1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 25 Miranda, 24 Murillo, 55 Nagatomo; 77 Brozovic, 17 Medel (90' Guarin 13), 7 Kondogbia (85' Jovetic 10); 44 Perisic (63' Palacio 8), 9 Icardi, 22 Ljajic.

30 Carrizo, 5 Jesus, 11 Biabiany, 12 Telles, 14 Montoya, 21 Santon, 23 Ranocchia, 27 Gnoukouri, 97 Manaj.

47 Consigli; 11 Vrsaljko, 28 Cannavaro, 15 Acerbi, 13 Peluso; 7 Missiroli, 4 Magnanelli, 32 Duncan (83' Biondini 8); 25 Berardi, 9 Falcinelli (71' Defrel 92), 17 Sansone (80' Floro Flores 83).

1 Pomini, 79 Pegolo, 3 Longhi, 5 Antei, 10 Laribi, 16 Politano, 20 Ariaudo, 21 Fontanesi, 23 Gazzola.

Murillo (34'), Cannavaro (67'), Magnanelli (82'), Miranda (94'), D'Ambrosio (95') Espulsi:

Dziś w samo południe, Inter stał przed okazją wywalczenia sobie miana "Mistrza 1. rundy Serie A", a rywalem było Sassuolo, które w ostatnich latach od Interu aż dwukrotnie przegrywało 0-7. Dzisiaj mecz wyglądał inaczej, podobnie jak w ostatnim meczu przeciwko tej ekipie, tak dziś, to drużyna rywali cieszy się ze zdobycia trzech punktów.

Roberto Mancini zaskoczył brakiem zmian w składzie w stosunku do poprzedniego meczu przeciwko Empoli. W ciągu całego meczu Inter nie prezentował się tak jak byśmy tego oczekiwali, drużyna grała zbyt ospale, a gdy już udawało się zagrozić rywalom, znakomicie spisywał się Consigli. Tak jak dostępu do bramki rywali bronił wspomniany Consigli, tak fantastycznymi interwencjami popisywał się Samir Handanović, który potwierdził że było warto zaproponować mu nową umowę do 2019 roku.

Ze strony Interu kilka fantastycznych sytuacji zmarnował Adem Ljajić, bliski gola był również Icardi oraz wprowadzony pod koniec Palacio.

W doliczonym czasie gry, po faulu Mirandy w polu karnym, sędzia nie miał wyboru i podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Domenico Berardi, dając swojej drużynie upragnione zwycięstwo.

Inter może mieć pretensje przede wszystkim do siebie. To pokaz tego, jak ryzykowna jest gra na 1-0, co dotychczas się znakomicie udawało. W kolejnym meczu Inter zmierzy się z Atalantą Bergamo, ale już dziś może stracić fotel lidera na rzecz Napoli.

Trener: Roberto Mancini
Sędzia: Doveri