1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 24 Murillo, 25 Miranda, 15 Ansaldi (60' Eder 23); 5 Gagliardini, 7 Kondogbia; 87 Candreva (82' Palacio 8), 6 Joao Mario (69' Banega 19), 44 Perisic; 9 Icardi.

30 Carrizo, 46 Berni, 2 Andreolli, 11 Biabiany, 21 Santon, 27 Gnoukouri, 55 Nagatomo, 95 Miangue, 96 Barbosa.

70 Sorrentino; 21 Frey (60' Spolli 2), 3 Dainelli, 5 Gamberini, 18 Gobbi; 19 Castro (72' De Guzman 1), 8 Radovanovic, 28 Bastien; 23 Birsa (46' Izco 13); 69 Meggiorini, 31 Pellissier.

32 Bressan, 98 Confente, 12 Cesar, 45 Inglese, 80 Kiyine, 83 Floro Flores, 97 Depaoli.

Sobotni wieczór rezerwujemy dla Interu. Nerazzurri zmierzą się dzisiaj na Giuseppe Meazza z ekipą Chievo w ramach 20. kolejki Serie A, drużyną z którą Inter nie przegrał od 13 spotkań. Miejmy nadzieję, że ta passa zostanie podtrzymana.

Inter wygrał swoje 5 ostatnich meczów u siebie w Serie A i liczy na kolejną zdobycz. Nerazzurri chcą naprawdę dobrze wejść w 2017 rok, by na koniec sezonu osiągnąć cel, którym jest trzecie miejsce. To może się udać, jeśli wyniki jakie podopieczni Piolego notowali w ostatnich tygodniach się utrzymają.

Ostatnie starcia

Poprzedni mecz Interu z Chievo miał miejsce w 1. kolejce aktualnych rozgrywek i Inter nie wspomina go dobrze. W Weronie zwyciężyło Chievo 2-0.

21.08.2016 Chievo 2-0 Inter
03.02.2016 Inter 1-0 Chievo
20.09.2015 Chievo 0-1 Inter
03.05.2015 Inter 0-0 Chievo
15.12.2014 Chievo 0-2 Inter

Sytuacja w lidze

Inter jako jedyna drużyna w Serie A obok Juventusu ma za sobą serię aż 4 zwycięstw z rzędu (Genoa, Sassuolo, Lazio, Udinese) i dzisiaj apetyt jest na kolejne. Oczywiście to Inter jest faworytem tego meczu, bo gra u siebie i prezentuje się coraz lepiej, ale lekceważenie Chievo byłoby błędem. Chievo to średniak ligowy, ale po dwóch ostatnich porażkach z Romą i Atalantą, na pewno w tym zespole jest wielka wola rehabilitacji za ostatnie niepowodzenia i próby sprawienia niespodzianki poprzez urwanie punktów faworyzowanemu rywalowi.

W tabeli Nerazzurri są na 7 pozycji, Chievo jest 10. Dystans między klubami wynosi 8 punktów. Inter traci do lidera z Turynu 12 punktów, a Juve ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz. Do trzeciego miejsca Interowi brakuje 5 lub 6 punktów (Milan ma jeden zaległy mecz, jeżeli by go wygrał, dziś byłby na 3 pozycji w tabeli).

FORMA:

INTER: ZPZZZZ
CHIEVO: PRZZPP

Kto zagra, kto nie?

Inter nie będzie mógł skorzystać z Marcelo Brozovića, który w ostatnim czasie regularnie był wystawiany przez Stefano Piolego. W kadrze nie ma już Felipe Melo i Stevana Jovetića, bowiem obaj zmienili kluby. Oznacza to, że sporą szansę na debiut ma nowy nabytek Roberto Gagliardini, oraz na wejście z ławki Gabriel Barbosa. Stefano Pioli będzie mógł również skorzystać z Garego Medela, który wraca po kontuzji, ale mało prawdopodobne by Chilijczyk wyszedł od pierwszej minuty.

Chievo będzie bez Ruganiego, Hetemaja, Sardo, Cacciatore i Seculina.

Trener: Stefano Pioli
Sędzia: Giacomelli