70 Sorrentino; 29 Cacciatore, 3 Dainelli, 12 Cesar, 18 Gobbi; 19 Castro (61' Rigoni 4), 8 Radovanovic, 56 Hetemaj; 23 Birsa; 45 Inglese, 69 Meggiorini (76' Pellissier 31)

90 Seculin, 32 Bressan, 2 Spolli, 5 Gamberini, 20 Sardo, 21 Frey, 27 Parigini, 36 Costa, 95 Jallow, 97 De Paoli

1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 25 Miranda, 13 Ranocchia, 55 Nagatomo; 17 Medel, 7 Kondogbia; 87 Candreva (60' Perisic 44), 19 Banega (70' Brozovic 77), 23 Eder (75' Palacio 8); 9 Icardi

30 Carrizo, 46 Berni, 5 Melo, 10 Jovetic, 11 Biabiany, 18 Erkin, 21 Santon, 27 Gnoukouri, 94 Yao

D'Ambrosio (29'), Meggiorini (73'), Medel (78'), Radovanovic (78'), Brozovic (79'), Kondogbia (87')

Inter Mediolan w swoim inauguracyjnym meczu rozgrywek Serie A uległ na wyjeździe Chievo Werona wynikiem 2:0. Obie bramki dla Gialloblu zdobywał Valter Birsa.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo spokojnie, obie drużyny próbowały wyczuć styl przeciwnika. Pomimo, że to Inter w pewnym momencie zaczął dyktować tempo, to Chievo miało okazję zdobyć pierwszą bramkę. Błąd Ranocchi na szczęście uratował szybki powrót Mirandy. Późniejsze minuty to już pełna kontrola Nerazzurrich. Po prawej stronie akcje ofensywne (niestety bezskutecznie) próbował inicjować Antonio Candreva, natomiast w środku pola najjaśniejszą postacią był bez wątpienia Kondogbia. W 11 minucie Francuz miał okazję otworzyć wynik strzałem z dystansu, ale ten został obroniony przez bramkarza gospodarzy. 5 minut później Inter miał najlepszą szansę na gola. Najpierw świetny strzał z daleka w wykonaniu Edera wybił na rzut rożny Sorrentino, następnie golkiper Chievo sparował uderzenie D'Ambrosio z dziewiątego metra, by potem znów wybić uderzenie z bliskiej odległości Ranocchi. Po tej sytuacji tempo spotkania ponownie spadło, piłka krążyła głownie w środkowej strefie boiska. 5 minut przed końcem pierwszej połowy kapitalną okazję na gola miał Meggiorini. Po tym, jak obrona Interu nieco zaspała, napastnik Gialloblu stanął przed szansą strzału z 16 metrów, ale naciskany przez Mirandę strzelił minimalnie obok prawego słupka Handanovića. W doliczonym czasie gry "gola do szatni" mógł z rzutu wolnego zdobyć Eder, uderzenie jednak poszybowało daleko od bramki. Po pierwszej części meczu na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Druga połowa zaczęła się podobnie do pierwszej - na murawie leżał poturbowany Meggiorini, który szybko wrócił do gry. Niedługo potem po dość nudnym widowisku kibicie w końcu mieli powód do radości. Gospodarze przeprowadzili składną akcję na skrzydle, piłka trafiła do Valtera Birsy, który jednym zwodem zmylił dwóch obrońców Nerazzurrich, po czym strzałem na dalszy słupek umieścił piłkę w siatce na 1:0. Podrażniony stratą bramki gracze Interu próbowali jak najszybciej odrobić straty. Szansa ku temu pojawiła się w 55 minucie, kiedy to rzut wolny wykonywał Ever Banega. Bardzo dobre dośrodkowanie Argentyńczyka nie wykorzystał jednak Miranda, który źle dostawił nogę na piątym metrze. Obrońca Interu znów miał swoją okazję chwilę później, ale tym razem jego strzał głową wylądował ponad bramką Sorrentino. Pierwsza zmiana w zespole z Mediolanu nastąpiła w 61 minucie, kiedy to po mocno przeciętnym występie Antonio Candreva został zastąpiony Perisiciem. W 65 minucie ponownie rzut wolny wykonywał Banega, ale Ranocchia, który miał najbliżej do piłki, minął się z nią w powietrzu. Gra Interu nie poprawiała się, więc trener Frank de Boer postanowił przeprowadzić kolejną zmianę. W 70 minucie za Banegę wszedł drugi reprezentant Chorwacji, Marcelo Brozović. Schemat gry Nerrazzurich jednak w dalszym ciągu był ten sam - nieudolne akcje skrzydłem, które nie potrafią znaleźć adresata w polu karnym przeciwnika. Ostatnią deską ratunku miało być wprowadzenie świeżych sił do ataku, dlatego kwadrans przed końcem z murawy zszedł Eder, a jego miejsce zajął Palacio. Manewr ten zamiast pomóc, spowodował odwrotny scenariusz. Bohaterem Werony znów okazał się Birsa. Słoweński pomocnik otrzymał podanie na około 25. metrze, minął trzech rywali i fantastycznym technicznym strzałem trafił w dolny róg bramki Handanovića, podwyższając prowadzenie na 2:0. Szansę na dobicie Interu miał jeszcze w 88 minucie Inglese, którego strzał głową ledwo na rzut rożny wybił golkiper gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się zwycięstwem Chievo 2:0.

