1 Rafael; 13 Romagna, 23 Ceppitelli, 3 Andreolli; 16 Faragò, 18 Barella, 8 Cigarini, 21 Ionita (64' 17 Farias), 20 Padoin; 30 Pavoletti (87'9 Giannetti), 10 Joao Pedro (82' 7 Cossu)

26 Crosta, 28 Cragno, 2 Van der Wiel, 4 Dessena, 12 Miangue, 19 Pisacane, 24 Capuano, 36 Melchiorri

1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 21 Santon; 11 Vecino (53' 77 Brozovic), 5 Gagliardini; 87 Candreva (86' 7 Cancelo), 20 B. Valero, 44 Perisic; 9 Icardi (94' 23 Eder)

27 Padelli, 46 Berni, 10 Joao Mario, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 29 Dalbert, 55 Nagatomo, 99 Pinamonti

Miranda (I), Ceppitelli (C), Gagliardini (I)

Sardynia zdobyta! Inter pokonał Cagliari 3 - 1 i przynajmniej do jutra może rozsiąść się w fotelu lidera Serie A. Dla Nerazzurrich dwukrotnie trafił dziś Mauro Icardi, a jedno trafienie dołożył Marcelo Brozović. Gola dla gospodarzy zdobył Leonardo Pavoletti.

Diego Lopez dobrze odrobił prace domową przed starciem z Interem Mediolan. Szkoleniowiec Cagliari wiedział, że sposobem na faworyzowanego rywala jest wysoki pressing i odważna gra od pierwszych minut spotkania. Gospodarze weszli w mecz z odpowiednim nastawieniem i początkowe 25 minut zdecydowanie należało do nich. Inter był stłamszony i zepchnięty do głębokiej defensywy. Okres przewagi Cagliari powinien zostać podsumowany golem autorstwa Pavolettiego, lecz inne plany miał Samir Handanović. W 16 minucie Słoweniec fenomenalnie zareagował przy strzale z bliskiej odległości i sytuacyjną interwencją uratował swój zespół. Takie sytuacje trzeba wykorzystywać, ponieważ lubią się mścić. Nie inaczej było tym razem. W 29 minucie padł gol dla Interu Mediolan. Antonio Candreva dorzucił piłkę, Ivan Perisić zgrał do tyłu, a Mauro Icardi dopełnił formalności. Argentyńczyk mógł ponownie wpisać się na listę strzelców, lecz po dograniu Matiasa Vecino nieczysto trafił w piłkę i minął się z celem. W końcówce pierwszej połowy, szczęścia strzałem zza pola karnego szukał Davide Santon, ale jego próba okazała się minimalnie niecelna.

Drugą połowę od mocnego uderzenia mogło rozpocząć Cagliari. Z dystansu mocno uderzał Barella, piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców, lecz skończyło się tylko na rzucie rożnym. W 55 minucie boisko z powodu kontuzji opuścił Matias Vecino. W jego miejsce zameldował się Marcelo Brozović i po chwili zaliczył prawdziwe wejście smoka. Skriniar wypuścił w bój Antonio Candreve, a ten przytomnie wycofał piłkę do wbiegającego Brozovicia. Chorwat uderzył z pierwszej piłki i plasowanym strzałem pokonał bramkarza rywali. Stracony gol podciął skrzydła drużynie Cagliari. Inter w pełni przejął kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i szykowała się nam powtórka starcia z Atalantą Bergamo. W 71 minucie gospodarze niespodziewanie wrócili do gry za sprawą Leonardo Pavolettiego, który wykorzystał ospałość defensorów i zdobył gola na 1 - 2. Bardzo dobrym dośrodkowaniem popisał się w tej akcji Farago. Kontaktowa bramka dodała sił miejscowym i napędziła ich do śmielszych ataków. Dobrą sytuację zmarnował chociażby Farias. Na całe szczęście, od nerwowej końcówki uchronił nas Mauro Icardi. W 83 minucie zakotłowało się w polu bramkowym Cagliari. Rafael interweniował niepewnie i futbolówka spadła wprost pod nogi kapitana Nerazzurrich, a ten nie zwykł marnować takich okazji. Maurito uderzył pewnie i piłka zatrzepotała w siatce. Luciano Spalletti w samej końcówce wpuścił na boisko Joao Cancelo i Edera. Wynik nie uległ już zmianie i Nerazzurri mogli świętować kolejne ligowe zwycięstwo na trudnym terenie.

Dzięki tej wygranej Inter przeskoczył w tabeli drużynę Napoli i przynajmniej do jutra będzie liderował reszcie ligowej stawki, a Mauro Icardi zrównał się ilością trafień z Ciro Immobile.

Zwycięski marsz Interu trwa. Tym razem Nerazzurri udają się na południe, do Cagliari gdzie zmierzą się z ekipą prowadzoną przez Diego Lopeza. Inter wygrał 12 z swoich 15 ostanich meczów Serie A i dzisiaj będzie zdecydowanym faworytem, jednak mimo to musi mieć się na baczności.

Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliłoby Interowi przynajmniej na chwilę zasiąść na pozycji lidera tabeli, a w przypadku porażki Napoli z Udinese, zatrzymanie tej pozycji przynajmniej do następnej kolejki.

Rywale grają w kratkę, ale i tak lepiej niż na początku sezonu. W ostatnich 5 meczach zwyciężyli w trzech, pokonując wprawdzie Benvento i Hellas, ale ostatnie zwycięstwo nad Udinese doprowadziło do zwolnienia Luigiego Del Nerego.

Prawdopodobne składy

Obaj trenerzy nie mają większych problemów kadrowych, zwłaszcza Luciano Spalletti, który będzie mógł wystawić każdego ze swoich podopiecznych oprócz Vanheusdena.

Lopez nie będzie mógł skorzystać z Van der Wiela, a ponadto niedostępni są Sau, Deiola, Daga, Crosta, Antonini Lui, Tetteh.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z Cagliari miał miejsce 5 marca 2017 roku na Stadio Sant'Elia i była to 27. Kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 1-5 i bramki strzelali: Perisić (2), Banega, Icardi oraz Gagliardini. Arbitrem tego spotkania był Marco Di Bello.

Poprzednie mecze z Cagliari

5 marca 2017  |  Cagliari 1-5 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
16 października 2016  |  Inter Mediolan 1-2 Cagliari  |  Serie A   |   » zobacz raport
15 grudnia 2015  |  Inter Mediolan 3-0 Cagliari  |  Puchar Włoch   |   » zobacz raport
23 lutego 2015  |  Cagliari 1-2 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
28 września 2014  |  Inter Mediolan 1-4 Cagliari  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 2. miejscu. W rozegranych dotychczas 13 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 33 punktów notując 10 zwycięstw, 3 remisy oraz 0 porażkek. Różnica bramek to 16 przy 25 strzelonych i 9 straconych bramkach.

Cagliari w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 13. miejscu i w rozegranych dotychczas 13 meczach ekipa rywali zdobyła 15 punktów notując 5 zwycięstw, 0 remisów oraz poniosła 8 porażek. Różnica bramek to -9 przy 12 strzelonych i 21 straconych bramkach.