1 Neto; 40 Tomovic, 2 Rodriguez, 15 Savic, 28 Alonso; 10 Aquilani, 7 Pizarro, 16 Kurtic; 14 Mati Fernandez (32' st 6 Vargas); 11 Cuadrado (41' st 25 Brillante), 30 Babacar (20' st 29 Bernardeschi).

12 Tatarusanu, 21 Lupatelli, 5 Badelj, 19 Basanta, 20 Borja Valero, 23 Pasqual, 32 Lazzari, 55 Hegazi, 72 Ilicic.

Handanovic; 23 Ranocchia (14' st 88 Hernanes), 15 Vidic, 5 Juan Jesus; 33 D'Ambrosio, 90 M'Vila, 18 Medel, 10 Kovacic, 22 Dodò (22' st 20 Obi); 7 Osvaldo (29' st 8 Palacio), 9 Icardi.

30 Carrizo, 46 Berni, 6 Andreolli, 17 Kuzmanovic, 25 Mbaye, 44 Krhin.

20' Ranocchia, 52' D'Ambrosio, 53' Kurtic, 70' Osvaldo, 76' Tomovic

Dziś wieczorem na stadionie Artemio Franchi, Inter Mediolan zmierzy się w pojedynku z Fiorentiną. Trudno wskazać faworyta tego spotkania, obie drużyny liczą na zwycięstwo, zwłaszcza że nie zanotowały wymarzonego startu w lidze w tym sezonie. Początek spotkania o 20:45.

Vincenzo Montella stara się zmotywować swoich podopiecznych do wzbudzenia w sobie nowego entuzjazmu. Moze być o to trudno, jeśli ze składu wypadło dwóch klasowych napastników: Mario Gomez oraz Giuseppe Rossi, a występ Cuadrado stoi pod znakiem zapytania. O osłabieniach rywali i Interu więcej w dalszej części zapowiedzi.

W osatniej kolejce ligowej Inter doznał druzgocącej porażki u siebie z Cagliari aż 1-4, a w tygodniu po części zrehabilitował się wygrywając w Lidze Europy z Qarabagiem 2-0. Wynik tego meczu jest jak najbardziej korzystny, jednak gra Interu nie do końca napawa optymizmem. Fiorentina to jednak rywal z innej półki niż przybysze z dalekiego Azerbejdżanu. W tabeli Inter zajmuje 7 miejsce. Według statystyk Interowi dobrze gra się z Fiorentiną. W ostatnich 17 z 18 ostatnich spotkań, Inter nie przegrał z Fiorentiną.

W sumie obie ekipy spotykały się 165 razy. Inter wygrywał 68 razy, Fiorentina 44, remisów zanotowano 53. W tych meczach Inter zdobył 236 bramek i stracił 187.

Ostatni pojedynek Interu z Fiorentiną we Florencji, miał miejsce 15 lutego tego roku. Nerazzurri po bramkach Icardiego i Palacio zwyciężyli 2-1.

Fiorentina w ostatnich 5 meczach wygrała tylko raz: z Atalantą. Poza tym padły 3 remisy (Genoa, Sassuolo, Torino) oraz porażka na samym początku z AS Romą. Ostatnim meczem był remis 1-1 z Torino na wyjeździe. W ostatnich trzech meczach u siebie, "fiołki" remisowały. Podobnie jak Inter, Fiorentina w czwartek grała swój mecz w Lidze Europy. W białoruskim Mińsku, podopieczni Montelli wygrali aż 3-0 z lokalnym Dinamem. Czyżby był to sygnał, że lepsza forma nadchodzi?

Patrząc na bilans bramkowy w lidze, porównywanie obydwu ekip nie ma najmniejszego sensu. Fiorentina w dotychczasowych 5 meczach strzeliła tylko dwie bramki, tracąc 3. Mniej ma jedynie Sassuolo. Inter dla porównania ma na koncie 11 trafień i 5 bramek straconych.

Osłabienia i prawdopodobne składy:

W Interze do kadry nie został włączony Fredy Guarin oraz Yuto Nagatomo. Powodem nieobecności Kolumbijczyka jest kontuzja, której doznał w meczu z Qarabagiem. Japończyk pauzuje za czerwoną kartkę. Ponadto nie zobaczymy Jonathana i Campagnaro.

W przypadku Fiorentiny, nie zobaczymy Gomeza, Rossiego, Richardsa, Marina, Joaquina, El Hamdaouiego, Octavio, Bagadura i Iakovenko. Cuadrado, o którym mówiło się, że może nie zagrać, najprawdopodobniej wybiegnie w podstawowym składzie.

Trener: Walter Mazzarri
Sędzia: Paolo Tagliavento