26 maja 2012    14:30 | Sparing | Mecz towarzyski

Strzelcy: Coutinho 5, Wanggai 11, Coutinho 42, Pazzini 61, 74, Pahabol 45+2

22 Maulana (Ridwan 78); 21 Ardiles (Bachtiar 71), 14 Rahman, 17 Saputra, 4 Diego; 8 Aiboy (Yulianto 54), 11 Sakti (Syam 62), 13 Wahyu (Busari 87); 23 Maniani, 5 Wanggai (Bonai 12), 3 Sinaga (Bachdim 30)

12 Syamsidar, 18 Valentino

21 Orlandoni (Castellazzi 46); 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel (Dellafiore 60), 4 Zanetti (Crisetig 90); 17 Palombo (Poli 46), 19 Cambiasso (Terrani 86); 42 Jonathan (Biraghi 70), 29 Coutinho (Tremolada 78), 81 Longo (Pazzini 46); 22 Milito

91 Di Gennaro

Ardiles 28, Maicon 36, Samuel 39

Wynikiem 4-2 dla Interu zakończyło się dzisiejsze spotkanie towarzyskie pomiędzy reprezentacją Indonezji a Interem Mediolan. Bramki dla zespołu Andrei Stramaccioniego zdobyli: Coutinho (2) oraz Pazzini (2).

Inter był naturalnym faworytem spotkania. Na stadionie Gelora Bung Karno zjawił się komplet publiczności. Na jednej z trybun znalazło się bardzo wielu sympatyków Interu ubranych w klubowe koszulki i zaopatrzonych w flagi i transparenty w barwach Interu. Ivan Ramiro Cordoba wyjątkowo był kapitanem w dzisiejszym meczu, pomimo obecności na boisku Javiera Zanettiego. Dla Kolumbijczyka był to bezwględnie ostatni mecz w barwach Interu, podobnie jak Paolo Orlandoniego, który stanął dziś od pierwszych minut między słupkami bramki Interu.

Inter szybko wyszedł na prowadzenie za sprawą Philippe Coutinho. Młody Brazylijczyk rozgrywał dziś bardzo dobre spotkanie i taką grą z pewnością ucieszył Andreę Stramaccioniego, który chciałby mieć tego zawodnika w zespole na kolejny sezon. Prowadzenie Interu nie trwało długo, ponieważ chwilę później reprezentacja Indonezji wyrównała. Od tamtej pory, zespołem który całkowicie dominował na boisku był Inter. Nerazzurri strarzali masę okazji, lecz w wielu przypadkach bardzo dobrze spisywał się bramkarz Maulana. Do przerwy Inter prowadził 2-1, ponieważ drugą bramkę zdobył Coutinho, który w polu karnym podcinką pokonał bramkarza gospodarzy.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, Inter nadal dominował i stwarzał okazję a trener stopniowo wprowadzał na murawę zmienników. Jednym z zawodników, którzy pojawili się po przerwie był Giampaolo Pazzini i to on strzelił dla Interu kolejne dwa gole.

Ambitnie grający gospodarze w ostatniej minucie meczu zdołali strzelić gola na 4-2 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Indonezja: 22 Maulana; 21 Ardiles, 14 Rahman, 17 Saputra, 4 Diego; 8 Aiboy, 11 Sakti, 13 Wahyu; 23 Maniani, 5 Wanggai, 3 Sinaga

ławka: 1 Ridwan, 12 Syamsidar, 6 Syam, 15 Bachtiar, 18 Valentino, 7 Busari, 9 Bachdim, 10 Yulianto, 25 Bonai
trener: Nil Maizar

Inter: 21 Orlandoni; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel, 4 Zanetti; 17 Palombo, 19 Cambiasso; 42 Jonathan, 29 Coutinho, 81 Longo; 22 Milito
ławka: 12 Castellazzi, 91 Di Gennaro, 24 Dellafiore, 34 Biraghi, 18 Poli, 48 Crisetig, 53 Tremolada, 7 Pazzini, 96 Terrani
trener: Andrea Stramaccioni

sędzia: Nagor Amir Bin Noor Mohamed (Malezja)

Trener: Andrea Stramaccioni