2.00

1 Handanovic; 7 Cancelo (82' 29 Dalbert), 13 Ranocchia, 37 Skriniar, 21 Santon; 11 Vecino, 5 Gagliardini; 87 Candreva (73' 10 J. Mario), 20 B. Valero (85' 77 Brozovic), 44 Perisic; 9 Icardi

1 Strakosha; 15 Bastos, 3 De Vrij, 26 Radu; 77 Marusic, 16 Parolo, 6 Lucas Leiva, 21 Milinkovic (82' Nani), 19 Lulic (58' Lukaku); 18 Luis Alberto (65' F. Anderson); 17 Immobile

Santon, Vecino, Radu

Kolejny słaby mecz w wykonaniu podopiecznych Luciano Spallettiego. Po bezbarwnym widowisku Inter zremisował bezbramkowo z Lazio Rzym. Dla Nerazzurrich to już szósty kolejny mecz bez wygranej.

Pierwsze 45 minut nie przyniosły zbyt wielu oczekiwanych emocji. Lepiej rozpoczęli gospodarze, lecz ich przewaga nie miała większego przełożenia na konkretne sytuacja podbramkowe. Z biegiem czasu spotkanie się wyrównało, jednak kibice nie mięli zbyt wielu okazji do podrywania się ze swoich miejsc. W 20 minucie zza pola karnego huknął Milinković-Savić, lecz Handanović zachował czujność i dobrze interweniował. W ekipie Interu najbliżej szczęścia był Ivan Perisić. Po uderzeniu Chorwata świetnie zareagował jednak Strakosha i skończyło się tylko na rzucie rożnym. Tuż przed przerwą goście mogli wyjść na prowadzenie po niefortunnej interwencji Borji Valero. Na szczęście futbolówka otarła się tylko o poprzeczkę bramki Nerazzurrich.

Po przerwie obyło się bez zmian w składzie Interu Mediolan. To ważna informacja, ponieważ w pierwszej połowie problemy ze zdrowiem miał Andrea Ranocchia i gotowy do wejścia był już młodziutki Lombardoni. Drugą odsłonę lepiej rozpocząć mogli gospodarze. Borja Valero nawinął jednego z rywali i oddal groźny strzał zza pola karnego, ale Strakosha zdążył z interwencją. W 60 minucie stadion zamarł, kiedy arbiter zdecydował się podyktować rzut karny dla Lazio. Ręką w polu karnym zagrywał Milan Skriniar, lecz po analizie wideo sędzia Rocchi zdecydował się na zmianę decyzji. Goście stracili doskonałą okazję na objęcie prowadzenia. Z przebiegu drugiej połowy zapracowali sobie jednak na gola i tylko doskonała dyspozycja Samira Handanovicia oraz nieskuteczność Felipe Andersona zadecydowały, że było inaczej. Inter przespał zdecydowaną większość drugich 45 minut. Nerazzurri ponownie byli schematyczni do bólu i brakowało im przyśpieszenia w swoich atakach. Gospodarze przycisnęli dopiero w końcowej fazie spotkania, lecz ich próby spełzły na niczym.

INTER: 1 Handanovic; 7 Cancelo, 13 Ranocchia, 37 Skriniar, 21 Santon; 11 Vecino, 5 Gagliardini; 87 Candreva, 20 B. Valero, 44 Perisic; 9 Icardi.

Ławka: 27 Padelli, 46 Berni, 10 J. Mario, 17 Karamoh, 23 Eder, 29 Dalbert, 55 Nagatomo, 77 Brozovic, 98 Lombardoni, 99 Pinamonti.

LAZIO: 1 Strakosha; 15 Bastos, 3 De Vrij, 26 Radu; 77 Marusic, 16 Parolo, 6 Lucas Leiva, 21 Milinkovic, 19 Lulic; 18 Luis Alberto; 17 Immobile.

Ławka: 23 Guerrieri, 25 Vargic, 4 Patric, 5 Lukaku, 7 Nani, 8 Basta, 10 F. Anderson, 13 Wallace, 27 Luiz Filipe, 30 Neto, 66 Jordao, 96 Murgia.
Trener: Simone Inzaghi

Dziś o 18:00 na Giuseppe Meazza Inter podejmie Lazio Rzym prowadzone przez Simone Inzaghiego.

Nerazzurri po serii słabych wyników powodowanych obniżą formy, marzą o pozytywnym rezultacie aby zwycięstwem zakończyć rok 2017. Ewentualne zwycięstwo pozwoli utrzymać pozycję dającą szansę gry w Lidze Mistrzów oraz wciąż być w walce o Scudetto, o którym jednak po ostatnich meczach przestano mówić.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z Lazio Rzym miał miejsce 21 maja 2017 roku na Stadio Olimpico i była to 37. Kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 1-3 i bramki strzelali: eita 18, Andreolli 31, Hoedt (sam.) 36, Eder 73. Arbitrem tego spotkania był Di Bello.

Poprzednie mecze z Lazio Rzym

21 maja 2017  |  Lazio Rzym 1-3 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
31 stycznia 2017  |  Inter Mediolan 1-2 Lazio Rzym  |  Puchar Włoch   |   » zobacz raport
21 grudnia 2016  |  Inter Mediolan 3-0 Lazio Rzym  |  Serie A   |   » zobacz raport
1 maja 2016  |  Lazio Rzym 2-0 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 3. miejscu. W rozegranych dotychczas 18 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 40 punktów notując 12 zwycięstw, 4 remisy oraz 2 porażki. Różnica bramek to 20 przy 34 strzelonych i 14 straconych bramkach.

Lazio Rzym w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 5. miejscu i w rozegranych dotychczas 17 meczach ekipa rywali zdobyła 36 punktów notując 11 zwycięstw, 3 remisy oraz poniosła 3 porażki. Różnica bramek to 21 przy 43 strzelonych i 22 straconych bramkach.