Strzelcy: 75' Milito, 92' Brandao, 96' Pazzini

1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 5 Stankovic, 18 Poli (Cambiasso 74); 10 Sneijder (Obi 58); 9 Forlan (Pazzini 58), 22 Milito

1 Mandanda; 2 Azpilicueta, 21 Diawara, 3 N'Koulou, 15 Morel; 4 Diarra, 17 Mbia, 18 Amalfitano, 28 Valbuena (Cheyrou 76), 20 A.Ayew (Bracigliano 90+5), 11 Remy (Brandao 87)

13 Traoré, 24 Fanni, 12 Kaboré, 23 J.Ayew

Kartki

Zanetti 24, Samuel 53, Diawara 67, Mandanda 68 + 93

Relacja

Mecz Interu z Marsylia rozpoczęli gospodarze, piersze zaczęły się od badania przeciwnika atakowali jedni i drudzy, pierwszy grożny atak przeprowadził Inter w 8 minucie mogło być już 1:0 gdy doskonałym podaniem w pole karne popisał sie Javier Zanetti, piłkę wybił jeden z obrońców OM, ta trafiła do Wesleya Sneijdera który był ustawiony mniej wiecej na jedenastym metrze pola karnego, Sneijder strzela i..piłka trafiła w nogi stojących w bramce piłkarzy Marsylii.

Kolejna kontra wznów mogła zakończyc się golem dla podopiecznych Claudio Ranieriego, tym razem w takiej samej sytuacji znalazł sie Wesley Sneijder który ostrym dośrodkowaniem znalazł Diego Milito, ale bramkarz Stive Mandanda popisał sie fantastyczną interwencją. KOlejne minuty przebiegały w szybkim tempie, arbiter dyktował bardzo dużo rzytów wolnych po faulach taktycznych, po jednym z takich fauli został ukarany żółta kartką kapitan Narrazzurich Javier Zanetti, goście z Marsyli nie zagrozili w pierwszej połowie bramce bronionej przez Cesara, przy nadarzającej sie okazji kładli sie na murawę grając tym samym na czas i korzyść zespołu.

2 połowę lepiej rozpoczęli goście, przeprowadzając kilka ataków pod rząd, w 58 minucie Ranieri postanowił zdjąć z planu Diego Forlana i zastapił go Gianpaolo Pazzini oraz Wesleya Sneijdera za którego weszedł Joel Obi. Goscie wcąż kontrolowali spotkanie, w 75 minucie Pazzini wywalczył rzut rożny, w polu karnym zrobiło sie ostre zamieszanie, piłka wpadła pod nogi Diego Milito a ten strzelił gola na 1:0 i tym samym mecz rozpoczął sie od nowa. Od tamtej pory to Inter nabrał wiatru w żagie i dążył do podwyższenia. w 93 munucie powtórzyła sie sytuacja z pierwszego meczu, niefrasobliwość obrońców wykorzystał wprowadzony kilka minut wcześniej Brandao i było 1:1 i koniec marzeń o dalszej fazie Ligi Mistrzów.

Inter po wznowieniu gry zaatakował i wywalczył rzyt karny, czerwoną kartką ukarany został bramkarz Mandanda, a gola strzelił Pazzini jednak 2:1 to rezutlat który nie awizuje Interowi awansu.

Zapowiedź

Już we wtorek na stadionie Giuseppe Meazza w Mediolanie odbędzie się rewanżowe spotkanie Ligi Mistrzów pomiędzy Interem Mediolan i Olympique Marsylią. Gospodarze bedą musieli odrobić jedno bramkową stratę, gdyż na Stade Velodrome stracili "pechowego" gola w doliczonym czasie gry, a katem okazał się Ayew. Drużyna Claudio Ranieriego będzie chciała wykorzystać atut włsnego boiska do uzyskania korzystnego wyniku.

Inter Mediolan po ostatnich 7 meczach bez zwycięstwa, w końcu w ostatniej kolejce pokonał Chievo Verona strzelając bramki w ostatnich minutach. na listę strzelców wpisali się obrońca Walter Samuel oraz Diego Milito, szczególnie w meczu przeciwko OM liczym na "Il Principe" który dotychczas w sezonie strzelił 14 bramek, w Lidze Mistrzów nie idzie mu już tak dobrze, jedna bramka i jedna asysta na dotychczasowe 7 meczów. Tymbardziej liczymy na poprawę tej statystyki.

Olympique Marsylia w tym sezonie również spisuje się bardzo słabo, w lidze zajmują dalekie 8 miejsce tracac do lidera - PSG 16 punktów, przez ostatnie 6 spotkań nie potrafili odnieść zwycięstwa, co wiecej ostatnia porazka była już czwartą z rzędu i co najgorsze nie strzelili w nich ani jednej bramki. Drużyna Didiera Deschampa bedzie chciała bronić jedno bramkowej przewagi i awansować do 1/8 Champions League.

Mecz zapowiada sie bardzo ciekawie, obie druzyny będą chciały za wszelką cenę uzyskać korzystny wynik i awansować do dalszego etapu rozgrywek.