1 Cordaz; 31 Sampirisi, 93 Ajeti (66' 44 Cabrera), 7 Ceccherini (85' 32 Tumminello), 87 Martella; 6 Rohden (72' 37 Faraoni), 10 Barberis, 38 Mandragora, 5 Stoian; 17 Budimir, 24 Tonev

3 Festa, 78 Viscovo, 8 Aristoteles, 11 Kragl, 13 Izco, 20 Pavlovic, 29 Trotta, 34 Simic, 89 Crociata

1 Handanovic; 33 D'Ambrosio (85' 13 Ranocchia), 37 Skriniar, 25 Miranda, 29 Dalbert (64' 55 Nagatomo); 5 Gagliardini (56' 11 Vecino), 20 B. Valero; 87 Candreva, 10 J. Mario, 44 Perisic; 9 Icardi

27 Padelli, 46 Berni, , 17 Karamoh, 23 Eder, 61 Vanheusden, 77 Brozovic, 99 Pinamonti

40' Miranda (I), 82' Cordaz (C), 91' Candreva (I)

Nerrazzurri kontynuują serię zwycięskich meczów. Tym razem bez fajerwerków, lecz kolejne 3 pkt. jadą do Mediolanu. Crotone 0 Inter 2. Na listę strzelców wpisali się dzisiaj Milan Skriniar oraz Ivan Perisić.

To było zdecydowanie najsłabsze 45 minut w wykonaniu podopiecznych Luciano Spallettiego w obecnym sezonie. Davide Nicola zapewniał, że jego drużyna nie wystraszy się wyżej notowanego rywala i nie były to tylko puste słowa. Crotone zagrało odważnie i wysokim pressingiem. Zawodnicy Interu wyglądali na zaskoczonych takim obrotem sprawy i kompletnie nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych gospodarzy. Ataki Nerazzurrich były wolne i przewidywalne, a przez proste straty narażali się na groźne kontry. Pomimo słabej dyspozycji to jednak Inter powinien schodzić na przerwę z przewagą jednego gola. Po wzorowo przeprowadzonym kontrataku w sytuacji sam na sam z Cordazem znalazł się Joao Mario. Niestety Portugalczyk zmarnował doskonałą okazję na gola.

Druga odsłona nie przyniosła oczekiwanego przebudzenia w szeregach Nerazzurrich. Inter nadal nie miał pomysłu na grę, a gdyby w ataku Crotone nadal biegał Diego Falcinelli to już w 51 minucie powinno być 1 - 0. W rolę bohatera gospodarzy spróbował wcielić się Aleksandar Tonev, lecz zwycięsko z tego starcia wyszedł Samir Handanović. Niestety to właśnie Słoweniec długimi minutami wyrastał na pierwszoplanową postać w szeregach Interu. To w jaki sposób wybronił uderzenie Rohdena z 68 minuty, pozostanie jego tajemnicą. Niesieni żywiołowym dopingiem gospodarze mocno uwierzyli w ponowne pokonanie faworyzowanego rywala. Nerazzurri zaprezentowali dzisiaj swoją zdecydowanie brzydszą twarz i w pewnym momencie wydawało się, że bezbramkowy remis to wszystko na co ich dzisiaj stać. Taki scenariusz nie przypadł do gustu Milanowi Skriniarowi. W 82 minucie  w zamieszaniu pod bramką Cordaza to właśnie Słowak zachował najwięcej zimnej krwi i sytuacyjnym uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Z rywali wyraźnie uszło powietrze. W 85 minucie na boisku zameldował się Andrea Ranocchia, który zmienił kontuzjowanego D'Ambrosio. Miejmy nadzieję, że uraz nie okaże się zbyt poważny. Już w doliczonym czasie gry Inter ustalił wynik spotkania na 2 - 0. Ivan Perisić łatwo zwiódł Davide Faraoniego i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Już we wtorek czeka nas kolejna porcja ligowym zmagań. W ramach 5 kolejki, Inter na wyjeździe zmierzy się z Bolonią.

Historia spotkań Interu z Crotone nie jest bogata, bowiem choć ten klub powstał już w 1910 roku, przez większość swojego istnienia błąkał się po niższych ligach. Jutro w ramach 4. kolejki Serie A, piłkarze z Calabrii podejmą Nerazzurrich z nadzieją na przerwanie ich zwycięskiej passy. My natomiast liczymy, że po tym meczu Nerazzurri na koncie będą mieć już 12 oczek.

