1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 29 Dalbert (74' 7 Cancelo); 11 Vecino, 20 B. Valero, 77 Brozovic (77' 17 Karamoh); 87 Candreva (64' 8 Rafinha), 23 Eder, 44 Perisic

27 Padelli, 46 Berni, 2 Lisandro, 5 Gagliardini, 13 Ranocchia, 21 Santon, 63 Emmers, 99 Pinamonti

1 Cordaz; 37 Faraoni (85' 34 Simic), 7 Ceccherini, 23 Capuano, 87 Martella (58' 20 Pavlovic); 10 Barberis, 38 Mandragora, 92 Benali; 11 Ricci, 29 Trotta (77' 5 Stoian), 9 Nalini

3 Festa, 6 Rohden, 13 Izco, 14 Suljic, 17 Budimir, 21 Zanellato, 89 Crociata, 93 Ajeti, 99 Simy

Kartki

Mandragora (C), Eder (C), Benali (C), Ricci (C)

Relacja

Powtórka z rozrywki w wykonaniu ekipy Luciano Spallettiego. Inter ponownie zagrał beznadziejnie i pozwolił sobie na stratę punktów ze słabiutkim Crotone. Starcie na Stadio Giuseppe Meazza zakończyło się remisem 1 - 1. Na listę strzelców wpisali się Eder i Barberis.

Nie warto rozwodzić się nad dzisiejszym występem gospodarzy. Nerazzurri powtórzyli doskonale znany schemat. Kibice mogą zrozumieć dołek fizyczny i spadek formy, ale brak charakteru oraz woli walki, nigdy nie przejdzie bez echa. Pierwsza połowa to wyraźna przewaga Interu. Nie wynikało to jednak z rewelacyjnej postawy miejscowych, lecz zwyczajnie trudno było grać jeszcze słabiej niż Crotone. W 23 minucie wynik spotkanie otworzył aktywny Eder. Reprezentant Włoch wykorzystał dośrodkowanie Marcelo Brozovicia z rzutu rożnego. Przez moment wydawało się, że z gospodarzy zeszło ciśnienie i za chwilę pokuszą się o kolejne gole. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie.

W drugiej połowie powróciły koszmary z ostatniej kolejki. Inter wydawał się usatysfakcjonowany jednobramkowym prowadzeniem i grał na zwolnionych obrotach. Piłkarze włóczyli się po murawie. Brakowało chociażby minimalnego zaangażowania. Na efekty takiej postawy nie trzeba było długo czekać. W 60 minucie Barberis doprowadził do wyrównania. Gol dla Crotone padł w dość przypadkowych okolicznościach, lecz Nerazzurri sami są sobie winni. Do końca spotkania pozostawało jeszcze 30 minut i kibice spodziewali się huraganowych ataków ze strony gospodarzy. Luciano Spalletti posłał w bój trio Rafinha - Cancelo - Karamoh, lecz bez efektów. Samego siebie przechodził wręcz Ivan Perisić. Inter nie potrafił wyszarpać wygranej ze słabiutkim Crotone, a niewiele brakowało do kompletnej kompromitacji. Trotta zmarnował jednak wyborna okazję na gola.

Szkoda strzępić słów na podsumowania tego meczu. Inter kolejny raz wystawił się na pośmiewisko i znacznie zmniejszył swoje szanse na udzial w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. I tylko kibiców żal...

Zapowiedź

W ostatniej kolejce Inter nareszcie przełamał fatalną passę bez wygranej i rozgromił ekipę SPAL. Już jutro czeka nas następny mecz. Do Mediolanu przyjeżdża Crotone i fani mają nadzieję na kolejne pewne 3 pkt. Na debiut w nowych barwach liczy najnowszy nabytek Nerazzurrich - Javier Pastore. Początek starcia na Stadio Giuseppe Meazza o godz. 20:45.

Mniej więcej tak wyobrażałem sobie pierwsze zdania zapowiedzi przed 23 serią gier. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Frajersko stracone zwycięstwo w poprzedniej kolejce, marazm w ostatnich dniach mercato, niepokojące doniesienia o podziałach w szatni i kontuzja Mauro Icardiego...

Życie kibica Nerrazzurrich często przypomina przejażdżkę kolejką górską. Po początkowej jeździe na szczyt, obecnie pędzimy z szaloną prędkością w dół, a wagoniki chyboczą się na wszystkie strony. Albo uda nam się ponownie ruszyć do góry i skończy się tylko na kilku siniakach, albo wykoleimy się całkowicie i będzie bolało.

O konieczności przełamania fatalnej passy i zwycięstwa nad znacznie niżej notowanym rywalem pisałem już przed tygodniem. Byłem pewien, że z Ferrary wrócimy z kompletem punktów, lecz ukochany zespół ponownie udzielił mi lekcji pokory. Przed meczem z Crotone można powtórzyć tę samą porcją banałów, a wszystko ostatecznie i tak zweryfikuje boisko.

Ostatni pojedynek

Ostatni mecz z Crotone miał miejsce 16 września 2017 roku na Stadio Ezio Scida i była to 4. Kolejka rozgrywek Serie A. W tym spotkaniu padł wynik 0-2 i bramki strzelali: 82' Skriniar, 92' Perisic. Arbitrem tego spotkania był Banti.

Poprzednie mecze z Crotone

16 września 2017  |  Crotone 0-2 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
9 kwietnia 2017  |  Crotone 2-1 Inter Mediolan  |  Serie A   |   » zobacz raport
6 listopada 2016  |  Inter Mediolan 3-0 Crotone  |  Serie A   |   » zobacz raport

Sytuacja w tabeli

Inter Mediolan w tabeli Serie A jest aktualnie na 4. miejscu. W rozegranych dotychczas 22 meczach ekipa Nerazzurrich zdobyła 44 punktów notując 12 zwycięstwa, 8 remisów oraz 2 porażki. Różnica bramek to 20 przy 37 strzelonych i 17 straconych bramkach.

Crotone w ligowej tabeli włoskiej Serie A plasuje się na 17. miejscu i w rozegranych dotychczas 22 meczach ekipa rywali zdobyła 19 punktów notując 5 zwycięstw, 4 remisów oraz poniosła 13 porażek. Różnica bramek to -22 przy 17 strzelonych i 39 straconych bramkach.