71 Boyko; 44 Fedetskiy, 23 Douglas, 3 Mazuch, 17 Strinic; 20 Bruno Gama, 7 Kankava, 29 Rotan, 4 Kravchenko; 10 Konoplyanka; 18 Zozulya.

9 Kalinic, 14 Cheberyachko, 16 Lastuvka, 24 Luchkevych, 28 Shakhov, 89 Politylo.

1 Handanovic; 14 Campagnaro, 15 Vidic, 5 Juan Jesus; 33 D'Ambrosio, 88 Hernanes, 90 M'Vila, 17 Kuzmanovic, 22 Dodò; 13 Guarin; 9 Icardi

30 Carrizo, 2 Jonathan, 6 Andreolli, 7 Osvaldo, 8 Palacio, 20 Obi, 23 Ranocchia

Zozulya 24', Kuzmanović 27', Strinic 52', Rotan 60' i 78 (+ czerwona)

Dziś wieczorem w Kijowie, Inter zainauguruje fazę grupową Ligi Europy meczem z Dnipro Dniepropetrowsk. Spotkanie zostanie rozegrane na neutralnym terenie ze względów bezpieczeństwa. Rozgrywanie meczu w położonym bardziej na wschód od Kijowa Dniepropetrowsku, mogłoby być nieco ryzykowne, biorąc pod uwagę niestabilną sytuację w tym regionie. Spotkanie rozpocznie się o 19:00.

Po zwycięstwie 7-0 nad Sassuolo, Inter pojechał do Kijowa w bardzo dobrych nastrojach, lecz ze świadomością, że Ukraińcy to rywal innego kalibru i tak łatwo jak z Sassuolo nie będzie.

W lidze ukraińskiej, Dnipro zajmuje drugie miejsce za Shakhtarem Donieck, a przed Dynamo Kijów. W ostatniej kolejce piłkarze Dnipro wygrali wysoko z Metalistem Charków 5-2 na wyjeździe. Najlepszym zawodnikiem meczu był wówczas Bruno Gama, który zdobył 3 gole. Obrońcy Interu będą musieli zwrócić szczególną uwagę na tego gracza.

Z respektem o rywalu wypowiadał się Walter Mazzarri, który przyznał, że mecze z Ukraińcami nigdy nie należą do łatwych potyczek. Widać to również po kursach bukmacherów na Inter, które wynoszą 2,45.

Dnipro: jedna porażka w ostatnich 13 meczach u siebie
W ostatnich 13 meczach w europejskich pucharach, Dnipro przegrało tylko jedno spotkanie u siebie i miało to miejsce w październiku 2013 przeciwko Fiorentinie. Teraz Dnipro zagra w roli gospodarza, jednak faktycznie mecz rozegrany będzie na neutralnym terenie.

Inter z czystym kontem w 2014-2015
Piłkarze Waltera Mazzarriego w pierwszych czterech meczach tego sezonu utrzymali czyste konto. Przeciwko Stjarnan, Torino i Sassuolo, Samir Handanović schodził z boiska niepokonany.

Bez remisu Interu na wyjeździe w LE od 9 spotkań
W ostatnich dziewięciu meczach Ligi Europy na wyjeździe Inter nie zremisował. Nerazzurri ostatni podział punktów zanotowali na stadionie Benfiki w marcu 2004 roku. W tym czasie padło 6 zwycięstw i 3 porażki.

Sytuacja kadrowa:

Inter zagra bez Garego Medela, który jest zawieszony, kontuzjowany jest Yuto Nagatomo. Trener Mazzarri prawdopodobnie dokona pewnych rotacji w zespole i oszczędzi Mateo Kovacića, który został lekko poturbowany w poprzednim meczu.

W zespole rywali nie zobaczymy Selezyova i Matheusa.

Trener: Walter Mazzarri
Rozgrywki: Liga Europy