Hernanes. W 60 minucie spotkania na boisku zameldował się Pablo Osvaldo. Włoch zmienił bezproduktywnego Rubena Bottę. Wraz z uplywem kolejnych minut ataki Interu osłabły, a coraz śmielej zaczęli poczynać sobie Islandczycy. Nie było ich jednak stać na zbyt wiele. W 87 minucie bliski szczęścia był Osvaldo, jednak po jego technicznym uderzeniu piłka zatrzymała się jedynie na poprzeczce. W samej końcówce wynik spotkania na 3 - 0 ustalił Danilo D'Ambrosio. Włoch po zagraniu Zdravko Kuzmanovicia, precyzyjnym strzałem w tzw. okienko wpisał się do meczowego protokołu. Niedługo potem sędzia Marijo Strahonja zagwizdał po raz ostatni.

Zapowiedź

Już jutro późnym wieczorem, o godzinie 23:00 naszego czasu, w dalekiej i zimnej Islandii, a konkretnie w Rejkiawiku, Inter Mediolan rozpocznie swoją drogę do finału Ligi Europy. Nerazzurri w fazie play-off (4. runda) zmierzą się ze Stjarnan.

Kiedy piłkarze Interu i Stjarnan wybiegną jutro na murawę. Temperatura powietrza wynosić może około 8-10 stopni Celsjusza, co dla zawodników z Włoch, będzie małym zaskoczeniem, jak na tę porę roku, ale nie powinno mieć absolutnie żadnego wpływu na ich dyspozycję.

Nie da się ukryć, że na papierze Inter wylosował zdecydowanie najłatwiejszego rywala. Islandczycy pokonali wprawdzie Lech Poznań w poprzedniej rundzie ale...kto by nie pokonał podopiecznych Mariusza Rumaka, który zresztą już pożegnał się z posadą w Poznaniu. Inter jedzie więc do Islandii z prostym zadaniem: wygrać zdecydowanie i zapewnić sobie teoretyczny awans już w pierwszym spotkaniu, by mecz w Mediolanie był tylko formalnością.

Dla piłkarzy Stjarnan, mecz z Interem to najprawdopodobniej największe wydarzenie w ich piłkarskiej karierze. W szatni zapewne już teraz ustalają, kto kogo poprosi o koszulkę po zakończonym meczu i choć ambicji do pokazania się na tle znacznie wyżej notowanego rywala na pewno im nie zabraknie, zabraknąć może umiejętności oraz doświadczenia.

Jeśli chodzi o doświadczenie, obecna kadra Interu nie może pochwalić się zbyt dużym, jeśli chodzi o rozgrywki europejskie. W zespole jest wielu młodych piłkarzy, dla których mecze w Europie to wciąż pewna nowość. Andrea Ranocchia i wielu innych przestrzegają przed przesadną pewnością siebie przed tym spotkaniem, ponieważ drużyna Stjarnan jest w trakcie sezonu, zaś dla Interu będzie to pierwszy mecz o stawkę.

W Interze zabraknie przede wszystkim Rodrigo Palacio, który wciąż nie jest gotowy do gry, nie zagra również niezgłoszony do tej fazy Gary Medel i najprawdopodobniej Yuto Nagatomo, który jest kontuzjowany.

Prawdopodobne składy:

STJARNAN (4-4-2): Jonsson, J.Laxdal, D.Laxdal, Rauschenberg, Arnason, Blondal, Praest, Johannsson, Punyed, Gunnarssoon, Toft

na ławce: Gudjonsson, Vemmelund, Sigurthorsson, Barddal, Knutsson, Johannsson.

Trener: Sigmundsson

INTER (3-4-2-1): Handanović, Ranocchia, Vidić, Juan Jesus, D'Ambrosio, Jonathan, M'Vila, Dodo, Kovacic, Hernanes, Icardi

na ławce: Carrizo, Andreolli, Silvestre, Obi, Osvaldo, Guarin, Kuzmanović

trener: Mazzarri