2 Viviano; 29 De Silvestri, 26 Silvestre, 5 Romagnoli, 19 Regini; 30 Acquah (Obiang 51), 17 Palombo, 21 Soriano (Duncan 80); 23 Eder, 99 Eto'o, 24 Muriel (Okaka 65).

33 Romero, 88 Frison, 3 Mesbah, 6 Duncan, 8 Correa, 9 Okaka, 14 Obiang, 18 Bergessio, 25 Coda, 27 Djordjevic, 32 Marchionni, 77 Wszolek.

1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 23 Ranocchia, 15 Vidic, 5 Juan Jesus; 13 Guarin, 18 Medel, 77 Brozovic (Palacio 76); 91 Shaqiri; 11 Podolski (Camara 87), 9 Icardi.

30 Carrizo, 6 Andreolli, 8 Palacio, 10 Kovacic, 14 Campagnaro, 20 Obi, 26 Felipe, 28 Puscas, 29 Camara, 88 Hernanes, 93 Dimarco, 97 Bonazzoli

Soriano, Romagnoli, Shaqiri, Vidic, Juan Jesus, D'Ambrosio, Icardi, Medel, Eder.

Inter Mediolan doznał dziś kolejnej porażki. Nerazzurri ulegli Sampdorii Genoa 0 - 1. Gola na wagę 3 pkt. fenomenalnym uderzeniem z dystansu zdobył Eder. Podopieczni Roberto Manciniego tym samym bardzo zmniejszyli swoje szansę na awans do europejskich pucharów.

Oczy niemal całego piłkarskiego świata były dziś skupione na Camp Nou i starciu Barcelony z Realem Madryt. Wszyscy ci którzy zdecydowali się spędzić niedzielny wieczór z Serie A, a konkretnie z piłkarzami Sampdorii Genoa i Interu Mediolan nie mieli prawa do narzekań.

Od pierwszego gwizdka sędziego Paolo Valeriego mecz rozgrywany był w bardzo dobrym tempie. W pierwszej fazie spotkania przewaga należała do podopiecznych Roberto Manciniego. W 11 minucie to gospodarze mogli jednak objąć prowadzenie. Luis Muriel kapitalnym przyjęciem piłki ograł Ranocchię, jednak uderzył już mocno na wiwat i futbolówka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Co rusz sunęły kolejne ataki na jedną, czy drugą bramkę. Brakowało jednak klarownych sytuacji do zdobycia gola. W szeregach Nerazzurrich jak zwykle aktywny był Shaqiri. To właśnie Szwajcar w 21 minucie dogrywał do Icardiego, jednak napastnikowi Interu zabrakło centymetrów, aby dopaść do piłki. Argentyńczyk kilkukrotnie próbował pokonać Emiliano Viviano, lecz zarówno przy uderzeniach głową, czy nogą brakowało mu precyzji. W szeregach gospodarzy na szczególne słowa pochwały zasługiwał świeżo upieczony reprezentant Włoch – Eder. Jego moment świetności miał jednak dopiero nadejść. Do przerwy na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis.

Już pierwsza połowa udowodniła, że czarno – niebiescy wzięli sobie mocno do serca krytykę ze strony Ericka Thohira i ze wszystkich sił starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Brakowało im jednak konkretów pod bramką Emiliano Viviano. Wszelkie braki w tej kwestii nadrobił sam początek drugiej odsłony. Tuż po wznowieniu w poprzeczkę trafił Mauro Icardi. Argentyńczyk zdecydował się na techniczne uderzenie z trudnej pozycji, jednak do szczęścia zabrakło niewiele. Po chwili zza pola karnego  w swoim stylu uderzał Guarin, lecz i tym razem na posterunku był Viviano. Napór gości nie ustawał. W 50 minucie w pole karne  dogrywał Shaqiri. Z piłką minął się jednak Podolski. Kilka chwil później Szwajcar już sam próbował wpisać się na listę strzelców. Ponownie bez skutku. Oblężenie bramki miejscowych zakończył Icardi, który po dograniu Guarina główkował minimalnie nad poprzeczką. Pomimo braku skuteczności fani Nerazzurrich mogli mieć nadzieję na zwycięski finał dzisiejszego spotkania, które zdaniem wielu miało stanowić o być, albo nie być Interu w przyszłorocznych europejskich pucharach. Wynik otworzyli jednak podopieczni Sinisy Mihajlovicia. W 65 minucie po krótko rozegranym rzucie wolnym potężnie uderzył Eder. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i nie dała najmniejszych szans bezrobotnemu, jak do tej pory Handanoviciowi. Ledwie 5 minut później Eder stanął przed kolejną okazją do sprawdzenia umiejętności słoweńskiego golkipera. Po identycznym rozegraniu wolnego uderzył, jednak minimalnie niecelnie. Inter do samego końca starał się odmienić losy meczu, jednak mający doskonały rezultat gospodarze cofnęli się i umiejętnie rozbijali kolejne ataki Nerazzurrich. Uderzeń z dystansu próbowali Guarin i wprowadzony na murawę Palacio, lecz obaj strzelali bardzo niecelnie. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i kibicom czarno – niebieskich przyszło przełknąć bardzo gorzką pigułkę.

Dziś o 20:45 w Genui, Sampdoria podejmie Inter Mediolan w ramach 28 kolejki Serie A.

Piłkarze Mihajlovića zajmują o jedną lokatę wyżej od Interu, jednak przewaga punktowa to aż 8 oczek. Mecz Interu z Sampdorią to jednocześnie spotkanie dwóch przyjaciół na ławkach trenerskich: Roberto Manciniego i Sinisy Mihajlovića. Serb bardzo wiele zawdzięcza Manciniemu, który najpierw sprowadził go do Interu, gdzie mógł zagrać do końca swojej kariery, a następnie mianował asystentem, by w kolejnych latach zacząć pracować samodzielnie na stanowisku pierwszego szkoleniowca w innych klubach takich jak Bologna, Catania, Fiorentina, reprezentacja Serbii czy ostatnio Sampdoria Genua.

W styczniu Inter grał z Sampdorią w Pucharze Włoch. Wówczas wygrał Inter 2-0 po golach Shaqiriego i Icardiego.

Zawodnicy powiązani z rywalem

Nie tylko Sinisa Mihajlović może pochwalić się przeszłością związaną z Interem. Do takich zawodników należą Alfred Duncan, który jest wypożyczony do Sampdorii z Interu, Angelo Palombo, który w Mediolanie spędził kilka miesięcy, Matias Silvestre czy Emiliano Vivano. W ataku ponadto najprawdopodobniej zagra od początku Samuel Eto'o. Polskim akcentem może być występ Pawła Wszołka.

Z drugiej strony jest Mauro Icardi, dla którego mecze z byłą drużyną są szczególnie motywujące i potrafi w takich meczach trafiać do siatki.