1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 21 Santon (70' 17 Karamoh); 11 Vecino (78' 23 Eder), 20 B. Valero; 87 Candreva, 77 Brozovic (54' 5 Gagliardini), 44 Perisic; 9 Icardi

27 Padelli, 46 Berni, 7 Cancelo, 13 Ranocchia, 29 Dalbert, 55 Nagatomo, 99 Pinamonti

1 Bizzarri; 19 Larsen, 5 Danilo, 17 Nuytinck; 27 Widmer, 72 Barak, 6 Fofana (73' 85 Behrami), 14 Jankto, 53 Adnan; 10 De Paul (88' 23 Hallfredsson), 15 Lasagna (78' 18 Perica)

22 Scuffet, 7 Matos, 9 Bajic, 13 Ingelsson, 20 Maxi Lopez, 55 Bochniewicz, 96 Ewandro, 97 Pezzella, 99 Balic

Adnan (U), Nuytinck (U), Fofana (U), Vecino (I), Widmer (U)

W Serie A nie ma już niepokonanych drużyn. Inter Mediolan musiał uznać dziś wyższość Udinese Calcio. Nerazzurri przegrali 1 - 3. Dla ekipy Massimo Oddo trafiali Lasagna, De Paul i Barak. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Mauro Icardi.

Ekipa z Udine zmieniła swoje oblicze po objęciu sterów przez trenera Massimo Oddo. Nic więc dziwnego, że kibice obawiali się dzisiejszego starcia na Stadio Giuseppe Meazza. Nastroje fanów okazały się uzasadnione. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Nerazzurrich, a stracony gol był wynikiem indywidualnego błędy Davide Santona. Niestety wszystko co najgorsze miało dopiero nadejść po przerwie.

Inter nie zwykł tracić punktów na własnym obiekcie, więc od pierwszych minut przycisnął rywala. Pierwsze 10 minut przyniosło przynajmniej 3 niezłe okazje dla gospodarzy. Uderzeniom Vecino, Candrevy i Perisicia brakowało jednak mocy i prezycji. Przewaga Nerazzurrich paradoksalnie przyniosła jednak prowadzenie dla gości w 14 minucie spotkania. Davide Santon stracił piłkę w okolicach własnego pola karnego, a następnie dał się łatwo ograć przez Widmera. Szwajcar dograł do Kevina Lasagny, a ten z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Stracony gol nie podłamał gospodarzy, którzy odpowiedzieli niemal natychmiast. Na prawej stronie kolejny raz błysnął Antonio Candreva. Reprezentant Włoch w swoim stylu dorzucił piłkę do Mauro Icardiego, a ten dopełnił formalności. Inter szybko doprowadził do wyrównania i intensywnie szukał kolejnego gola. Defensywa Udinese była bardzo dobrze zorganizowana, więc gracze Spallettiego często decydowali się na strzały zza pola karnego. Szczęścia próbowali m.in. Santon, Candreva czy Brozović. Ten ostatni był zresztą najbliżej wpisania się na listę strzelców, lecz piękny strzał z woleja minimalnie minął słupek bramki Bizzarriego. Na przerwę, obie jedenastki schodziły więc przy remisie 1 - 1.

Po bardzo dobrej pierwszej połowie w wykonaniu Nerazzurrich, wydawało się, że po przerwie gospodarze dopełnią formalności i przechylą szalę zwycięstwa na swoja stronę. Nic bardziej mylnego. Udinese zaraz po przerwie powinno objąć prowadzenie. Kevin Lasagna nie wykorzystał jednak błędu Milana Skriniara i fatalnie przestrzelił. Inter nie potrafił odnaleźć rytmu z pierwszej odsłony, a rywale radzili sobie coraz śmielej. W 57 minucie, ponownie w głównej roli wystąpił Davide Santon. Niestety obrońcy Interu przypadła dziś w udziale rola antybohatera. Włoch zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia nie miał wyboru i podyktował jedenastkę dla Udinese. Jego decyzję poprzedziła analiza wideo. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł Rodrigo De Paul i pewnie pokonał Samira Handanovicia. Inter ponownie starał się szybko poszukać wyrównania, ale był znacznie mniej przekonujący, niż przed przerwą. Bliski szczęścia był Milan Skriniar, ale po jego strzale głową piłka zatrzymała się tylko na poprzeczce. Starania gospodarzy ostatecznie zniweczyła trzecia bramka dla gości z Udine. Jakub Jankto dograł do Antonina Baraka, a ten ustalił wynik spotkania. Luciano Spalletti posyłał w bój kolejnych ofensywnych gracz, lecz nie potrafił zmienić już losów tego spotkania. Po fatalnej drugiej połówce, Nerazzurri musieli przełknąć gorycz porażki.

Nerazzurri powracają do ligowej rywalizacji i obrony fotelu lidera przed grupą pościgową. W 17 serii spotkań na Stadio Giuseppe Meazza przyjeżdża ekipa Udinese Calcio. Początek meczu w sobotę o godz. 15:00.

Pucharowa rywalizacja z Pordenone Calcio miała posłużyć za przegląd bezpośredniego zaplecza dla wyjściowej jedenastki. Zmiennicy nie spisali się jednak najlepiej i po spotkaniu z 3-ligowcem pozostał delikatny niesmak. Najlepszym sposobem na zmianę takiego stanu rzeczy jest udany występ przeciwko drużynie Massimo Oddo.

Inter mierzy w tym sezonie wysoko i mecze przeciwko zespołom pokroju Udinese muszą kończyć się na korzyść podopiecznych Luciano Spallettiego. Tym bardziej, że szkoleniowiec gospodarzy będzie mógł skorzystać ze wszystkich podstawowych graczy. Niedysponowany jest jedynie Joao Mario, lecz Portugalczyk i tak miałby małe szanse na występ od pierwszych minut.

W defensywie ponownie możemy spodziewać się kwartetu D'Ambrosio - Skriniar - Miranda - Santon. Ten ostatni narzekał na uraz po meczu z Juventusem, ale wszystko jest już w porządku. Jedynym odstępstwem od reguły ma być obecność w podstawowym składzie Marcelo Brozovicia. Chorwat typowany jest do gry na pozycji trequartisty. Za jego plecami powinniśmy oglądać duet Borja Valero - Matias Vecino.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z Udinese miał miejsce 28 maja 2017 roku na Stadio Giuseppe Meazza i była to 38. Kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 5-2 i bramki strzelali: Eder 5, Perisic 19, Brozovic 35, Eder 54, Balic 75, Angella (sam) 78, Zapata 90+2. Arbitrem tego spotkania był Di Paolo.

Poprzednie mecze z Udinese

28 maja 2017  |  Inter Mediolan 5-2 Udinese  |  Serie A   |   » zobacz raport
8 stycznia 2017  |  Udinese 1-2 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
23 kwietnia 2016  |  Inter Mediolan 3-1 Udinese  |  Serie A   |   » zobacz raport
12 grudnia 2015  |  Udinese 0-4 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
28 kwietnia 2015  |  Udinese 1-2 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 1. miejscu. W rozegranych dotychczas 16 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 40 punktów notując 12 zwycięstwa, 4 remisów oraz 0 porażek. Różnica bramek to 23 przy 33 strzelonych i 10 straconych bramkach.

Udinese w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 13. miejscu i w rozegranych dotychczas 15 meczach ekipa rywali zdobyła 18 punktów notując 6 zwycięstwa, 0 remisów oraz poniosła 9 porażki. Różnica bramek to -1 przy 23 strzelonych i 24 straconych bramkach.