Nareszcie! Po wielu tygodniach przerwy, wróciła włoska Serie A. Wczoraj rozegrano dwa mecze w których Juventus pokonał u siebie Fiorentinę 2-1, zaś Roma rozgromiła Udinese 4-0. Dzisiaj sezon rozpocznie Inter i będzie to jednocześnie oficjalny debiut Franka de Boera w lidze włoskiej. O 20:45 na Stadio Bentegodi Inter gra z Chievo.

W ciągu letnich przygotowań Inter nie prezentował wysokiej formy, a osiągane wyniki były znacznie niższe poniżej oczekiwań. To i kilka innych czynników zdecydowało, że klub postanowił dokonać zmiany na stanowisku trenera, choć stało się to zaledwie 2 tygodnie przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu. Czy przez 14 dni Frank de Boer zdołał choć trochę odmienić Inter?

Inter z nowymi twarzami i nowym trenerem to na dzień dzisiejszy niespodzianka. Nerazzurri rozpoczynają na wyjeździe gdzie ostatnio wygrywali, ale niewiele możemy powiedzieć o ich aktualnej formie. Ever Banega, Antonio Candreva i Caner Erkin to zawodnicy którzy tego wieczoru mają szansę zadebiutować w oficjalnym meczu Interu. Pewne miejsce w składzie zdaje się mieć Argentyńczyk, natomiast w przypadku Włocha są wątpliwości czy to on czy też Eder wystąpi w pierwszym składzie. Caner Erkin typowany jest raczej do zajęcia miejsca na ławce rezerwowych, a w jego przypadku ponadto mówi się o możliwym odejściu z klubu, dwa miesiące po dołączeniu do niego.

De Boer najprawdopodobniej postawi na ustawienie 4-3-3 z Icardim na szpicy i wspierających go Perisića oraz Edera, choć na pozycji Edera może pojawić się również Antonio Candreva. Nowy nabytek rozpocznie jednak najprawdopodobniej z ławki. W pomocy tercet składający się z Kodogbii, Medela i Banegi. Najgorzej wygląda obrona z Nagatomo i D'Ambrosio na skrzydłach oraz Ranocchią w środku z Mirandą. Andrea Ranocchia występuje pod nieobecność zawieszonego Murillo.

Co u rywala? Chievo nie zmieniło się znacznie w trakcie letniego mercato. Główna zmiana nastąpiła na bramce, 38 letniego Bizzarriego zastąpił...rok młodszy Stefano Sorrentino, ponadto wykupiono Paula-Jose Mpoku, ale ten zawodnik dziś nie zagra.

W ubiegłym sezonie Chievo zajęło 9 miejsce, w tym roku o wywalczenie takiej lokaty będzie bardzo trudno, ale trener Rolando Maran z pewnością wierzy w swój zespół, że będzie zdolny do robienia niespodzianek. Oby nie nastąpiło to już dziś. Chievo nigdy nie było łatwe do ogrania, bo mają mocną obronę i są dobrze zorganizowani. Brakuje im może mocy w ataku, zwłaszcza po odejściu Alberto Paloschiego.