1 Handanovic; 33 D'Ambrosio (23 Ranocchia 79), 25 Miranda, 24 Murillo, 55 Nagatomo; 13 Guarin, 17 Medel (7 Kondogbia 51), 77 Brozovic; 22 Ljajic, 10 Jovetic (8 Palacio 64), 44 Perisic.

30 Carrizo, 5 Jesus, 9 Icardi, 11 Biabiany, 12 Telles, 14 Montoya, 21 Santon, 27 Gnoukouri, 97 Manaj.

25 Szczesny; 13 Maicon, 44 Manolas, 2 Rudiger, 3 Digne; 24 Florenzi (14 Iago Falque 63), 4 Nainggolan, 15 Pjanic; 27 Gervinho (17 Iturbe 83), 9 Dzeko (21 Vainqueur 78), 11 Salah.

26 De Sanctis, 5 Castan, 16 De Rossi, 18 Ponce, 23 Gyomber, 33 Emerson, 35 Torosidis, 48 Ucan, 97 Sadiq.

Pjanic 40 i 72, Guarin 58, Handanovic 69, Palacio 77, Ljajic 90, Digne 90+3.

59 213 widzów oklaskiwało dziś walecznych zawodników Roberto Manciniego, którzy pokonali rozpędzoną AS Romę 1-0 dzięki trafieniu Garego Medela! Dzięki temu zwycięstwu, Nerazzurri ponownie są liderem Serie A!

Cichym faworytem tego meczu w oczach ekspertów była drużyna z Rzymu. Piłkarze Romy mieli bowiem za sobą serię 5 zwycięstw z rzędu. Każda seria ma jednak do siebie to, że kiedyś następuje jej koniec. Dzisiaj to Inter przerwał serię swoich rywali, którzy pragnęli powtórzyć to co udało się w Mediolanie jakiś czas temu Fiorentinie.

Mancini dziś zaskoczył sadzając na ławce Mauro Icardiego. Wobec jego nieobecności, szansę gry od początku otrzymał Adem Ljajić i jak się później okazało, były gracz Romy zaprezentował się dziś bardzo dobrze na tle niedawnych kolegów. Inną niespodzianką były boki obrony, gdzie tym razem zobaczyliśmy Danilo D'Ambrosio oraz Yuto Nagatomo. Obaj zagrali przyzwoicie, choć zwłaszcza Nagatomo należą się pochwały.

Mecz od początku rozgrywany był w dobrym, szybkim tempie, a dzięki postawie bramkarzy pierwszy gol padł dopiero po pół godziny gry. Po jednej z akcji, Guarin mógł nawet pokonać polskiego bramkarza strzałem zza połowy boiska, jednak Szczęsny nie poszedł śladami Kuszczaka w meczu Polski z Kolumbią i nie dał się zaskoczyć. W 30. minucie pod polem karnym, piłkę do środka zgrał Jovetić, a adresat podania, Gary Medel fantastycznym dokładnym strzałem przy słupku pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Po przerwie mecz wyglądał podobnie jak w pierwszej połowie. Ofensywnie nastawiona Roma, starała się odrobić stratę, Inter w miarę upływu czasu, nastawiał się coraz bardziej na groźne kontry.

W końcówce Roma musiała sobie radzić w 10, ponieważ za dwie żółte kartki (dyskusja z sędzią i zagranie ręką) boisko musiał opuścić jeden z lepszych zawodników z Rzymu, Miralem Pjanić. To duża strata dla Romy przed najbliższym meczem ligowym z Lazio. W przypadku Interu, wymuszona przerwa czeka Frediego Guarina, który dzisiaj otrzymał żółtą kartkę.

Inter ostatecznie dowiózł skromne 1-0 do końca i choć zwycięstwa nie są efektowne, to w tej chwili jest liderem Serie A. W kolejnym meczu, podopiecznym Manciniego przyjdzie mierzyć się na trudnym terenie z Torino.

Wobec niestabilnej formy Juventusu, AS Roma powoli staje się głównym faworytem do zwycięstwa w lidze w tym sezonie. Giallorossi wybiegną dziś obok Nerazzurrich na Giuseppe Meazza w ramach meczów 11. kolejki Serie A.

Piłkarze Garcii mają za sobą pięć wygranych meczów pod rząd. Ostatnią porażkę ponieśli 23 września grając na wyjeździe z Sampdorią, by następnie zwyciężyć nad Carpi (5-1), Palermo (2-4), Empoli (3-1), Fiorentiną (1-2) i Udinese (3-1).

Inter nie może pochwalić się taką formą. Po pięciu pierwszych wygranych w lidze, ekipa Manciniego otrzymała zimny prysznic w postaci srogiego lania od Fiorentiny. Później nastąpiła seria trzech remisów i dopiero w ostatniej kolejce, z problemami, ale udało się pokonać Bolognę 1-0 na wyjeździe.

Ostatnią potyczkę Interu z Romą pamiętam doskonale, a jeszcze lepiej wspominam. W kwietniu, Inter nieoczekiwanie pokonał Giallorossich 2-1 po golach Hernanesa i Icardiego, a ja miałem przyjemność oglądać ten mecz z trybun Giuseppe Meazza. Wówczas Roma zagrała jeden ze swoich słabszych meczów w ubiegłym sezonie. Czy taki scenariusz czeka nas dzisiaj?

Roberto Mancini może liczyć praktycznie na wszystkich swoich zawodników, poza Felipe Melo, który obejrzał w ostatnim meczu czerwoną kartkę. Sam trener nie będzie mógł obejrzeć tego meczu z ławki rezerwowych, ponieważ podobnie jak Melo, on sam też wyleciał podczas meczu na trybuny. Nieco gorszą sytuację kadrową ma Rudi Garcia, który nie będzie mógł skorzstać z Tottiego, Strootmana i Keity. Niepewny występu jest również Daniele De Rossi.