Był to wyjątkowo "nudny" tydzień rozdzielający mecz ze SPAL z meczem przeciwko Crotone. Nudny, ponieważ w świecie Interu niewiele się działo interesującego o czym moglibyśmy wspomnieć i pamiętać. Nawet jako redakcja mieliśmy spore problemy by znaleźć interesujący materiał o którym moglibyśmy dla Was napisać. Być może w tej nudzie jest pewna inna zaleta. Luciano Spalletti mógł w spokoju prowadzić zajęcia ze swoimi piłkarzami i przygotowywać ich do tej potyczki.

Z pozoru wydaje się to spotkanie łatwe, ale jak pokazuje przeszłość i chociażby poprzedni pojedynek ze SPAL, mecz sam się nie wygra i piłkarze będą musieli włożyć trochę wysiłku, by wrócić z kompletem punktów, który w tym przypadku jest obowiązkowy.

Inter wygrał 5 ostatnich meczów Serie A, natomiast Crotone nie strzeliło w ostatnich 3 meczach Serie A żadnej bramki.

Ciekawostką jest, że Nerazzurri wybiegną na murawę w nowym 3 komplecie koszulek, a w ataku brylować ma blondwłosy...Mauro Icardi, który pozazdrościł koloru włosów swojej żonie, choć niektórzy dopatrują się inspiracji w Leo Messim, z którym ostatnio miał okazję trenować i grać.

Z piekła do nieba... na rowerze

Podopieczni Davide Nicoli rzutem na taśmę uniknęli spadku w poprzednim sezonie. Po fatalnym początku rozgrywek, Crotone wyrosło na jednego z głównych kandydatów do opuszczenia szeregów Serie A. Tylko trener Nicola był przekonany o jakości swojego zespołu i obiecał, że w przypadku utrzymania wyruszy w rowerową podróż po całym kraju. Heroiczna postawa Rossoblu przysporzyła im wielu fanów. Ostatecznie Crotone pozostało w lidze, a Davide Nicola dotrzymał danego słowa.

Start obecnego sezonu nie wygląda najlepiej w wykonaniu klubu ze Stadio Ezio Scida. Crotone ma na koncie tylko 1 punkt (remis z Hellas 0 - 0) i nie zdobyło jeszcze nawet gola. Latem z klubem pożegnał się najlepszy strzelec Diego Falcinelli (powrót do Sassuolo), a godnych następców, póki co nie widać.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że rozpędzona maszyna Luciano Spallettiego powinna rozjechać niżej notowanego rywala. Inter Mediolan pozostaje niepokonany, a w znakomitej dyspozycji znajduje się duet Mauro Icardi - Ivan Perisić. Trzeba będzie jednak uważać. Ekipa Crotone w starciu z Interem nie ma nic do stracenia, a Davide Nicola zapowiada otwartą grę i walkę o pełną pulę.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z Crotone miał miejsce 9 kwietnia 2017 roku na Stadio Ezio Scida i była to 31. kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 2-1 i bramki strzelali: Falcinelli (k). 19, 22, D’Ambrosio 65. Arbitrem tego spotkania był Guida.

Poprzednie mecze z Crotone

9 kwietnia 2017  |  Crotone 2-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
6 listopada 2016  |  Inter Mediolan 3-0 Crotone  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 3. miejscu. W rozegranych dotychczas 3 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 9 punktów notując 3 zwycięstwa, 0 remisów oraz 0 porażkek. Różnica bramek to 7 przy 8 strzelonych i 1 straconych bramkach.

Crotone w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 18. miejscu i w rozegranych dotychczas 3 meczach ekipa rywali zdobyła 1 punktów notując 0 zwycięstw, 1 remis oraz poniosła 2 porażki. Różnica bramek to -4 przy 0 strzelonych i 4 straconych bramkach.

Prawdopodobne składy

Crotone nie będzie mogło wystawić Andrei Naliniego, natomiast Luciano Spalletti nie będzie miał do dyspozycji Joao Cancelo, który leczy uraz kolana. Nie spodziewamy się dużych zmian w składzie. Jak sugerują dziennikarze, jedną taką zmianą może być zastąpienie Borji Valero przez Matiasa Vecino, aczkolwiek naszym zdaniem Valero zagra od początku. Bardzo możliwe, że w miarę upływu meczu na boisku pojawi się debiutujący Yann Karamoh, który na niedawnym meczu kontrolnym w Appiano Gentile zdołał wpisać się na listę strzelców.

Widzów: 13422
Sędzia: Banti