57 Sportiello; 13 A. Masiello, 2 Stendardo, 29 Benalouane, 6 Bellini; 22 Zappacosta, 21 Cigarini (30' st Emanuelson), 17 Carmona, 10 Gomez (13' st Baselli); 11 Moralez (1' st Denis); 51 Pinilla

1 Avramov, 3 Del Grosso, 5 Scaloni, 7 D'Alessandro, 8 Migliaccio, 9 Bianchi, 20 Biava, 95 Grassi, 99 Boakye

1 Handanovic; 14 Campagnaro, 23 Ranocchia, 5 Juan Jesus, 21 Santon; 13 Guarin, 18 Medel, 77 Brozovic (37' st Kuzmanovic); 91 Shaqiri (23' st Kovacic); 11 Podolski, 8 Palacio (31' st Hernanes)

30 Carrizo, 46 Berni, 15 Vidic, 20 Obi, 22 Dodò, 28 Puscas, 54 Donkor

żółte kartki: Moralez, Pinilla, Benalouane - Juan Jesus, Shaqiri, czerwona kartka: Benalouane

Twierdza Bergmo wreszcie zdobyta! Inter Mediolan pokonał tamtejszą Atalantę 4 - 1. Dwa gole dla zwycięskiej ekipy zdobył Fredy Guarin. Po jednym trafieniu dołożyli Xherdna Shaqiri i Rodrigo Palacio. Dla gospodarzy trafił Maxi Moralez.

Mecz nie mógł lepiej rozpocząć się dla podopiecznych Roberto Manciniego. Już ich pierwsza wizyta pod bramką Sportiello zaowocowała golem. Bellini faulował Frediego Guarina w polu karnym. Pod nieobecność chorego Mauro Icardiego do ustawionej na 11 metrze futbolówki podszedł Xherdan Shaqiri i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Był to pierwszy ligowy gol Szwajcara w barwach Interu. Gracze Atalanty nie zamierzali jednak pozostawać dłużni rywalom i natychmiast rzucili się do odrabiana strat. Sporo zagrożenia pod bramką Interu sprawiały liczne rzuty rożne. Zepchnięci do głębokiej defensywy goście grali nerwowo i chaotycznie. Zresztą mecz nie należał do najpiękniejszych. Jak przystało na Derby dużo było walki i agresji, a trup ścielił się gęsto. Piłkarze obu zespołów więcej czasu, niż na grę poświęcali kwestionowaniu kolejnych decyzji sędziowskich. Ładnej grze nie sprzyjała również fatalna murawa. W 18 minucie powinno być 1 – 1. Błyskawiczną kontrę Atalanty fatalnie zmarnował jednak Pinilla, który z najbliższej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką. Gospodarze dopięli swego w minucie 27. Pinilla wygrał pojedynek główkowy z Ranocchią i dograł do Maxi Moraleza, który nie miał problemów z pokonaniem Handanovicia. Inna sprawa, że niespecjalnie przeszkadzał mu w tej sytuacji źle ustawiony Juan Jesus. Kiedy ustały nieco ataki Atalanty do gry wzięli się przyjezdni. W 37 minucie na solowy rajd zdecydował się Guarin. Kolumbijczyk zwiódł obrońcę i przymierzył precyzyjnie lewą nogą, tuż przy słupku. Przed przerwą szczęścia uderzeniami z dystansu szukali jeszcze Shaqiri i Brozović, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Na drugą połowę Nerazzurri wyszli z zamiarem gry w piłkę i było to widać już od pierwszych minut. Zadanie przyjezdnym w 52 minucie postanowił ułatwić Benalouane, który tak bardzo nie mógł pogodzić się z żółtą kartka, jaką otrzymał za faul na Palacio, że po chwili zmuszony był opuścić boisko z czerwonym kartonikiem. Od tego momentu przewaga Interu nie podlegała wątpliwości, a podwyższenie prowadzenia wydawało się tylko kwestią czasu. W 57 minucie znakomite podanie od Guarina zmarnował Palacio. W minucie 63 Kolumbijczyk postanowił więc sam wykończyć akcję. Guarin podprowadził piłkę pod pole karne, popatrzył, przymierzył i technicznym uderzeniem kolejny raz zmusił do kapitulacji Sportiello. Po chwili dobrą sytuację miał Shaqiri, jednak tym razem golkiper rywali skutecznie interweniował. W 72 minucie swojego gola doczekał się również Rodrigo Palacio, chociaż Argentyńczyk w tej sytuacji może mówić o sporym szczęściu. Stendardo interweniował tak niefortunnie, że futbolówka odbiła się od napastnika Interu i wpadła do siatki. Prostopadłym podaniem w tej sytuacji popisał się oczywiście Fredy Guarin. Miał on więc udział przy wszystkich bramkach zdobytych przez Inter w dzisiejszym meczu. Po golu na 4 - 1 spotkanie równie dobrze mogło się już zakończyć. Z piłkarzy Atalanty całkowicie uszło powietrze, a goście mając przed sobą czwartkowy bój w Lidze Europy nie forsowali tempa i spokojnie kontrolowali przebieg spotkania, aż do końcowego gwizdka.

Po udanym meczu z Palermo, Inter wyrusza dziś do położonego nieopodal Mediolanu, Beramo gdzie o 15 zmierzy się z lokalną Atalantą.

Nerazzurri muszą wygrać to spotkanie, jeśli chcą dalej myśleć o dogonieniu zespołów, które walczą o start w europejskich pucharach.

W tabeli Inter jest przed Atalantą i jest na 11 miejscu. Drużyna z Bergamo zajmuje 16 lokatę. W ostatniej kolejce, Inter pokonał u siebie Palermo 3-0, natomiast rywale przegrali 2-3 wyjazdowy mecz z Fiorentiną.

Mimo, że faworytem wydaje się być Inter, Nerazzurri nie mogą być pewni zwycięstwa, ponieważ w Bergamo gra się im zazwyczaj ciężko. Dowodzi tego fakt, że Atalanta nie przegrała żadnego ze swoich ostatnich domowych meczów z Interem. Z drugiej strony Inter zazwyczaj trafiał do siatki w Bergamo. Ostatni mecz kiedy Interowi nie udało się przynajmniej raz pokonać bramkarza rywali, mał miejsce 23 lata temu.

Dobrą passę przeciwko Atalancie ma rónież Roberto Mancini, który grał przeciwko tej drużynie 12 razy i ani razu nie przegrał, notując 9 zwycięstwa i 3 remisy.