7 Meret; 4 Cionek, 23 Vicari (86' 9 Bonazzoli), 27 Felipe; 29 Lazzari, 28 Schiattarella (75' 43 Paloschi), 77 Viviani, 88 Grassi, 17 Mattiello (83' 33 F. Costa); 19 Kurtic; 7 Antenucci

1 Gomis, 92 Marchegiani, 6 Cremonesi, 10 Floccari, 15 Vaisanen, 21 Salamon, 24 Vitale, 25 Guimaraes, 85 Dramé

1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 7 Cancelo; 11 Vecino, 20 B. Valero (91' 8 Rafinha); 87 Candreva (46' 23 Eder), 77 Brozovic (87' 5 Gagliardini), 44 Perisic; 9 Icardi

27 Padelli, 46 Berni, 2 Lisandro, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 21 Santon, 29 Dalbert, 55 Nagatomo, 99 Pinamonti

Paloschi

Kolejny słaby mecz Interu i kolejne stracone punkty. Tym razem, zaporą nie do przejścia okazało się walczące o utrzymanie SPAL. Goście długo prowadzili po samobójczym trafieniu Vicariego, ale ambitni gospodarze doprowadzili do wyrównania w samej końcówce. Na listę strzelców wpisał się Paloschi.

Ciężko napisać coś pozytywnego o pierwszej odsłonie dzisiejszego meczu w wykonaniu Nerazzurrich. Inter był zwyczajnie słaby. Ślimacze tempo rozgrywania akcji, brak elementu zaskoczenia, mnóstwo strat i niewymuszonych błędów. Dobrze zorganizowani w defensywie gospodarze nie mieli większych problemów z rozbijaniem kolejnych ataków rywali. Jedyną naprawdę groźną okazję na gola zmarnował Antonio Candreva. Uderzenie Włocha wybronił Alex Meret. W końcówce swoją szansę miał też Mauro Icardi, ale kapitan Interu wyraźnie przestrzelił. Luciano Spalletti musi wstrząsnąć swoim zespołem, ponieważ w przeciwnym razie widmo kolejnej kompromitacji wydaje się bardzo realne.

Po przerwie nie oglądaliśmy już Antono Candrevy. Jego miejsce zajął Eder. W 48 minucie Inter objął wreszcie prowadzenie w kuriozalnych okolicznościach. W pole karne dośrodkował Joao Cancelo, a Francesco Vicari interweniował na tyle pechowo, że pokonał własnego bramkarza. Gol otworzył nam nieco ten mecz. Dobrą okazję zmarnował Vecino, Cancelo uderzył nieznacznie niecelnie, a próbę Brozovicia wybronił Meret. Z biegiem czasu, coraz śmielej zaczęli poczynać sobie też gospodarze. Raz po raz kotłowało się pod bramką Handanovicia. Inter zresztą sam prosił się o kłopoty. Nerazzurri zamiast przejąć inicjatywę i postarać się o podwyższenie prowadzenia, wydawali się zadowoleni szczęśliwym prowadzeniem. Goście wyraźnie starali się grać na czas, a napór rywali narastał. Sprawiedliwości stało się za dość i ambitni gracze SPAL doprowadzili do wyrównania. Antenucci dograł do niepilnowanego Paloschiego, a wychowanek Milanu nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. W samej końcówce na boisku pojawił się Rafinha Alcantara. Kilka minut później sędzia zagwizdał po raz ostatni. To już 9 mecz bez zwycięstwa podopiecznych Luciano Spallettiego. I to ma być ta ambitna walka o powrót do Ligi Mistrzów?

Jest 3 grudnia 2017 roku. Inter miażdży Chievo Werona na Stadio Giuseppe Meazza, aż 5 - 0. Nerazzurri z góry spoglądają na resztę stawki i spokojnie przygotowują się do hitowego starcia z Juventusem. Turynu nie udaje się zdobyć, lecz bezbramkowy remis należy uznać za sukces. Tego co wydarzy się później nie przewidziałby nawet Krzysztof Jackowski.

7 kolejnych spotkań bez wygranej. Kompromitacja z 3-ligowcem, porażki z Udinese i Sassuolo, czy wreszcie przegrane Derby i odpadnięcie z Pucharu Włoch. Oj to nie jest najprzyjemniejszy okres dla sympatyków Nerazzurrich. Jakimś cudem Inter nadal zajmuje jednak miejsce w pierwszej czwórce (Grazie Roma). Upragniona Liga Mistrzów sama się jednak nie wywalczy i najwyższy czas wziąć się w garść.

Jutro o godz. 12:30 na Stadio Paolo Mazza SPAL zagra z Interem. Podopieczni Luciano Spallettiego muszą wygrać mecz z beniaminkiem i inne rozwiązania nie wchodzą w rachubę. SPAL rozpaczliwie walczy o utrzymanie w ligowej stawce i taki stan rzeczy nie zmieni się pewnie do samego końca. Pomni doświadczeń z Crotone, Nerazzurri nie mogą zlekceważyć niżej notowanego rywala. Najlepszy sposób na okazanie należnego szacunku to jednak pełna mobilizacja i gra na 110%.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z SPAL 1907 miał miejsce 10 września 2017 roku na Stadio Giuseppe Meazza i była to 3. Kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 2-0 i bramki strzelali: Icardi 27' (k), Perisić 88'. Arbitrem tego spotkania był Gavillucci.

Poprzednie mecze z SPAL 1907

10 września 2017  |  Inter Mediolan 2-0 SPAL 1907  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 4. miejscu. W rozegranych dotychczas 21 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 43 punktów notując 12 zwycięstw, 7 remisów oraz 2 porażki. Różnica bramek to 20 przy 36 strzelonych i 16 straconych bramkach.

SPAL 1907 w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 18. miejscu i w rozegranych dotychczas 21 meczach ekipa rywali zdobyła 16 punktów notując 3 zwycięstwa, 7 remisów oraz poniosła 11 porażek. Różnica bramek to -17 przy 22 strzelonych i 39 straconych bramkach.