1 Rafael; 26 Sala, 2 Rodriguez, 18 Moras, 3 Pisano; 8 Obbadi (30' st Valoti), 77 Tachtsidis, 10 Hallfredsson (27' st Greco); 21 Gomez (30' st Saviola), 9 Toni, 11 Jankovic

22 Benussi, 4 Marquez, 17 Nico Lopez, 20 Christodoulopoulos, 25 Marques, 30 Campanharo, 33 Agostini, 70 Pereira, 71 Matric

1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 23 Ranocchia (C), 15 Vidic, 5 Juan Jesus; 13 Guarin, 18 Medel (30' st Gnokouri), 77 Brozovic; 88 Hernanes (43' st Felipe); 8 Palacio (30' st Kovacic), 9 Icardi

Carrizo, Berni, Andreolli, Podolski, Obi, Puscas, Nagatomo, Shaqiri, Bonazzoli

Moras, Obbadi - Juan Jesus, Brozović, Guarin, Vidić

Inter Mediolan pokonał na wyjeździe Hellas Werona 3 - 0. Na listę strzelców wpisali się dziś Mauro Icardi i Rodrigo Palacio. Samobójcze trafienie zaliczył również Vangelis Moras.

Po remisie z Parmą na piłkarzy Interu Mediolan spadła istna lawina krytyki. Od pierwszych minut dzisiejszego wyjazdowego starcia z Hellas Werona widać było, że Nerazzurri wzięli sobie do serca uwagi odnośnie ich zaangażowania i ambicji. Podopieczni Roberto Manciniego przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami.W 11 minucie wynik spotkania otworzył Mauro Icardi. Akcję zapoczątkował aktywny D’Ambrosio. Następnie Rodrigo Palacio posłał futbolówkę w okolice 5 metra gdzie dopadł do niej Icardi i bez problemów pokonał Rafaela. Piłkarze Hellasu mieli pretensje do sędziego i swoich rywali, gdyż podczas akcji bramkowej jeden z nich leżał na murawie. Po objęciu prowadzenia Nerazzurri oddali nieco inicjatywę jednak gospodarze w żaden sposób nie byli w stanie zagrozić bramce Samira Handanovicia. W 29 minucie Inter mógł podwyższyć prowadzenie. Po błyskawicznej kontrze w dogodnej sytuacji znalazł się Marcelo Brozović jednak uderzał niecelnie. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga odsłona wprost nie mogła rozpocząć się lepiej dla gościu z Mediolanu. Akcję zapoczątkował bardzo dobrze dysponowany dziś Hernanes. Brazylijczyk dograł do Icardiego, a ten odwdzięczył się swojemu starszemu partnerowi z ataku za asystę z pierwszej połowy. Rodrigo Palacio z bliskiej odległości podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Z biegiem czasu spotkanie się wyrównało. Z dystansu nieznacznie pomylił się Hernanes. Również strzał głową Ranocchi był bliski powodzenia. W odpowiedzi wreszcie zatrudniony został Handanović. Formę Słoweńca najczęściej próbował sprawdzić Obbadi. W 72 minucie mogło być 3 - 0. Strzał z pierwszej piłki w wykonaniu Palacio zatrzymał się jednak jedynie na lewym słupku bramki Rafaela. Po przeciwnej stronie wreszcie do głosu doszedł Luca Toni, któremu do szczęścia zabrakło milimetrów. W 76 minucie Paolo Tagliavento dopatrzył się przewinienia Nemanji Vidicia na graczu Hellas Werona, a że wszystko działo się w obrębie pola karnego to arbiter bez wahania wskazał na wapno. Do ustawionej na 11 metrze futbolówki podszedł Toni. Samir Handanović potwierdził jednak, że jeżeli chodzi o rzuty karne to obecnie mało kto jest w stanie się z nim równać. Słoweniec efektownie odbił piłkę. W 79 minucie okazję do debiutu w pierwszej drużynie otrzymał Assane Gnoukouri. Niewykorzystany rzut karny chyba zabrał gospodarzom resztki nadziei. Co więcej w samej końcówce Inter podwyższył jeszcze swoje prowadzenie. Danilo D'Ambrosio dogrywał w kierunku Guarina, a Vangelis Moras interweniował tak niefortunnie, że umieścił futbolówkę we własnej bramce. Niedługo potem arbiter odgwizdał koniec meczu.

Dziś wieczorem (20:45) na stadionie Bentegodi, odbędzie się spotkanie ligowe pomiędzy Hellas Weroną i Interem Mediolan.

Do końca sezonu pozostało 9 spotkań i kalendarz Interu na pewno nie należy do najłatwiejszych. Dzisijszy mecz to przedsmak dla kolejnych dwóch trudnych meczów z Milanem i Romą. Później czeka również Udinese, Juventus i Lazio. Nerazzurri sami sobie są winni, że w ostatnich meczach ze znacznie niżej notowanymi zespołami spisywali się tak beznadziejnie i obecnie plasują się na 9. miejscu w tabeli. Gospodarze zajmują 15. miejsce w Serie A.

W poprzedniej kolejce obydwie ekipy zaliczyły remisy. Inter bez zaangażowania oddał remis Parmie, Hellas wysoko (3-3) zremisował u siebie z Ceseną.

W pierwszej rundzie Inter u siebie zremisował z Hellas 2-2, a dwa gole zdobył dla Interu Icardi.

W Weronie Roberto Mancini będzie musiał radzić sobie bez Davide Santona, ale powróci do składu m.in. Icardi.

Ciekawostki

Inter zdobywał przynajmniej 2 gole w ostatnich 10 meczach przeciwko Hellas we wszystkich rozgrywkach i również w 10 ostatnich meczach nie przegrał z tym rywalem.

Faktem jest jednak również to, że Inter nie wygrał meczu w Serie A od 5 kolejek...