1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 55 Nagatomo (84' 21 Santon); 11 Vecino (74' 10 Joao Mario), 5 Gagliardini; 87 Candreva, 20 B. Valero, 44 Perisic; 9 Icardi (87' 23 Eder)

27 Padelli, 46 Berni, 7 Cancelo, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 29 Dalbert, 99 Pinamonti

1 Puggioni; 24 Bereszynski, 26 Silvestre, 13 Ferrari, 29 Murru; 8 Barreto (65' 16 Linetty), 34 Torreira, 18 Praet; 90 Ramirez (46' 9 Caprari); 27 Quagliarella, 91 Zapata (57' 99 Kownacki)

12 Krapikas, 92 Tozzo, 7 Sala, 11 Alvarez, 17 Strinic, 19 Regini, 21 Verre, 28 Capezzi

Murru (S), Silvestre (S), Gagliardini (I), Eder (I)

Po emocjonującym spotkaniu Inter ostatecznie pokonał Sampdorię 3 - 2.  Losy meczu ważyły się do ostatnich sekund. Gospodarze prowadzili już trzema bramkami po trafieniu Milana Skriniara i dwóch golach Mauro Icardi. Goście nie złożyli jednak broni i odpowiedzieli bramkami Dawida Kownackiego i Fabio Quagliarelli.

Prawdziwy emocjonalny rollercoaster przeżyli dziś sympatycy Interu Mediolan. Po koncertowo rozegranej pierwszej godzinie spotkania, gospodarze pozwolili dojść do głosu rozbitym rywalom i do ostatniego gwizdka musieliśmy drżeć o końcowy wynik.

W pierwszej połowie oglądaliśmy chyba najlepsze wydanie Nerazzurrich w obecnym sezonie. Podopieczni Luciano Spallettiego szybko wyszli na prowadzenie na sprawą Milana Skriniara. Słowak najlepiej zachował się w podbramkowym zamieszaniu po rzucie rożnym i wykorzystał niezdecydowanie bramkarza przyjezdnych. W 32 minucie na 2 - 0 podwyższył niezawodny Mauro Icardi. Prowadzenie do przerwy mogło być znacznie bardziej okazałe. Inter z łatwością dochodził do kolejnych sytuacji. O sporym pechu mogą mówić chociażby Perisić i Icardi, którzy obijali słupki bramki strzeżonej przez Puggioniego.

Od początku drugiej połowy na murawie zameldował się Gianluca Caprari. Marco Giampaolo dał więc wyraźny sygnał do odrabiania strat. Do siatki ponownie trafił jednak Inter. To była klasyka w wykonaniu czarno - niebieskich. Ivan Perisić dograł ze skrzydła do wbiegającego Mauro Icardiego, a kapitan tylko dopełnił formalności. W tym momencie wydawało się, że kolejne gole będą tylko kwestią czasu. Goście mieli jednak inne plany na dalszą część spotkania. W 64 minucie Fabio Quagliarella dośrodkował do Dawida Kownackiego, a ten strzałem na krótki słupek pokonał Samira Handanovicia. Golkiper Interu powinien lepiej zachować się w tej sytuacji. Zdobyta bramka dodała animuszu graczom Sampy, którzy ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków. Swoje sytuacje miał przede wszystkim Quagliarella. Na całe szczęście, doświadczony napastnik wykorzystał tylko jedną ze swoich okazji. W 85 minucie trafił głową po dograniu od Praeta. Tego wieczora nie padło już więcej bramek i Nerazzurrim udało się dowieźć wygraną do końcowego gwizdka. Druga połowa to jednak spory materiał do pracy dla sztabu szkoleniowego i zawodników. Na szczęście, tym razem obyło się bez straty punktów.

Dziś wieczorem po krótkim odpoczynku, piłkarze Interu zagrają ligowy mecz z Sampdorią Genua. Nerazzurri są faworytem, choć Sampdoria na pewno nie będzie łatwym rywalem, ponieważ w tym sezonie ekipa z Genui spisuje się bardzo przyzwoicie.

Nerazzurri są faworytem spotkania, a wygrana z Milanem i remis wyjazdowy z Napoli z pewnością dodała wiary we własne umiejętności podopiecznym Spallettiego. Nikt tego głośno nie mówi, ale na ten moment Inter jest w walce o Scudetto i jeśli utrzyma ten stan, na koniec sezonu, nawet jeżeli ostatecznie nie uda się osiągnąć Mistrzostwa Włoch, Nerazzurri może w końcu awansują do upragnionej i wyczekiwanej nie tylko w czarno-niebieskiej części Mediolanu - Lidze Mistrzów.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z Sampdoria miał miejsce 3 kwietnia 2017 roku na Stadio Giuseppe Meazza i była to 30. Kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 1-2 i bramki strzelali: D’Ambrosio 36, Schick 49, Quagliarella pen. 85. Arbitrem tego spotkania był Celi.

Poprzednie mecze z Sampdoria

3 kwietnia 2017  |  Inter Mediolan 1-2 Sampdoria  |  Serie A   |   » zobacz raport
30 października 2016  |  Sampdoria 1-0 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
20 lutego 2016  |  Inter Mediolan 3-1 Sampdoria  |  Serie A   |   » zobacz raport
22 marca 2015  |  Sampdoria 1-0 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 2. miejscu. W rozegranych dotychczas 9 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 23 punktów notując 7 zwycięstw, 2 remisy oraz 0 porażkek. Różnica bramek to 12 przy 17 strzelonych i 5 straconych bramkach.

Sampdoria w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 6. miejscu i w rozegranych dotychczas 8 meczach ekipa rywali zdobyła 17 punktów notując 5 zwycięstw, 2 remisy oraz poniosła 1 porażkę. Różnica bramek to 7 przy 16 strzelonych i 9 straconych bramkach.

Prawdopodobne składy:

Trener Spalletti w dzisiejszym meczu ponownie nie będzie mógł wystawić Brozovića czy Vanheusdena. W przypadku tego drugiego i tak raczej nie dostałby szansy gry, ale Brozović już tak. W pomocy zapewne zobaczymy więc duet Vecino - Gagliardini, który dobrze spisał się w Neapolu, zaś przed nimi stały zestaw w postaci Valero, Candrevy, Perisića i wysuniętego Icardiego. W obronie bez zmian i poza składem nadal pozostaje Dalbert, który na razie przegrywa rywalizację z Nagatomo.

U gości jest kilku piłkarzy związanych z Interem lub.. Polską. Mowa tu o Silvestre, Caprarim, Alvarezie  i polakach w postaci Bereszyńskiego, Kownackiego i Linettego. Ten ostatni ostatnio trafiał do siatki, jednak mimo to nie jest typowany do występu od pierwszego gwizdka sędziego.

Widzów: 54451
Sędzia: Guida