12 Tatarusanu; 32 Roncaglia, 2 Rodriguez, 13 Astori, 28 Alonso; 8 Vecino (Costa 87), 20 Valero; 10 Bernardeschi, 72 Ilicic (Babacar 87), 27 Tello (Zarate 58); 9 Kalinic.

1 Handanovic; 55 Nagatomo, 25 Miranda, 24 Murillo, 12 Telles (D'Ambrosio 84); 77 Brozovic, 17 Medel, 7 Kondogbia; 23 Eder (Perisic 71), 9 Icardi, 8 Palacio

30 Carrizo, 46 Berni, 5 Jesus, 10 Jovetic, 11 Biabiany, 21 Santon, 22 Ljajic, 27 Gnoukouri, 31 Zonta, 97 Manaj.

Kartki

Medel 11, Telles 11, 82, Icardi 28, Alonso 47, Brozovic 68, Kalinic 75.

Relacja

Zapowiedź

Ostatniego pojedynku Interu z Fiorentiną, Nerazzurri nie wspominają dobrze. Wówczas na Giuseppe Meazza Inter przegrał zaskakująco łatwo i wysoko. Mimo to, patrząc na przebieg meczu, 1-4 było "najmniejszym wyrokiem kary", a o spotkaniu wszyscy chcieli jak najszybciej zapomnieć. Dzisiaj Inter jest w innej sytuacji w ligowej tabeli, a presja zwycięstwa jest ogromna, a zadanie stojące przed zespołem bardzo trudne, zwłaszcza gdy przypomnimy sobie, że Fiorentina wygrała z Interem 3 ostatnie mecze.

Przez chwilę Interowi i Fiorentinie wydawało się, że obie ekipy mogą w tym sezonie powalczyć nawet o coś więcej niż "tylko" miejsce w Champions League, obie drużyny przez pewien okres zajmowały 1 i 2 miejsce w tabeli, a wtedy w przestrzeni pojawiało się nawet nieśmiało słowo "Scudetto".  Dziś po wielu meczach, w których punkty zostały beztrosko stracone, dziś o tytule nikt się nawet nie zająknie, ale żywa pozostaje nadzieja na 3 miejsce o które Interowi i Fiorentinie przyjdzie bić się z Romą.

Poprzednie starcia

Tak jak już zostało napisane, Inter nie wspomina dobrze ostatnich 3 meczów z Fiorentiną,  ponieważ ponosił za każdym razem porażkę.

27.09.2015 Inter 1-4 Fiorentina
01.03.2014 Inter 0-1 Fiorentina
05.10.2014 Fiorentina 3-0 Inter
15.02.2014 Fiorentina 1-2 Inter
26.09.2013 Inter 2-1 Fiorentina

Sytuacja w tabeli

Aktualnie Fiorentina jest na 4. miejscu w tabeli z 46 punktami na koncie. O jeden więcej punktów ma Roma, która jednak swój mecz w tej kolejce już rozegrała i zdobyła komplet punktów. Inter jest na 5 miejscu i w przypadku wygranej, będzie mógł awansować na 3. miejsce.

Forma

Aż boli nas głowy, gdy pomyślimy sobie gdzie mógłby być Inter aktualnie w tabeli gdyby nie seria słabych spotkań zakończonych stratą punktów. W ostatnich 6 meczach podopieczni Manciniego wygrali tylko raz (nad Chievo) ponosząc dwie porażki i 4 remisy. Dla porównania Fiorentina zanotowała dwa zwycięstwa w ostatnich 6 meczach, dwa remisy i dwie porażki.

Fiorentina: R R Z P Z P
Inter: R P P R Z P

Ostatni mecz ligowy

Inter przed tygodniem grał w Weronie gdzie po szalonym meczu zremisował  3-3 z Hellas. Remisem zakończyło się również spotkanie Fiorentiny z Bologną.

Prawdopodobne ustawienie

Paulo Sousa najprawdopodobniej ustawi Fiorentinę w formacji 4-2-3-1 i wszystko wskazuje, że nie obejrzymy w pierwszym składzie gospodarzy naszego rodaka, Jakuba Błaszczykowskiego. Za kartki pauzuje  Fernandez, zaś kontuzjowany jest Badelj.

Mancini prawdopodobnie postawi na 4-3-3 z Perisićem, Icardim i Ederem z przodu, a Kondogbią, Medelem i Brozovićem w pomocy. Istnieje jednak możliwość, że trener zaskoczy ustawieniem 4-4-2 z Icardim i Ederem w ataku, z Perisićem i Ljajićem na bokach pomocy, zaś środek pomocy mieliby stanowić mają Kondogbia i Medel. Za kartki ponownie pauzuje Felipe Melo, więc Brazylijczyka na pewno nie obejrzymy.