1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 25 Miranda, 24 Murillo, 21 Santon (87' Miangue 95); 17 Medel, 19 Banega, 7 Kondogbia; 23 Eder, 9 Icardi, 44 Perisic (68' Candreva 87).

30 Carrizo, 46 Berni, 5 Melo, 8 Palacio, 11 Biabiany, 13 Ranocchia, 27 Gnoukouri, 77 Brozovic, 94 Yao

1 Posavec; 4 Andelkovic (85' Cionek 15), 6 Goldaniga, 2 Vitiello; 19 Aleesami, 18 Chochev, 14 Gazzi, 10 Hiljemark, 3 Rispoli; 21 Quaison (54' Sallai 20), 30 Nestorovski (76' Balogh 22)

55 Marson, 68 Fulignati, 11 Embalo, 12 Gonzalez, 24 Bouy, 27 Bentivegna, 28 Jajalo, 70 Giuliano, 97 Pezzella

18' Goldaniga, 36' Aleesami, 69' Gazzi, 76' Murillo, 80' Sallai, 84' Rispoli

Jeżeli sprawdzi się przysłowie "pańskie oko, konia tuczy" to o wynik dzisiejszego starcia z Palermo możemy być spokojni. O 18:00 Nerazzurri zmierzą się z ekipą z Sycylii w ramach 2. kolejki Serie A. Będzie to 57 mecz Interu z tą drużyną, z czego Nerazzurri wygrali 29, 21 zakończyło się remisem a 6 zwycięstwem Palermo. Czy Interowi uda się wygrać swój 8 z 9 ostatnich meczów Serie A u siebie?

Delegacja z Chin i Indonezji

Jindong Zhang, jego syn Steven Zhang oraz pozostali członkowie chińskiej delegacji, Erick Thohir, dyrektorzy i zapewne nie zasiadający w zarządzie, ale wciąż trzymający kciuki za Inter, Massimo Moratti zasiądą dzisiaj na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie by obejrzeć debiutancki na własnym terenie mecz Interu pod przewodnictwem Franka de Boera.

Szalony weekend

Dużo się działo w ostatnich dniach w ekipie Nerazzurrich. Wraz z przylotem Chińczyków, Inter dopiął transfer Joao Mario i Gabriela Barbosy. Ten drugi najprawdopodobniej dołączy do Interu już tego lata, a nie jak spekulowano w ostatnich tygodniach, w grudniu. Wciąż jednak brak oficjalnego komunikatu Interu w sprawie Brazylijczyka, zaś jeśli chodzi o Portugalczyka, taki komunikat wydał Sporting, zatem możemy być pewni że reprezentant Mistrzów Europy zasili Inter, lecz dziś na pewno nie zagra. Być może obejrzy swoich nowych kolegów z trybun, u boku właścicieli. W piątek również Inter poznał swoich rywali w fazie grupowej Ligi Europy, którymi będą Sparta Praga, Southampton oraz Hapoel Be'er Sheva.

O rywalu

Palermo to nie jest najbardziej wymagający rywal z jakim Interowi przyjdzie się mierzyć w tym sezonie. To zdecydowanie jedna ze słabszych ekip w lidze, z szalonym Maurizio Zamparinim w roli właściciela, który na różne niepowodzenia potrafi reagować bardzo emocjonalnie np. zwalniając trenera.

W ekipie przyjezdnych mamy szansę zobaczyć reprezentanta Polski, jest nim Thiago Cionek, członek kadry Polski na Euro 2016.

Poprzedni mecz

Porażka na inaugurację z Chievo była równie bolesna co zaskakująca. Inter zaprezentował się słabo, a Frank de Boer wśród głównych przyczyn porażki wskazał słabe przygotowanie fizyczne jego podopiecznych. Czy przez ostatni tydzień udało się to poprawić? Na pewno tak, ale czy wystarczająco? Przekonamy się za kilka godzin.

Palermo swój mecz na inaugurację również przegrało, 0-1 z Sassuolo na własnym terenie.

Ostatnie bezpośrednie starcie

Inter grał z Palermo 6 marca i zwyciężył 3-1 po trafieniach Ljajića, Icardiego i Perisića.

Inter strzelał w każdym z ostatnich 13 meczach u siebie przeciwko tej drużynie, strzelając 34 bramki, średnio 2.6 na mecz.

Przygotowania Palermo do sezonu

Od 10 do 28 lipca w Bad Kleinkirchheim (Austria)
16 lipiec - Palermo-ASKO Mittlern 10-0
22 lipiec - Balmaz Kamilla Gyogyfurdo-Palermo 3-1 - Balmazujvaros (Węgry)
27 lipiec - Palermo-Al Wehda 1-1 - Bad Kleinkirchheim (Austria)
6 sierpień - Palermo-Olympique Marsylia 1-1 - Palermo

Jakie ustawienie?

Pewni możemy być jednego, Inter w przeciwieństwie do meczu w Weronie, nie wybiegnie w ustawieniu 5-3-2, a najprawdopodobniej 4-3-3. Do składu wraca Jeison Murillo co oznacza, że z niego wypada Andrea Ranocchia, a to jest dobra informacja. Nie zobaczymy ponadto Erkina i Jovetića, którzy są na wylocie z klubu, a także kontuzjowanego Nagatomo, Ansaldiego i Andreollego, choć ten ostatni i tak by nie zagrał.

W przypadku gości zabraknie Morganelli, Rajkovića, Lazaara i Struny.