1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 21 Santon; 11 Vecino, 5 Gagliardini; 87 Candreva (72' 77 Brozovic), 20 B. Valero (83' 10 Joao Mario), 44 Perisic; 9 Icardi (90' 23 Eder)

27 Padelli, 46 Berni, 7 Cancelo, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 29 Dalbert, 55 Nagatomo, 99 Pinamonti

1 Berisha; 3 Toloi (77' 32 Haas), 6 Palomino, 5 Masiello; 33 Hateboer, 15 Cristante, 4 De Roon, 21 Castagne; 72 Ilicic (54' 29 Petagna), 27 Kurtic; 10 Gomez (67' 7 Orsolini)

91 Gollini, 31 Rossi, 8 Gosens, 9 Cornelius, 20 Vido, 23 Melegoni, 28 Mancini, 88 Schmidt, 95 Bastoni

Palomino (A), Kurtic (A)

Inter zachował miano niepokonanego zespołu i ograł Atalantę Bergamo 2 - 0. W drugiej połowie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się niezawodny Mauro Icardi.

Po niespodziewanej porażce Juventusu z Sampdorią, Nerazzurri stanęli przed szansą wskoczenia tuż za plecy prowadzącego Napoli. Luciano Spalletti zaskoczył wyjściowym ustawieniem i po raz pierwszy od pięciu spotkań zdecydował się na zmianę personalną. Na lewej stronie defensywy w miejsce Yuto Nagatomo pojawił się Davide Santon.

Nie było za to zaskoczenia w przebiegu spotkania. Inter miał przewagę i prowadził grę. Rywale skupiali się na konsekwentnej grze w defensywie i sporadycznych kontratakach. Można było odnieść wrażenie, że kompromitacja z poprzedniego sezonu mocno siedzi w głowach zawodników Gasperiniego. To Samir Handanović musiał się jednak wykazać jako pierwszy. Szczęścia spróbował Hateboer, lecz Słoweniec skutecznie interweniował. W 25 minucie znakomitą okazję do objęcia prowadzenia zmarnował Mauro Icardi. Po magicznym zagraniu Borji Valero, Argentyńczyk z łatwością poradził sobie z Palomino i stanął oko w oko z golkiperem gości. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł jednak Berisha. Po chwili Maurito znów był blisko zdobycia bramki, lecz nieczysto trafił w piłkę po dośrodkowaniu Antonio Candrevy. W końcówce pierwszej połowy kapitan Interu upadł w polu karnym i wydawało się, że mógł być faulowany przez jednego z obrońców Atalanty. Gwizdek arbitra jednak milczał i obyło się bez wideo weryfikacji całego zdarzenia. Oba zespoły schodziły więc do szatni przy bezbramkowym remisie.

Luciano Spalletti miał świadomość, że z każdą kolejną minutą o zwycięstwo może być coraz trudniej i nakazał swoim zawodnikom szybkie załatwienie formalności. Ciężar zdobywanie bramek w drużynie Interu leży głównie na barkach Mauro Icardiego i Argentyńczyk ponownie wywiązał się ze swojego zadania. W 47 minucie jego uderzenie obronił jeszcze Berisha, lecz przy kolejnej okazji Maurito mógł celebrować kolejnego gola. Antonio Candreva dograł piłkę z rzutu wolnego, a kapitan Nerazzurrich uwolnił się spod opieki obrońców i głową umieścił ją w siatce. Po kilku minutach Inter uderzył po rad drugi. Tym razem w rolę asystenta wcielił się Danilo D'Ambrosio, lecz adresat podania pozostał ten sam. Icardi ponownie uderzył głową i jego strzał ponownie znalazł drogę do bramki Atalanty Bergamo. Drugi gol całkowicie zabił ten mecz. Goście nie byli w stanie w żaden sposób zagrozić Interowi i zmusić do kapitulacji Handanovicia. Taki stan rzeczy doskonale pasował podopiecznym Spallettiego. Nerazzurri z Mediolanu nie forsowali tempa gry i starali się dowieźć wygraną do końcowego gwizdka. Cierpieli na tym niestety kibice, bo jakość spotkania mocno spadła. Efekt został jednak osiągnięty i piłkarze Interu mogli świętować kolejny komplet punktów.

Nerazzurri ze zmiennym szczęściem radzili sobie podczas przerwy na mecze reprezentacyjne. Pora już jednak zapomnieć o międzynarodowych bojach, ponieważ powraca ligowa codzienność. W niedzielny wieczór Inter podejmie Atalantę Bergamo w małych derbach Lombardii. Pierwszy gwizdek na Stadio Giuseppe Meazza zabrzmi o 20:45.

Atalanta to prawdziwa rewelacja poprzedniego sezonu. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego zachwycili piłkarską Italię. W obecnych rozgrywkach Nerazzurri z Bergamo łączą ligową rywalizację z występami w europejskich pucharach i trzeba przyznać, że radzą sobie całkiem nieźle. Atalanta prowadzi w trudnej grupie z Lyonem i Evertonem.

Ekipa z Bergamo fatalnie wspomina swoją ostatnią rywalizację z Interem na Stadio Giuseppe Meazza. Podopieczni Stefano Piolego rozegrali koncertową partię i zmietli rywali z murawy. Wynik 7 - 1 mówi wszystko o przebiegu tamtego spotkania. Graczom Gasperiniego będzie mocno zależało na zmazaniu tej plamy na honorze i zapewne podejdą do jutrzejszego meczu podwójnie zmotywowani. 13 kolejka może namieszać w czołówce, więc Inter za wszelką cenę musi postarać się o zwycięstwo.

Poprzednie mecze z Atalanta Bergamo

12 marca 2017  |  Inter Mediolan 7-1 Atalanta Bergamo  |  Serie A   |   » zobacz raport
23 października 2016  |  Atalanta Bergamo 2-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
16 stycznia 2016  |  Atalanta Bergamo 1-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
23 sierpnia 2015  |  Inter Mediolan 1-0 Atalanta Bergamo  |  Serie A   |   » zobacz raport
15 lutego 2015  |  Atalanta Bergamo 1-4 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 3. miejscu. W rozegranych dotychczas 12 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 30 punktów notując 9 zwycięstwa, 3 remisów oraz 0 porażkek. Różnica bramek to 14 przy 23 strzelonych i 9 straconych bramkach.

Atalanta Bergamo w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 10. miejscu i w rozegranych dotychczas 12 meczach ekipa rywali zdobyła 16 punktów notując 4 zwycięstwa, 4 remisów oraz poniosła 4 porażki. Różnica bramek to 3 przy 19 strzelonych i 16 straconych bramkach.